Wieści z miasta

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Wieści z miasta

Postautor: Pieczarkowy » 18 maja 2017, 12:07

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie utrzymał karę trzech lat pozbawienia wolności dla Ryszarda P ., właściciela Galerii Rzeszów, za wyprowadzenie majątku z Rzeszowskich Zakładu Graficznych.

Prawomocny wyrok zapadł w czwartek. Ani Ryszarda P. ani trzech innych osób oskarżonych nie było na ogłoszeniu ostatecznego rozstrzygnięcia. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie podtrzymał wyrok z lutego 2016 r., który wydał wtedy Sąd Okręgowy w Rzeszowie, skazując czwórkę rzeszowskich biznesmenów na kary bezwzględnego więzienia.

Prawomocne rozstrzygnięcie oznacza, że wszyscy skazani dostaną teraz wezwania do stawienia się w zakładzie karnym.

Proces całej czwórki dotyczył wyprowadzenia majątku z Rzeszowskich Zakładów Graficznych i przejęcia budynku przy ul. Lisa Kuli przez Ryszarda P. Ryszard P. został skazany na trzy lata bezwzględnego więzienia. Karę 2,5 roku więzienia bez zawieszenia sąd wymierzył Marcinowi B., prezesowi RZG, który prywatnie jest zięciem biznesmena.

Pozostałe dwie osoby wyroki dostały w zawieszeniu. To Bogdan K., członek Rady Nadzorczej RZG, oraz Sebastian P., syn Ryszarda P., który także był członkiem Rady. Oni zostali skazani na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata.

Od wyroku odwołali się obrońcy biznesmenów. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie nie znalazł podstaw do uniewinnienia biznesmenów, ani do zmniejszenia im kary.

Z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie wynikało, że szefowie RZG w 2004 roku utworzyli spółkę Grafika. Biznesmen Ryszard P. aportem przekazał do niej majątek warty ok. 7 mln zł. Zdaniem prokuratury majątek w rzeczywistości był warty jedynie 4 tys. zł.

Ryszard P. w 2003 roku sprzedał RZG maszynę drukarską z 1985 r. za ok. 13 mln zł, za którą sam zapłacił ponad 2 mln zł, a ściągnął ją ze Szwajcarii. Za 1,2 mln zł kupił potem udziały w spółce Grafika. Potem spółka się podzieliła, a Ryszard P. w całości już przejął nad nią kontrolę. Tym samym stał się jedynym właścicielem budynku, gdzie obecnie znajduje się Graffica.

RZG straciły prawo własności do nieruchomości przy ul. Lisa Kuli. Śledczy szkodę Zakładów wyliczyli na ponad 14 mln zł.

Za chwilę szczegóły uzasadnienia prawomocnego wyroku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl


http://rzeszow-news.pl/biznesmen-ryszar ... awomocnie/
Pieczarkowy
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 528
Na forum od: 27 lut 2015, 17:25

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 18 maja 2017, 20:16

Drzewa i krzewy na środku alei Cieplińskiego w Rzeszowie już świecą po zmroku.


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,12082034/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 24 maja 2017, 19:09

To już pewne. Opole nie będzie gospodarzem 54 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Władysław Ortyl zaproponował, żeby impreza odbyła się w Jasionce.


http://www.nowiny24.pl/imprezy/a/gdzie- ... ,12109180/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 31 maja 2017, 19:15

Prywatny inwestor chce zwodować na rzeszowskim zalewie barkę, na której powstanie restauracja.


http://www.nowiny24.pl/strefa-biznesu/a ... ,12132336/

Jest ktoś chętny na nocleg ? :)
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: Ole » 01 cze 2017, 11:44

Hotel 3 gwiazdki. Czemu nie. Jak "sztormu" nie będzie hit weekendowy nawet dla tubylców.
-------------------------------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 768
Na forum od: 04 lip 2014, 8:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: riko » 01 cze 2017, 15:30

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... im-zalewie


Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni podjęli decyzję o wydzierżawieniu inwestorowi małej działki przy ulicy Żeglarskiej. Chodzi o to, aby do przyszłego pływającego hotelu było jakieś dojście. Inwestorem ma być spółka Pam Rest. O pozwolenie wystąpiła firma Start Up.

Do samego zalewu miasto nie ma nic. Oczywiście prawnie. Ten znajduje się pod zarządem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie.


Na barce ma się znaleźć oprócz hotelu także restauracja.

- Barka kosztuje 3 mln zł - poinformował radnych Grzegorz Tarnowski, dyrektor Biura Gospodarki Mieniem w rzeszowskim Ratuszu.

Radni przez chwilę zastanawiali się, jaki jest sens takiego obiektu na wciąż zamulonym zalewie. Jakie może być maksymalne zanurzenie barki?

- Najwyżej ugrzęźnie w mule - podsumował Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta.

Uchwała o dzierżawie przeszła bez problemów.

Planowana inwestycja ma składać się z dwóch etapów, ich całkowity koszt szacowany jest na 4 mln złotych. Ukończenie pierwszego etapu to czerwiec 2018 roku.

Pierwszy etap to restauracja wraz z tarasem widokowym. Jej konstrukcja to innowacyjny projekt z polskiej stoczni, która produkuje dla rynków niemieckich, holenderskich i francuskich. Wykonanie konstrukcji odbywa się w stoczni, natomiast złożenie następuje na miejscu. Obiekt wykonany z materiałów nie emitujących żadnych wpływów na środowisko.

Kolejnym etapem inwestycji jest pływający hotel podobnie jak restauracja wyposażony w taras widokowy oraz pomosty cumownicze.

Pomysłodawcy rozpatrują lokalizację w Warszawie, Krakowie i Rzeszowie. W tej chwili są na etapie uzyskiwania niezbędnych pozwoleń i dokumentacji niezbędnych do rozpoczęcia prac.


http://rzeszow-news.pl/hotel-restauracj ... 2018-roku/


Estetyczny, nowoczesny, przestrzenny. Ma również zapewniać doskonałe widoki na rzeszowski zalew. O czym mowa? O nowej inwestycji rzeszowskich biznesmenów, którzy chcą, aby w stolicy Podkarpacia powstała restauracja i hotel na wodzie.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta zapadła decyzja o tym, aby wydzierżawić prywatnemu inwestorowi działkę o powierzchni 452 m kw., która znajduje się przy ul. Żeglarskiej.

Ta przestrzeń nad Wisłokiem w rejonie przystani ma posłużyć jako dojście do hotelu i restauracji na wodzie, którą chce w stolicy Podkarpacia stworzyć rzeszowska spółka biznesmenów.

Wodowanie jednostki, jeśli pójdzie wszystko zgodnie z założeniami, zostało zaplanowane na czerwiec 2018 roku.

– Po stronie miasta jest jedynie udostępnienie działki inwestorowi. Zezwolenie na budowę w tym przypadku wydaje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie – tłumaczy Grzegorz Tarnowski, dyrektor Biura Gospodarki Mieniem w rzeszowskim magistracie.

„Batalię” z RZGW rzeszowscy inwestorzy już podjęli. Obecnie są na etapie ustaleń oraz tworzenia projektów inwestycji.

Atrakcja dla turystów.

A dlaczego wybrali akurat Rzeszów na realizację swoich planów, skoro – jak zapowiadają sami inwestorzy – projekt jest tak innowacyjny, że trudno porównać go do któregokolwiek istniejącego obiektu w Polsce?

– Realizując tego typu inwestycje można wybierać największe miasta takie, jak Warszawa czy Kraków, ale biorąc jednak pod uwagę to, że w Rzeszowie nie ma nawet najprostszych obiektów pływających oraz to, że jako grupa inwestorska pochodzimy z Rzeszowa, to właśnie tutaj w pierwszej kolejności chcemy swój pomysł zrealizować – wyjaśnia Agnieszka Bachleda- Księdzularz, która reprezentuje spółkę inwestorów.

– Mamy też świadomość, że będzie to również niewątpliwie atrakcja dla mieszkańców Rzeszowa oraz turystów odwiedzających nasze miasto – dodaje.

Obiekt będzie miał dwie części: restaurację z tarasem widokowym dla około 150 osób oraz hotel, który liczyłby od 12 do 21 pokoi z widokiem na rzeszowski zalew.

Karta dań oparta na rybach

Inwestorzy chcą, aby obiekt był estetyczny, nowoczesny, a jednocześnie wkomponowany i współgrający z otoczeniem. Hotel i restauracja mają być również przestrzenne oraz zapewniać doskonałe widoki, które podkreślają sens lokalizacji tego obiektu na wodzie.

– Obiekt nie będzie żadnym wehikułem czasu, statkiem rybackim czy pirackim – zapewnia Alicja Bachleda-Księdzularz.

– Jeśli chodzi o wnętrza – są one na etapie koncepcji i wymagają szczegółowych opracowań, jednak chcemy, aby również były nowoczesne, ascetyczne, przekierowujące uwagę na otaczającą przyrodę – dodaje.

Inwestorka zdradza również, że restauracyjna karta będzie głównie oparta na świeżych i wędzonych rybach, ale nie zabraknie również tradycyjnej polskiej kuchni z elementami śródziemnomorskich smaków.

Inwestycja za 4 mln zł

Chociaż plany są piękne i chęci wielkie, to nie sposób było nie zapytać, co się stanie, gdy rzeczywiście dojdzie do całkowitego zamulenia rzeszowskiego zalewu

– Rzeszowski zalew to bardzo atrakcyjne miejsce, coraz bardziej lubiane przez naszych mieszkańców. Nie wyobrażam sobie, aby można dopuścić do tak dużej straty ekologicznej, jak całkowite zamulenie Wisłoka. Oczywiście, w takim przypadku będziemy zmuszeni przenieść obiekt w inną lokalizację – wyjaśnia Agnieszka Bachleda-Księdzularz.

Inwestycja szacowana jest na ok. 4 mln zł. Barkę ma zbudować Stocznia Polska. Pracę mają się rozpocząć już w lipcu, by na czerwiec 2018 r. była gotowa.


No fajny pomysł ale może niech najpierw odmulą zalew.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: riko » 02 cze 2017, 15:53

http://supernowosci24.pl/rusza-sezon-na-zwirowni/


RZESZÓW. W sobotę, 3 czerwca, rusza sezon na Żwirowni.

Miejskie kąpielisko przy ul. Kwiatkowskiego czynne będzie codziennie w godz. od 10 do 18. W tym roku będzie to jedyne miejsce w mieście, w którym będzie można wypocząć i zażyć wodnych kąpieli. A to dlatego, że otwarte baseny ROSiR ze względu na przebudowę w tym sezonie będą nieczynne.
Ceny biletów:
Normalny: 2 zł;
Ulgowy: 1 zł;
Dzieci do lat 7 bezpłatnie.
Ceny wypożyczenia sprzętu wodnego:
Kajak: 6 zł/godz;
Rower wodny mały: 10 zł/godz;
Rower wodny duży: 15 zł/godz.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 05 cze 2017, 19:58

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Józefa Piłsudskiego chce wyciąć drzewa i zlikwidować cały zielony teren na placu Wolności. Wszystko po to, żeby w tym miejscu postawić pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.


http://supernowosci24.pl/chca-zabetonow ... -wolnosci/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: JanzRzeszowa » 06 cze 2017, 13:21

maks pisze:
Społeczny Komitet Budowy Pomnika Józefa Piłsudskiego chce wyciąć drzewa i zlikwidować cały zielony teren na placu Wolności. Wszystko po to, żeby w tym miejscu postawić pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.


http://supernowosci24.pl/chca-zabetonow ... -wolnosci/


łeee..., myślałem, że pomnik smoleński...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 lis 2015, 12:29

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 09 cze 2017, 21:13

Na rzeszowskim osiedlu Zalesie przy ulicy Spacerowej, gdzie jeszcze do niedawna miała powstać motylarnia i mini ZOO, być może już wkrótce powstaną 18-piętrowe wieżowce. Taki plan ma prezydent Rzeszowa , który znalazł już nawet inwestora. Problem jednak w tym, że pomysł nie podoba się części mieszkańców, którzy woleliby tu zielone tereny rekreacyjne.


http://rzeszow.tvp.pl/32747588/plan-bud ... lu-zalesie
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości