Odmulenie zalewu

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Nikoś » 08 gru 2016, 13:20

Tylko że to odmulenie nic nie da bez przebudowy zapory na dolno - spustową, bo dalej osad będzie się zbierał i kasa pójdzie w piach
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 730
Na forum od: 05 wrz 2015, 11:09

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: maks » 10 gru 2016, 9:50

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w 2018 roku uda się wreszcie rozpocząć odmulanie zalewu na Wisłoku w Rzeszowie.


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,11555409/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: JanzRzeszowa » 12 gru 2016, 15:48

maks pisze:
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w 2018 roku uda się wreszcie rozpocząć odmulanie zalewu na Wisłoku w Rzeszowie.


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,11555409/


Czyżby pani ze "środowiska" zaczęło brakować wody, albo zobaczyła, że jest brązowa? To już nie są najważniejsze roślinki i zwierzątka w zalewie. Nagle trzeba odmulać?
Zabawni są z tym "poszukiwaniem pieniędzy" i datą 2018...,
ile razy już miało się coś podziać i nic...,
gdzie są realne działania urzędników?

Ręce precz od odmulania zalewu! Niech zarośnie. Niektórzy tylko na to czekają...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 lis 2015, 12:29

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Pieczarkowy » 13 gru 2016, 4:40

Przepraszam za mój post, ale... :lol:

Nie odmulą póki nie będzie jakiejś katastrofy ekologicznej. Kiedyś zrobiłem sobie spis wszystkich artykułów o odmulaniu Wisłoka wraz z datami... szkoda, że go tu nie wrzuciłem zanim straciłem te notatki. Nic nie ruszy. Ani w 2016, ani 2017, ani 2018... chyba, że naprawdę coś się stanie i trzeba będzie w pilnym tempie to naprawić. Do tego czasu końcem roku pieniądze będą szukane, a w okolicach maja/czerwca szanse będą znikały... i tak co roku, tak jak było dotychczas.

W tej chwili mułu jest tak dużo, że zdaniem ekologów stanowi ogromne zagrożenie dla rzadkich gatunków roślin i zwierząt.


Śmieszne. Gdyby nie ci ***** (określenie pozostawiam do własnego wyboru) ekolodzy, to już dawno byłoby po sprawie... ale nie, bo odmulanie będzie zagrożeniem dla rzadkich gatunków roślin i zwierząt... teraz okazuje się, że brak odmulania jest zagrożeniem! Szkoda, że nigdy w mediach nie ma podanych nazwisk tych ekologów, żeby było wiadome, kto dokładnie jest za to odpowiedzialny.

Zespół: Jacek Bożek, Beata Tarnawa, Paweł Grzybowski, Jarosław Kasprzyk, Halina Sobańska, Jolanta Migdał

http://www.klubgaja.pl/

Czyli o tym jak sześć osób zablokowało super ważny proces odmulania zalewu w naszym mieście (za który nie trzeba było płacić!!!!!) i spowodowało, że może nam grozić katastrofa ekologiczna... sześć osób wobec prawie 200 tys mieszkańców. Jak ktoś nie pamięta, to przytoczę:

Skargę złożyło Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków i Stowarzyszenie Ekologiczno- Kulturalne Klub Gaja. Ekolodzy obawiają się, że podczas odmulania uszkodzony zostanie rurociąg gazowy znajdujący się na dnie zalewu. Członkowie organizacji twierdzą też, że tegoroczna powódź opóźniła lęgi chronionych ptaków.


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,id,t.html

Nic mnie osobiście w tym mieście nie denerwuje jak ta sprawa z zalewem, nawet najbrzydsze budynki (typu kolorowy szpital w Lublinie) nie ruszałyby mnie aż tak. W lecie nie można normalnie sobie pochodzić wzdłuż zalewu, bo nie da się wytrzymać podczas upałów... po prostu dramat. Możliwości, aby wykorzystać ten teren zawsze były ogromne i w ostatnich latach myślałem, że coś się zmieni - minigolf, ławki, nowe ścieżki rowerowe, inwestycje wokół zalewu... ale nie, pieniędzy na zadbanie o ten zalew nie ma i nie będzie. Już nie wspominam o planach sprzed kilkudziesięciu lat, które jeśli by zostały zrealizowane w całości, to by sprawiły, że mielibyśmy cudowne miejsce do rekreacji i nie tylko ludzie z całego województwa by tu chętnie przyjeżdżali.

Dziwne, że nikt nigdy w historii miasta nie zadbał o to, by Rzeszów mógł być właścicielem tego zalewu oraz, że przez tyle lat nie udało się wspomóc RZGW w tym, aby pozyskać dla nich te 30 milionów złotych. Nasz Prezydent wspominał nie raz, że ma super układy z partią rządzącą i pozyskiwanie dofinansowań na inwestycje nie jest aż takim problemem teraz... ale pieniędzy na coś naprawdę ważnego nie można znaleźć. Od momentu, gdy wiadomo, że potrzeba 30-50 milionów złotych minęło już 5 lat... prawie 6. Nie dziwie się, że Krakowowi zupełnie na tym nie zależy, bo to nie w ich interesie leży... oni nie widują zamulonego Wisłoka każdego dnia oraz nie czują tych zapachów.

Pieniądze pojawiły się magicznie przed wyborami 2014 i zniknęły niedługo po wyborach.

Wojewoda małopolski Jerzy Miller, który jest rządowym pełnomocnikiem ds. tego programu obiecał nam, że na pewno nie zabraknie na ten cel pieniędzy. Szacujemy, że w pierwszym roku potrzebne będzie ok. 30 mln zł, w kolejnych latach ok. milion złotych rocznie - mówi prezydent Ferenc.


http://rzeszow-news.pl/odmulanie-zalewu ... pieniadze/
Pieczarkowy
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 528
Na forum od: 27 lut 2015, 17:25

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: JanzRzeszowa » 13 gru 2016, 8:45

Pieczarkowy, świetne podsumowanie 6 lat
Ekoterrorystów... "pod ścianę", to jest czystej postaci: sabotaż. Chyba że sami z łopatami na pontonie będą odmulać.

Z drugiej strony, Ferenc odnotował sporo porażek jako Prezydent miasta i ta jest najważniejsza. Topi miliony w bagna pod katedrą, wydał na światełka od początku swojej bytności na Ratuszu chyba z 10 mln, na poronione przystanki pójdzie nie mniej, na aureolę następne miliony, na "inteligentny system zarz. komunikacją" następne miliony, umożliwił zabudowę na Grabskiego, etc, etc, etc.

Toż to za to można było nowy zalew z nową zaporą wybudować.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 lis 2015, 12:29

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Frodo907 » 13 gru 2016, 22:23

Nikoś pisze:Tylko że to odmulenie nic nie da bez przebudowy zapory na dolno - spustową, bo dalej osad będzie się zbierał i kasa pójdzie w piach

Dokładnie.

Hydrologiem nie jestem ale trochę poszukałem w necie.
Jedną z obecnych śluz, obudować kesonem, i następnie zrobić tak jak napisałeś.
Coś takiego nazywa się jaz dwupoziomowy. https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaz_dwupoziomowy
Należy policzyć jaki mamy średni przepływ wody przez zaporę. Odjąć od tek liczby wodę potrzebną do pracy przepławki i elektrowni.
Liczba która zostanie określi nam jakiej wielkości jazu, a dokładnie jego wydajności.
Już teraz widać że przepławka częściowo spełnia tę rolę. Rumosz przez nią przenoszony osadza się po przeciwnej stronie (od strony Stadionu Miejskiego).
Ciekawy jestem przez to jak wygląda dno po drugiej stronie zapory. Warto by porównać dna przy miejscu poboru wody do przepławki i z przeciwnej strony, przy skrajnej śluzie od strony WSK.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 739
Na forum od: 08 lip 2015, 18:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: maks » 15 gru 2016, 8:00

W projekcie budżetu Rzeszowa na 2017 r. na cele promocyjne zapisano dokładnie 7 331 683 zł


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... a-promocje
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: JanzRzeszowa » 15 gru 2016, 9:27

maks pisze:
W projekcie budżetu Rzeszowa na 2017 r. na cele promocyjne zapisano dokładnie 7 331 683 zł


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... a-promocje


Rozumiem, że sugerujesz, że ta kasa powinna iść na odmulanie zalewu...?

A propos - te ponad 7 mln można wydać na pseudo promocje i nikt tego nie sprawdzi, bo nie ma sensownych metod na zbadanie efektywności reklamowej. Ferenc rozdaje pieniądze i zadłuża miasto, a po nim choćby potop.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 lis 2015, 12:29

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: riko » 14 mar 2017, 15:56

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... e-odmulany


W Rzeszowie gościł dziś wiceminister środowiska Mariusz Gajda. Wizyta dotyczyła planów inwestycyjnych dotyczących zbiorników wodnych w Rzeszowie. Podczas spotkania z dziennikarzami, przedstawiciel rządu mówił o sytuacji rzeszowskiego zalewu.
- Zbiornik w Rzeszowie jest zamulony, a stanowi element zaopatrzenia miasta w wodę – mówi minister Gajda. - W kwietniu Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, który zarządza zbiornkiem, powinien uzyskać decyzję środowiskową i złoży wniosek do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (działanie 2.5, usuwanie skutków degradacji terenów miejskich)
Minister dodał, że w ciągu roku powinna być opracowana dokumentacja, a następnie przystąpienie do robót. Koszt inwestycji jest niemały szacuje około 45 mln zł.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: maks » 14 mar 2017, 17:31

W przyszłym miesiącu zarządca zalewu czyli Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie powinien uzyskać decyzję środowiskową.


http://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/ ... ego-zalewu
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość