Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: jasiop » 26 mar 2015, 19:40

romanik99 pisze:ja tam rowerzystą nie jestem, ale powiedzcie mi czy jest az takie natezenie ruchu rowerowego na tym odcinku zeby trzeba było go poszerzać? czy nie lepiej byłoby wydłużyć ścieżki w stronę mostu mazowieckiego?

A dlaczego Twoim zdaniem to taki "atrakcyjny" kierunek ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: PzD91 » 26 mar 2015, 19:49

jasiop pisze:
romanik99 pisze:ja tam rowerzystą nie jestem, ale powiedzcie mi czy jest az takie natezenie ruchu rowerowego na tym odcinku zeby trzeba było go poszerzać? czy nie lepiej byłoby wydłużyć ścieżki w stronę mostu mazowieckiego?

A dlaczego Twoim zdaniem to taki "atrakcyjny" kierunek ?

Żeby chocby północna cześć miasta też miała alejke nad rzeka ?
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: Kano » 01 kwie 2015, 9:43

romanik99 pisze:ja tam rowerzystą nie jestem, ale powiedzcie mi czy jest az takie natezenie ruchu rowerowego na tym odcinku zeby trzeba było go poszerzać? czy nie lepiej byłoby wydłużyć ścieżki w stronę mostu mazowieckiego?


Mówisz, masz:

http://bip.erzeszow.pl/ogloszenia-wykaz ... zenie.html


...co prawdo to dopiero plan zagospodarowania, ale może w przyszłym roku dobudują ten fragment.

Kano
Kano
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 31 mar 2015, 14:17

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: jasiop » 01 kwie 2015, 10:19

Kano pisze:...co prawdo to dopiero plan zagospodarowania, ale może w przyszłym roku dobudują ten fragment.

Jak na razie co roku, od kilku lat obiecują, że zrobią brakujące odcinki nad Wisłokiem
Na zapowiedziach się kończyło, Tak więc to Twoje "może" jest długie i głębokie ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: pisul » 13 kwie 2015, 22:24

News z przed godziny. Znany jest już wykonawca ścieżki rowerowej:

...fragment ścieżki rowerowej (a dokładnie ciągu pieszo-rowerowego) od zapory w kierunku Lisiej Góry. Do przetargu stanęło 6 firm.
W ostatecznej rozgrywce, bezkonkurencyjna okazała się firma Strabag. Już wcześniej Aleksandra Wąsowicz-Duch, szefowa Zarządu Zieleni Miejskiej, informowała, że z nowego fragmentu ścieżki rowerzyści powinni skorzystać jeszcze na tych wakacjach. I tak chyba rzeczywiście się stanie.
– Planowane zakończenie inwestycji to 15 lipca – powiedziała Wąsowicz-Duch


http://rzeszow-news.pl/znany-wykonawca-kolejnej-sciezki-rowerowej-nad-wislokiem/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: le2rz » 06 maja 2015, 13:21

Rozpoczęła się rozbudowa ścieżki w kierunku Lisiej Góry

Obrazek
le2rz
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 29 cze 2014, 3:08

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: Joy » 09 maja 2015, 15:03

Obrazek

W tym tygodniu rozpoczęła się budowa kolejnych odcinków ścieżek rowerowych nad Wisłokiem, od zapory w kierunku Lisiej Góry. Do końca czerwca powstanie ok. 500 metrów. Nowa ścieżka będzie oddzielona pasem zieleni od tej już istniejącej.

Pod koniec maja zostanie ogłoszony ostatni przetarg, który pozwoli zakończyć tę dużą inwestycję nad Wisłokiem. - W jego ramach połączymy w całość wszystkie odcinki. W sumie zostało nam do wybudowania około kilometra ścieżek. Dodatkowo zostaną kupione leżaki, które tam też ustawimy, tak by powstała swego rodzaju miejska plaża. Powstaną także rozwidlenia, czyli dodatkowe alejki, na tej dużej polanie w pobliżu Lisiej Góry, tak by można było spokojnie tam podjechać rowerem, rozłożyć się z kocem i odpocząć - opowiada o inwestycji Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektorka Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

To dzięki decyzji rzeszowskich radnych, którzy zgodzili się na wpisanie do budżetu miasta 1,5 mln zł na budowę ścieżek w rejonie Lisiej Góry, uda się dokończyć inwestycję w całości w tym roku. Ma być gotowa do końca sierpnia. Wartość całego projektu to ok. 2,5 mln zł.

Rozbudowę sieci ścieżek nad Wisłokiem miasto zapowiadało od lat. Rzeszowianom zależało przede wszystkim na odcinku od zapory do Lisiej Góry.

Obecny odcinek buduje firma Strabag. Koszt budowy ok. 500 m ścieżki to prawie 500 tys. zł. Częścią tej inwestycji jest także budowa oświetlenia, przy ścieżce zostaną ustawione ławki. Nowa ścieżka biegnie równolegle do tej istniejącej, będzie od niej oddzielona pasem zieleni, by bezpiecznie mógł się odbywać ruch rowerowy i pieszy.

To, że budowa ruszyła, zauważyli na Facebooku rzeszowscy rowerzyści, którzy razem z radnym PO Marcinem Deręgowskim walczyli o to, by budowy tak wyczekiwanych ścieżek nie odkładać na kolejne lata.

Pod koniec 2014 roku udało się wybudować pierwszy odcinek nowych ścieżek - 600 metrów od Lisiej Góry w kierunku zapory.


Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... z3Ze76ypwN
Joy
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 05 paź 2014, 0:06

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: pisul » 10 maja 2015, 14:49

Myślałem że to będzie tylko dodatkowy pas obok istniejącego ale to będzie na bogato. Jakieś półkoła , łuki, ścieżki odchodzące od głównej. Więcej tego niż w Parku Papieskim:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: django » 11 maja 2015, 19:19

Tadek zawsze miał fantazję
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: Matius » 12 maja 2015, 9:14

Super to zaczyna wyglądać. Jak to wszystko zbudują to będzie zrobiony kawał porządnej roboty. Nowy pas + półkola + dodatkowe alejki + leżaki + nowe ławki i będzie bardzo fajnie. Co do tematu nowych ławek to tego nie jestem w 100% pewny, ale mam nadzieję, że te stare wyrzucą, a zamontują nowe, estetyczne ławeczki ;) No i z tego co czytałem pewien czas temu - jednak będą budować nowy pas na całej długości trasy, również tu gdzie jest skarpa (będą budować mur oporowy) ;)
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości