Organizacja ruchu w Rzeszowie

Pomysły na ulepszenie transportu, MPK i ogólnie kwestii komunikacyjnych w Rzeszowie

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: Patryk M » 02 gru 2023, 11:28

;)
Załączniki
kti.jpg
kti.jpg (415.87 KiB) Przeglądany 1794 razy
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2512
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: PzD91 » 22 gru 2023, 20:27

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=36910&poz=mr1&show=-1&pagebl1=0&fbclid=IwAR0TXqGaK9pc-QCNEI227PFaVB5e0Vda6GyoIzjrPqfJdX3HT-xkrzFaFAg

Wreszcie. Pisałem od dawna, że ta śluza w ogóle nie spełnia swojego zadania i generuje tylko większe korki. Dobry ruch po stronie Ratusza.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1594
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: Some Grue » 02 sty 2024, 16:29

A nie została stworzona tylko dlatego, że musiało się takie rozwiązanie znaleźć w projekcie dofinansowanym z UE?

Zresztą nie dziwne że nie działała, skoro nie było buspasa z prawdziwego zdarzenia który pozwalałby autobusom na wymijanie korka. Ot, taki koleny Miś co się go zrobi, a potem zaora.
Some Grue
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 26 mar 2021, 12:49

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: DarekP » 10 sty 2024, 19:15

Generalnie sprawa buspasów jest średnio przemyślana. Połowa samochodów z nich korzystająca robi to bezprawnie i nikt nie reaguje. A ty sobie stoisz w korku jak idiota, bo chcesz jeździć zgodnie z przepisami.
DarekP
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 05 sie 2014, 13:27

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: Ole » 11 sty 2024, 8:54

Zerknij na tablice tych ignorantów i będziesz miał szybkie wyjaśnienie kto ma najbardziej w poważaniu kulturę jazdy w Rzeszowie.
Nie mogę się doczekać aż będą strzelać fotki samochodów wjeżdżających na Buspas. Jak mąż wyrobnik-niewolnik dostanie 20 mandatów za żonkę co wozi Julcię na balet swoim SUVem to się odrobinę zdenerwuje.
Tylko mandaty, choć wiem że to tylko 100 zł, ale jak spóźni się raz czy drugi, dostanie 6 mandat w miesiącu to może się czegoś nauczy.
"Marchewka" czyli krótkie godziny działania Buspasów, 1+2, W sobotę za darmo , 3ci gratis się nie sprawdziły bo większość nie wie kiedy i jak te Buspasy są czynne, poza tym i tak tego nikt nie pilnuje więc czego się JA mam spinać a inne "pisanki" mają to gdzieś.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2164
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: Nikoś » 12 sty 2024, 2:18

Buc pasy w tym miescie to pomyłka i tyle, jesli był by to dodatkowy 3 pas to tak. A nie kosztem normalnej jezdni
Wiec kazdy jedzie tak jak mu wygodniej i tyle
Buc pasy to był jedyny pomysl a raczej przymus w kwestii projektu transportowego jaki miał miec wplyw na poprawe stanu i jakosci KM w miescie :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: Arrival » 12 sty 2024, 12:07

Fotki na buspasach nie dadzą dużo dopóki nie zniesie się ich dla 2+1. Sam często jeżdżę i dwójkę pasażerów mam z tyłu. Jak ktoś patrzy z boku to widzi tylko mnie i pewnie wyzywa w myślach od cwaniaków :D,Tył ma przyciemnione szyby więc nie widać. Zdjęcie też pewnie mogłoby nie złapać osób na tylnej kanapie.
Buspas 2+1 do głupota, ale póki jest to korzystam.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 721
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: PzD91 » 12 sty 2024, 14:23

^^
U mnie podobnie, też jeździmy w 3 osoby i mam przyciemniane szyby, więc komuś z zewnątrz może wydawać się, że łamię przepisy.

Ogólnie mówiąc, moim zdaniem, bus-pasy w Rzeszowie to średni pomysł, sprowadza się do tego, że sztucznie zawęża się szerokość drogi, co dodatkowo wprowadza nerwowość ludzi przy zmianie pasów itp. Nie bardzo rozumiem, po co są zastosowane buspasy np. na ul.Warszawskiej, jak tam jakiś autobus raz na kilka minut przejeżdża. Być może bardziej punktowe zastosowanie buspasów miałoby większy sens. Zwłaszcza w sytuacji, gdy transport miejski jest taki ubogi jak w Rzeszowie.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1594
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: maks » 17 sty 2024, 17:06

Kamery z systemem Red Light pojawiają się w polskich miastach. Żółte kamery CANARD automatycznie robią zdjęcia kierowcom przejeżdżającym na czerwonym świetle. Mandaty liczone są w tysiącach. System niedługo pojawi się w Rzeszowie. Na którym skrzyżowaniu?


https://rzeszow24.info/wiadomosci/red-l ... jlXDdfP1Aw
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3577
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Organizacja ruchu w Rzeszowie

Postautor: Doniek » 18 sty 2024, 8:01

Nie to żebym popierał przejazd na czerwonym, ale wystarczy lekko przeciągnąć pomarańczowe i już pewnie załapiesz się na nagrodę. Zamiast powrócić do sekundników co było genialne ( tak wiem ponoć się nie da... ) co mega pomagało, to robią kolejną maszynkę do krojenia. Typowe podejście polskich włodarzy. Kary i sankcje zamiast pomagać i usprawniać. Samo ustawienie tego na "Aleją Piłsudskiego z Aleją Cieplińskiego w Rzeszowie" to skok na kasę.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1373
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości