Wieści z miasta

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Wieści z miasta

Postautor: porteño » 30 paź 2018, 17:20

Nieprawda. W przypadku przedszkolaków to akurat bardzo dużo daje, dziecięcy mózg wchłania języki jak gąbka. Wiadomo, że nie nauczą się płynnie mówić, ale na pewno bardzo dużo im to da. Jakieś dwa i pół roku temu w jednym z przedszkoli wakacyjnych pomagałem w ramach wolontariatu zagranicznym praktykantom (w tym z Chin) w multikulturowych warsztatach i jedna kilkuletnia dziewczynka rozumiała prawie wszystko po chińsku (choć nie mówiła prawie wcale) z racji tego, że w swoim regularnym przedszkolu mieli godzinkę chińskiego tygodniowo.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Wieści z miasta

Postautor: MaciekContii » 31 paź 2018, 9:59

^^Tak, jeszcze dołożyć maluchom kolejny podręcznik, bo mają za lekkie plecaki i dołożyć im parę języków, aby już zupełnie nie miały czasu na normalną zabawę z rówieśnikami. PO co im dodatkowe lekcje wf-u, sks-u, basenu jak mają za to korepetycje ze wszystkiego w imię wyścigu szczurów, a do tego religię czy rekolekcje.
Jakie to wzruszające jak przedszkolak odmawia dziesiątek różańca po francusku...w znanej telewizji.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Wieści z miasta

Postautor: bogdanoo » 31 paź 2018, 10:04

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... escie.html
Lepiej nie będzie. W środę czeka nas w Rzeszowie co najmniej taki sam problem komunikacyjny jak w ostatnich dniach. Zakorkowane wszystkie skrzyżowania i drogi dojazdowe do miasta. - To szaleństwo zakupowe - diagnozuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Codziennie zakorkowane są drogi dojazdowe do miasta, główne ulice i skrzyżowania oraz ulice z przejazdami kolejowymi.
Kolejarze – bo kolej ma swój znaczny udział w generowaniu rzeszowskich zatorów i korków – mówią: – Konieczne są nowe rozwiązania komunikacyjne i powinno o nie zadbać miasto.

W ostatni poniedziałek w godzinach przedpołudniowych wszystkie główne dojazdy do Rzeszowa oraz główne skrzyżowania, a co za tym idzie także boczne podrzędne drogi, były zakorkowane. – To z powodu zakupowej gorączki – mówi Maciej Chłodnicki.

Do tego doszły problemy w newralgicznych punktach, gdzie ulice centrum miasta poprzecinane są przejazdami kolejowymi. Chodzi przede wszystkim o ulice Hanasiewicza, Langiewicza, ale także o przejazd kolejowy przez ul. Jałowego. – W poniedziałek po godzinie 16 przejazd przez Jałowego od Cieplińskiego do Wyspiańskiego zajął mi ponad 40 minut. Jak tak może być? Przejazd był zamknięty i tylko co jakiś czas na chwilę otwierany – mówi czytelnik „Wyborczej”.

W dalszej części, że PKP zaleca miastu budowę wiaduktu na Langiewicza i Hanasiewicza, a miasto na to odpowiada że planów takich nie ma, ale za to mają problemy z wiaduktem na Hoffmanowej , i że myśla o wiadukcie Wyspiańskiego - Pułaskiego.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Wieści z miasta

Postautor: yogi123 » 31 paź 2018, 11:09

W normalnym mieście to na tym odcinku wybudowano by tunel. Tam jest około 2 km. A jak ich nie stać to niech wybuduję te wiadukty i niech się nie ośmiesza miasto, że nie ma planów.
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 296
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: Wieści z miasta

Postautor: ekonomista » 31 paź 2018, 14:23

Cóż, Ferenc już kiedyś mówił, że cieszą go co raz większe korki bo wtedy widać, że miasto się rozwija...
ekonomista
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 113
Na forum od: 01 sie 2017, 21:01

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 31 paź 2018, 16:06

Prezydent Tadeusz Ferenc nakazał unieważnić przetarg i ogłosić nowy.


https://nowiny24.pl/wywoz-smieci-w-rzes ... r/13628734
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3564
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: Doniek » 01 lis 2018, 8:45

bogdanoo pisze:http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,24111702,125-tysiecy-samochodow-na-rogatkach-rzeszowa-korki-w-miescie.html
Lepiej nie będzie.

Haha wczoraj to samo słowo w słowo pomyślałem stojąc w korku z pracy. Rzeszów i transport to jakaś kpina...
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Wieści z miasta

Postautor: Frodo907 » 02 lis 2018, 11:07

Doniek pisze:
bogdanoo pisze:http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,24111702,125-tysiecy-samochodow-na-rogatkach-rzeszowa-korki-w-miescie.html
Lepiej nie będzie.

Haha wczoraj to samo słowo w słowo pomyślałem stojąc w korku z pracy. Rzeszów i transport to jakaś kpina...


Doniek, pozwolisz że zadam kilka pytań dotyczących korku w którym stałeś.
1. Ile km jest od twojego miejsca zamieszkania do pracy?
2. Czy jedzie z Tobą ktoś jeszcze?
3. Jak jest odległość od Twojego domu do najbliższego przystanku MPK, PKP, PKP.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wieści z miasta

Postautor: icetruck » 03 lis 2018, 1:15

mogę ja odpowiedzieć?

1) 15km
2) nie
3) 5min piechotą

chcesz udowodnić, że ludzie sami sobie robią na złość bo mają szybszy/wygodniejszy dojazd autobusem a stoją w korkach? w tych samych w których stoją autobusy a przynajmniej można wyjechać o dowolnej godzinie, nie czekać (marnować czasu) na przystanku, nie planować wyjścia bo za minutę mi ucieknie autobus a następny za 30min?
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 401
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: Wieści z miasta

Postautor: Frodo907 » 03 lis 2018, 10:03

Nie udowodnić, tylko zebrać dane. Są różne sytuacje i nie można zawsze generalizować.
Korki przy cmentarzach 1 listopada.
Specjalnie zwracałem uwagę na blachy, zdecydowana większość to RZ.
A zadam jeszcze jedno pytanie.

Mieszkasz tam że tak powiem od dziecka czy kupiłeś, wybudowałeś budynek gdzie teraz mieszkasz?
Odpowiedz ogólnie bo nie chcę żadnych danych osobowych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości