Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: jasiop » 31 gru 2014, 14:02

" Pewnie zajmie to ponad rok ale dobrze że ktoś myśli o rowerzystach."
Ktoś myśli ... ? Chyba żartujesz chyba sobie ;-)
Tak myśli, że stosuje niezgodne z przepisami rozwiązania na przejazdach - przyciski.
Dlaczego mimo zapowiedzi (już w 2011) dopiero teraz zrobili ten kawałeczek ?
Dlaczego nie zaczęli poszerzania od bardziej potrzebnego fragmentu od zapory ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: pisul » 17 lut 2015, 0:22

Dodatkowe 300 tys. zł zarezerwowali przed chwilą radni na dalszą budowę dróg rowerowych nad zalewem na Wisłoku w Rzeszowie.
Dzięki temu miastu uda się poszerzyć fragment drogi o długości 550 m od zapory w kierunku Lisiej Góry. Droga ma być gotowa przed wakacjami.


zródło: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150216/RZESZOW/150219730
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8565
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: pisul » 24 mar 2015, 21:58

Prawdziwy wysyp pieniędzy i duża brawa dla Rowery.Rzeszow.pl i ich forsowaniu i naciskaniu polityków.

Na ten rok planowane było dokończenie robót z poszerzeniem ścieżek rowerowych od Lisiej Góry do zapory, miasto zarezerwowało w budżecie na ten cel tylko skromne 300 tys. zł. Na wniosek stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl, wczoraj radni zgodzili się zwiększyć tę pulę do 2 mln zł. W tym roku ma być wydany milion i w drugim roku kolejny. Poszerzenie ma być już gotowe do wakacji. Warto oglądnąć wideo. Mowa w nim o ścieżkach w strone Drabinianki i Budziwoja w tą strone gdzie planowana jest budowa nowego mostu. ( viewtopic.php?f=20&t=160 )

Zródło - http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150324/RZESZOW/150329790
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8565
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: django » 24 mar 2015, 22:06

ja tam rowerzystą nie jestem, ale powiedzcie mi czy jest az takie natezenie ruchu rowerowego na tym odcinku zeby trzeba było go poszerzać? czy nie lepiej byłoby wydłużyć ścieżki w stronę mostu mazowieckiego?
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: jasiop » 24 mar 2015, 22:14

pisul pisze:Prawdziwy wysyp pieniędzy i duża brawa dla Rowery.Rzeszow.pl i ich forsowaniu i naciskaniu polityków.
Na ten rok planowane było dokończenie robót z poszerzeniem ścieżek rowerowych od Lisiej Góry do zapory, miasto zarezerwowało w budżecie na ten cel tylko skromne 300 tys. zł. Na wniosek stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl, wczoraj radni zgodzili się zwiększyć tę pulę do 2 mln zł. W tym roku ma być wydany milion i w drugim roku kolejny. Poszerzenie ma być już gotowe do wakacji.

1 Na ten rok planowano zrealizować tylko połowę odcinka Lisia Góra - Zapora, nie było mowy o jakimś "dokończeniu"
2 Na chwilę obecną ten 1 mln złoty nie wystarczy na ty by "Poszerzenie ma być już gotowe do wakacji.
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: pisul » 24 mar 2015, 22:32

1. Część 500 metrów jest już przecież gotowa - http://blekitna.tv/ruszyla-rozbudowa-sc ... rettyPhoto dokończyć mają to co zaczeli do zapory
2. Spokojnie 1mln zł wystarczy. To droga dla roweru a nie auta. Nie potrzeba tyle warstw, materiałów i nakładu pracy.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8565
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: jasiop » 24 mar 2015, 22:47

pisul pisze:1. Część 500 metrów jest już przecież gotowa - http://blekitna.tv/ruszyla-rozbudowa-sc ... rettyPhoto dokończyć mają to co zaczeli do zapory
2. Spokojnie 1mln zł wystarczy. To droga dla roweru a nie auta. Nie potrzeba tyle warstw, materiałów i nakładu pracy.

1. Tak, zgadza się, 500 metrów gotowe - wiem o tym.
2. Na jakiej podstawie opierasz swoją wypowiedź: "Na ten rok planowane było dokończenie robót z poszerzeniem ścieżek rowerowych od Lisiej Góry do zapory " ?
3. Na jakiej podstawie tak stanowczo twierdzisz że zdążą zrobić cały brakujący odcinek do wakacji i to za 1 mln zł ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: dStan » 25 mar 2015, 13:40

romanik99 pisze:ja tam rowerzystą nie jestem, ale powiedzcie mi czy jest az takie natezenie ruchu rowerowego na tym odcinku zeby trzeba było go poszerzać? czy nie lepiej byłoby wydłużyć ścieżki w stronę mostu mazowieckiego?

Często nie bywam w tym rejonie, ale parę razy w lecie byłem pojeździć na rolkach/rowerze i w okolicach placu zabaw na Lisiej Górze za każdym razem były tłumy, zarówno pieszych, dzieci, jak i uprawiających sport (rolki, rower, bieganie).
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: Socat » 26 mar 2015, 15:06

Poszerzenie ścieżki w rejonie Lisiej Góry jest jak najbardziej uzasadnione, zresztą wystarczy przejść się na spacer w najbliższą niedzielę jeżeli będzie słoneczna by to sprawdzić. W sezonie jest tam tłoczno jak na korytarzu szkolnym podczas przerwy..
"Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku". R. Dmowski - Myśli nowoczesnego Polaka.
Awatar użytkownika
Socat
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 107
Na forum od: 21 cze 2014, 22:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: django » 26 mar 2015, 19:29

ja tego nie neguję, ale pytalem tylko czy nie lepiej było wydać te pieniądze na wybudowanie nowej ścieżki
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości