Organizacja ruchu w Rzeszowie

Pomysły na ulepszenie transportu, MPK i ogólnie kwestii komunikacyjnych w Rzeszowie

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: jasiop » 27 cze 2023, 7:20

Ciekawe czy ktoś pomyślał o tranmisji on-line czy też rejestracji video tego wydarzenia ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1444
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: PzD91 » 07 sie 2023, 12:33

Moja obserwacją z przejazdu z ul. Krogulskiego w ul. Warszawską w stronę granicy miasta: Stojąc na prawym pasie - dedykowanym do skręty w prawo, z którego można tylko skręcić w prawo w Warszawską i na której to ulicy jest pas włączania, żeby płynnie włączyć się do ruchu to na tych właśnie światłach z jakiegoś niezrozumiałego mi powodu świeci się czerwony światło BEZ "zielonej strzałki" (w przypadku, gdyby piesi mieli zielone), dlaczego nie upłynnia się ruchu tylko tworzy sztuczne ograniczenia?
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1593
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: chris » 07 sie 2023, 12:36

Potwierdzam. Jeżdżę tam codziennie i nie rozumiem kompletnie tego.
chris
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 05 sie 2017, 15:07

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: Doniek » 08 sie 2023, 6:57

Potwierdzam, jezdziłem tam codziennie. Przestałem przez ten prawoskręt. Auta stoją jak głupie, pas rozbiegowy, często nikt tam nie idzie a rano nawet nie jedzie a ty stoisz. Nawet kojarze jedna sytuacje jak gość nie wytrzymał i nie czekał na zmianę świateł.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1371
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: Ole » 08 sie 2023, 9:14

A nie warto zgłosić tego w aplikacji RzeszowToMY ?
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2159
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: tomtom44 » 08 sie 2023, 11:11

Pamiętacie jeszcze czasy sprzed budowy tego systemu kierowania ruchem? Bo ja pamiętam, zielone fale przez całych Powstańców itp. Po uruchomieniu to się skończyło i zaczęły korki. To moja nostalgia czy rzeczywiście coś było na rzeczy?
tomtom44
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 06 lut 2023, 9:58

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: dStan » 08 sie 2023, 11:31

Raczej nostalgia, połączona może ze zwiększającą się ciągle ilością pojazdów w mieście, i co za tym idzie, coraz większym natężeniem ruchu.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: PzD91 » 09 sie 2023, 10:47

Ole pisze:A nie warto zgłosić tego w aplikacji RzeszowToMY ?

Nie widziałem o takiej aplikacji, sprawdzę ją i rzeczywiście zgłoszę problem.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1593
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: dStan » 09 sie 2023, 11:39

Ja raz dzwoniłem bezpośrednio do MZD żeby zgłosić usterkę sygnalizacji świetlnej. Zareagowali i naprawili ją bardzo szybko, dostałem informację zwrotną, oraz poradę żeby w przyszłości używać ich systemu do zgłaszania usterek, ponoć jest na bieżąco sprawdzany.
https://map1.mzd.erzeszow.pl/MZD?startParam=openModal
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: PzD91 » 28 sie 2023, 15:21

PzD91 pisze:Moja obserwacją z przejazdu z ul. Krogulskiego w ul. Warszawską w stronę granicy miasta: Stojąc na prawym pasie - dedykowanym do skręty w prawo, z którego można tylko skręcić w prawo w Warszawską i na której to ulicy jest pas włączania, żeby płynnie włączyć się do ruchu to na tych właśnie światłach z jakiegoś niezrozumiałego mi powodu świeci się czerwony światło BEZ "zielonej strzałki" (w przypadku, gdyby piesi mieli zielone), dlaczego nie upłynnia się ruchu tylko tworzy sztuczne ograniczenia?

Zgłosiłem to i właśnie dzisiaj dostałem odpowiedź, że sygnalizacja działa zgodnie z projektem i ze względu na spory ruch rowerowy(co ma piernik do wiatraka? Przecież, jedynie chodzi o włączenie "zielonej" strzałki na tym skrzyżowaniu, gdy się skręca w prawo z ul.Krogulskiego w ul.Warszawską, a przecież zawsze należy zatrzymać się przed "zieloną strzałką" rozejrzeć się i przepuścić pieszych, rowerzystów.) sygnalizacja pozostaje bez zmian...

Także podtrzymuję swoje zdanie, że spora część korków w RZE tworzona jest sztucznie przez złą organizację ruchu.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1593
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości