Wieści z miasta

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Wieści z miasta

Postautor: pisul » 24 kwie 2015, 0:21

Bardzo to Rafiku uprościłeś. Blok z 60 mieszkaniami da prace kilku setkom ludzi i to lekko licząc. I nie chodzi tu tylko o budowlańców i czas trwania budowy samego budynku. Około 1.5 roku będą kupować materiały budowlane. Beton, pustaki, okna... to zarobek naszych hurtowni. Po ukończeniu masz stan deweloperski czyli ściany wytynkowane i gołe posadzki. Pomnóż ilość mieszkań przez łazienki, kuchnie, pokoje. Materiały wykończeniowe płytki, panele, farby... I znowu zarobek hurtowni i producentów lokalnych. I sami mieszkańcy nie znają się na wykończeniach i znowu zarabiają firmy. Masz wykończony dom zaczynasz go meblować i kupować wyposażenie agd, dywany, firanki, karnisze... A te produkty ktoś również musi wyprodukować, zatrudnić ludzi, sprzedać. To jest efekt domina.

Piszesz o fabrykach i nowoczesnych zakładach. Zadna firma nie będzie inwestowała w małym mieście jeśli może wybudować coś obok w dużym. Dlatego tak ważna jest ilość mieszkańców i jego wzrost liczby. A teraz blokowanie to już miejscowy sport Rzeszowian. Nie ma dzielnicy gdzie by czegoś nie oprotestowali. Tylko budując same parki dużych nie dogonimy.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8563
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Wieści z miasta

Postautor: beuek » 24 kwie 2015, 13:00

Piękny wywód ale z tymi fabrykami się nie zgodzę. Strefy świadczą o czymś zupełnie innym. W miastach raczej nie buduje się dzisiaj fabryk, a sama liczba mieszkańców też nie zawsze ma przełożenie na skuteczność i dobrobyt np. taka Łódź.
Też chciałbym aby Rzeszów się pięknie rozwijał ale czy na pewno musimy gonić tych dużych? Nie wystarczy, że będzie to nowoczesne piękne i bogate miasto? Niech sobie ma to 200 tyś.
A co do blokowania niestety święta prawda. Niech budują niech się rozwija ale nie blisko mnie.
beuek
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 11 wrz 2014, 9:28

Re: Wieści z miasta

Postautor: PzD91 » 24 kwie 2015, 15:48

beuek pisze:Piękny wywód ale z tymi fabrykami się nie zgodzę. Strefy świadczą o czymś zupełnie innym. W miastach raczej nie buduje się dzisiaj fabryk, a sama liczba mieszkańców też nie zawsze ma przełożenie na skuteczność i dobrobyt np. taka Łódź.
Też chciałbym aby Rzeszów się pięknie rozwijał ale czy na pewno musimy gonić tych dużych? Nie wystarczy, że będzie to nowoczesne piękne i bogate miasto? Niech sobie ma to 200 tyś.
A co do blokowania niestety święta prawda. Niech budują niech się rozwija ale nie blisko mnie.

Zauważ, że jak każdy tak pomyśli to nigdzie nic nie będzie można zrobić. No właśnie taka Łódź w której upadł przemysł z miasta 800 k skurczy się za 50 lat do 400 k. Jak się wprowadzałem do RZ 2X lat temu, to też mieszkałem nad laskiem i łąką, teraz nie ma po tym śladu, nie wiem z jakiej racji ludzie uzurpują sobie prawo do decydowania o czyimś mieniu(działka budowlana). Nie wiem czy protestujący zastanawiają się nad tym, jeśli zwiększy się podaż mieszkań w mieście to ceny ich pójdą w dół i będą bardziej dostępne, ale może właśnie tego chcą uniknąć protestujący.
a tu przykład kolejnej głupoty ludzi tu mieszkających:
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20150424%2FRZESZOW%2F150429928

Mieszkańcy Rzeszowa bronią willi Kotowicza. A właściciel chce ją zburzyć


To jest jakiś sport lokalny?
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1592
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wieści z miasta

Postautor: Matius » 27 kwie 2015, 9:13

Będą remontować kordegardę przy Zamku. Aż się ciśnie na usta słowo: "wreszcie" ;)

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /150429841
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

Re: Wieści z miasta

Postautor: loocals » 28 kwie 2015, 19:44

Pisul czas załorzyć nowy wątek bo już projektują ładny bloczek. Piwko like za fatygę proszę :D http://www.blokarchitekci.pl/pl/projekt/biala_wieza :o
loocals
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 01 gru 2014, 12:19

Re: Wieści z miasta

Postautor: loocals » 28 kwie 2015, 19:46

A teraz pora na biurowiec. Piwko się należy panowie 8-) http://www.blokarchitekci.pl/pl/projekt/tvc-tower
loocals
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 01 gru 2014, 12:19

Re: Wieści z miasta

Postautor: pisul » 28 kwie 2015, 19:47

A gdzie ten budyneczek ma stanąć i ten biurowiec? Wizualizacja to mało na nowy temat

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8563
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Wieści z miasta

Postautor: loocals » 28 kwie 2015, 19:48

Ja obstawiam Kopisto naprzeciw Capital towers .
loocals
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 01 gru 2014, 12:19

Re: Wieści z miasta

Postautor: loocals » 28 kwie 2015, 19:54

Tu masz jeszcze biurowiec Pisul
Obrazek
loocals
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 01 gru 2014, 12:19

Re: Wieści z miasta

Postautor: SzymeqK » 28 kwie 2015, 22:05

Wow! :O gdzie taki budynek miałby stanąć??? Chcę go! ;"D
SzymeqK
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 140
Na forum od: 27 sty 2015, 0:41

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości