Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Pomysły na ulepszenie transportu, MPK i ogólnie kwestii komunikacyjnych w Rzeszowie

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: bartes_7 » 15 sie 2018, 16:19

Dlatego napisałem pół żartem pół serio. A teraz już poważnie. Owszem zdarzają się takie sytuacje jak tutaj pokazałeś. Mam do zjazdu w prawo 100-150m i jadę lewym pasem. Wrzucam kierunek w prawo ale nikt łaskawie z prawego pasa nie chce mnie wpuścić. Gdy już dojeżdżam maksymalnie blisko tego zjazdu to - TAK. Czasami staję na lewym i czekam aż po prostu ktoś mnie wpuści. Nie chce jechać dalej mając perspektywę nawrotki dopiero kilometr dalej. Dla mnie to nie jest dziwna sytuacja.
bartes_7
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 187
Na forum od: 07 lut 2016, 16:45

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: maks » 21 wrz 2018, 16:57

maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: maks » 15 lis 2018, 15:53

Zostaną zamontowane w przyszłym roku na niebezpiecznych skrzyżowaniach z ul. Pigonia i Wierzbową.


http://rzeszow.naszemiasto.pl/artykul/d ... id,tm.html
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: maks » 29 lis 2018, 21:34

Mieszkańcy ulic Zawiszy Czarnego i Architektów domagają się szybkiej budowy przejścia przez tory kolejowe, które oddzielają ich domy od ulicy Podkarpackiej. Wielu z nich przechodzi przez nie w niedozwolonym miejscu, za co regularnie płacą mandaty.


https://nowiny24.pl/w-rzeszowie-przy-za ... r/13702811
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: maks » 08 gru 2018, 13:32

Po poniedziałkowym wypadku przy Galerii Nowy Świat w Rzeszowie, w którym zginał 27-latek, rozgorzała dyskusja, by na ulicy Krakowskiej zamontować sygnalizację świetlną.


https://rzeszow-news.pl/prokuratura-wsz ... m-swiecie/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: Arrival » 08 gru 2018, 22:44

Powinna rozgorzeć dyskusja o zabieraniu prawa jazdy tym, którzy wyprzedzają na przejściach dla pieszych.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: maks » 19 gru 2018, 22:57

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rzeszowie doszło do tragicznego wypadku. Pociąg wjechał w przejeżdżający przez tory samochód osobowy. Dwie osoby zginęły, a trzecia po reanimacji trafiła do szpitala.


https://www.tvn24.pl/rzeszow-pociag-ude ... 688,s.html
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: Adamerio » 19 gru 2018, 23:24

prawo jazdy z Lay's^^ :?:
na Fb zacięta dyskusja "jak to możliwe że nie ma na tym przejeździe rogatek" - po co :?:
Widoczność w tym miejscu jest dobra - prosta droga w obu kierunkach, sygnalizatory świetlne kolejowe, znaki , oznakowanie poziome.
Dziennie tym przejazdem przejeźdża XXX samochodów, tak samo X razy przejeżdża pociąg - zdecydowana większość potrafi zachować zdrowy rozsądek i szczególną uwagę. Na filmie widać że kierowca nawet nie zwolnił - tragedia na własne życzenie.
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: Arrival » 20 gru 2018, 10:26

Równie dobrze można zlikwidować 90% sygnalizacji świetlnej w mieście i nic się nie stanie. Też będzie codziennie przejeżdżało X samochodów i jakoś sobie poradzimy, a raz na pół roku będzie dochodziło do tragedii.

Kierowca nie popatrzył, jasne, że jego wina i nic go nie usprawiedliwia. Tak samo jak np. pieszych potrąconych na przejściach bo nie patrzyli. Tylko co z tego. Infrastruktura ma wspierać uczestników ruchu i ma być tak zrobiona, żeby eliminować pomyłki.
Bo wypadki najczęściej nie biorą się z czystej głupoty tylko właśnie z chwilowego błędu. Ktoś 10000x się zatrzyma przed przejazdem, a za 10001 się rozproszy, może kichnie bo jest przeziębiony, może się kłócił z dziewczyną - zdarza się.

Te przejazdy na Warszawskiej to parodia. Sprawa stała się medialna i ludzie z innych części kraju widzą to na street view i nie mogą uwierzyć, że przy drodze krajowej z ogromnym ruchem takie coś może mieć miejsce. W polach niekiedy są szlabany np. https://www.google.pl/maps/@50.0531651, ... 312!8i6656
a co dopiero przy drodze wojewódzkiej. Ludzie jadąc od Rzeszowa szukają luki i często wjeżdżają szybko byle się schować.

Ja w tym miejscu jestem przynajmniej kilka razy w tygodniu od kilku lat i miałem wielkie szczęście bo nigdy szynobusu na nim nie spotkałem. Przez to zawsze myślałem, że jeżdżą one w tym miejscu duuuużo wolniej. Taka prędkość pociągu przy takiej drodze i niestrzeżonym przejeździe z zerową widocznością (kiedy ktoś stoi na pasie obok) to gwarancja problemów. I one się pojawiają, co kilka miesięcy słyszymy o kolizjach/wypadkach na torach wzdłuż Warszawskiej.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Niebezpieczne miejsca w Rzeszowie

Postautor: Nikoś » 20 gru 2018, 14:55

Ale co miasto może zrobić ? nic bo to teren w gestii PKP (która spółka to sobie można dobrać samemu ;)) A ile to czasu miasto walczy z PKP w różnych miejscach i zero reakcji.
W sieci jest filmik z pobliskiej kamery na ten przejazd i moment wypadku
Nie wiem jak teraz ale wcześniej to na tych dwóch przejazdach to była plaga eLek,
A trzeba dodać że ruch na tych torach będzie wzrastał bo kiedyś powstanie dojazd do lotniska czy skm-ka o zwiększeniu oferowaniu nie wspominając
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości