Wieści z miasta

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Wieści z miasta

Postautor: Pieczarkowy » 18 maja 2017, 12:07

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie utrzymał karę trzech lat pozbawienia wolności dla Ryszarda P ., właściciela Galerii Rzeszów, za wyprowadzenie majątku z Rzeszowskich Zakładu Graficznych.

Prawomocny wyrok zapadł w czwartek. Ani Ryszarda P. ani trzech innych osób oskarżonych nie było na ogłoszeniu ostatecznego rozstrzygnięcia. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie podtrzymał wyrok z lutego 2016 r., który wydał wtedy Sąd Okręgowy w Rzeszowie, skazując czwórkę rzeszowskich biznesmenów na kary bezwzględnego więzienia.

Prawomocne rozstrzygnięcie oznacza, że wszyscy skazani dostaną teraz wezwania do stawienia się w zakładzie karnym.

Proces całej czwórki dotyczył wyprowadzenia majątku z Rzeszowskich Zakładów Graficznych i przejęcia budynku przy ul. Lisa Kuli przez Ryszarda P. Ryszard P. został skazany na trzy lata bezwzględnego więzienia. Karę 2,5 roku więzienia bez zawieszenia sąd wymierzył Marcinowi B., prezesowi RZG, który prywatnie jest zięciem biznesmena.

Pozostałe dwie osoby wyroki dostały w zawieszeniu. To Bogdan K., członek Rady Nadzorczej RZG, oraz Sebastian P., syn Ryszarda P., który także był członkiem Rady. Oni zostali skazani na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata.

Od wyroku odwołali się obrońcy biznesmenów. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie nie znalazł podstaw do uniewinnienia biznesmenów, ani do zmniejszenia im kary.

Z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie wynikało, że szefowie RZG w 2004 roku utworzyli spółkę Grafika. Biznesmen Ryszard P. aportem przekazał do niej majątek warty ok. 7 mln zł. Zdaniem prokuratury majątek w rzeczywistości był warty jedynie 4 tys. zł.

Ryszard P. w 2003 roku sprzedał RZG maszynę drukarską z 1985 r. za ok. 13 mln zł, za którą sam zapłacił ponad 2 mln zł, a ściągnął ją ze Szwajcarii. Za 1,2 mln zł kupił potem udziały w spółce Grafika. Potem spółka się podzieliła, a Ryszard P. w całości już przejął nad nią kontrolę. Tym samym stał się jedynym właścicielem budynku, gdzie obecnie znajduje się Graffica.

RZG straciły prawo własności do nieruchomości przy ul. Lisa Kuli. Śledczy szkodę Zakładów wyliczyli na ponad 14 mln zł.

Za chwilę szczegóły uzasadnienia prawomocnego wyroku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl


http://rzeszow-news.pl/biznesmen-ryszar ... awomocnie/
Pieczarkowy
 
Posty: 322
Na forum od: 27 lut 2015, 17:25

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 18 maja 2017, 20:16

Drzewa i krzewy na środku alei Cieplińskiego w Rzeszowie już świecą po zmroku.


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,12082034/
maks
 
Posty: 799
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 24 maja 2017, 19:09

To już pewne. Opole nie będzie gospodarzem 54 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Władysław Ortyl zaproponował, żeby impreza odbyła się w Jasionce.


http://www.nowiny24.pl/imprezy/a/gdzie- ... ,12109180/
maks
 
Posty: 799
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Poprzednia

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość