Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: PzD91 » 26 sie 2016, 9:07

^^ Zrób wstępny projekt i zgłoś do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: Frodo907 » 26 sie 2016, 11:35

Przy obecnych władzach miejskich mało realne.
ZTM od ponad roku nie potrafi opracować nawet wstępnych założeń polityki rowerowej.
Na naszą propozycję rowery na byspasy jedyna odpowiedź to priorytet punktualności autobusów. Brak jakichkolwiek analiz z ich strony.
A co z bezpieczeństwem. Bo teraz w godzinach obowiązywania Buspasów na Na Piłsudskiego, Cieplińskiego i Dąbrowskiego muszę jechać lewym pasem.
Gdzie kierowcy z prawej a autobusy z lewej wyprzedzają mnie na żyletkę.
Jak tam zginie jakiś rowerzysta to też będzie błaha sprawa?
Nie chodzi mi o bzdury tylko prawidłowe oznakowanie robót budowlanych. Brakuje tam po prostu kompilacji znaków
Obrazek i Obrazek
Oraz napisu "Przejście i przejazd drugą strona ulicy
Jak któryś z was wjedzie samochodem w jakąś ulicę i okaże się ona ślepa to też będzie to pierdoła? Jak w drodze będą dziury i urwiecie zawieszenie to tez pierdoła.
Dla mnie rower to podstawowy środek transportu. Robię nim 80% km w mieście i chcę jeździć bezpiecznie.
Co do propozycji drogi łączącej os. Architektów poprze kładkę na Boya-Żeleńskiego. Poruszałem tą kwestię z kilkoma radnymi. Ale zero odzewu.
Obawiam się że jedyna propozycja jaka przyjdzie z Ratusza to zrobienie mostu dla samochodów, bo Unia ponoć dofinansowuje tylko projekty mostowe. (Argumenty użyte dla kładki nad zaporą)
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: dStan » 26 sie 2016, 11:58

Frodo907 pisze:Nie chodzi mi o bzdury tylko prawidłowe oznakowanie robót budowlanych.

Czyli jednak chodzi o bzdury. Jak najbardziej popieram zdanie porteño:
porteño pisze:...akurat przeprowadzenie roweru przez przejście dla pieszych to żaden problem, a i tak prawie każdy przejedzie i nic się nikomu nie stanie. Trzeba naprawdę się nudzić, żeby z takiej igły robić widły.


Frodo907 pisze:Jak któryś z was wjedzie samochodem w jakąś ulicę i okaże się ona ślepa to też będzie to pierdoła? Jak w drodze będą dziury i urwiecie zawieszenie to tez pierdoła.

Porównania bez sensu, samochodem po wjechaniu w ślepą uliczkę nie masz żadnych innych opcji poza zawróceniem, z roweru można zejść, przeprowadzić go, przenieść itp. Zwróćmy uwagę na to, że są to utrudnienia chwilowe, niestandardowa sytuacja, jeśli kierowca trafia na zwężenie z powodu remontu to nie szuka sensacji, tylko czeka aż lewy pas się zwolni a później nim przejeżdża obok (często nawet teoretycznie wbrew przepisom, przekracza linie ciągłe aby to zrobić!). Rowerzyści często na siłę szukają problemu.
A argument z dziurami jeszcze bardziej nie na miejscu. Wyrwy w drodze są oznaczone, a jeśli nie są i kierowca uszkodzi sobie samochód wjeżdżając w jedną, może ubiegać się o odszkodowanie, tak samo (wydaje mi się, na 99%) jest z rowerami. My tu jednak mówimy o oznakowanym i zamkniętym odcinku ścieżki rowerowej/chodnika, więc w ogóle nie widzę analogii.
Problemem dla was jest jedynie to, że brakuje napisu "przejazd" i znaku, zaraz obudzą się następne grupy społeczne, powiedzą że są dyskryminowane i będziemy mieć zakaz przejścia dla kobiet, mężczyzn, dzieci, psów i zakaz przejazdu dla cyklistów, rolkarzy, ludzi na wózkach itp. mimo, że pierwotnie każdy dobrze wiedział o co chodzi.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: Frodo907 » 26 sie 2016, 15:30

dStan pisze:
Frodo907 pisze:Nie chodzi mi o bzdury tylko prawidłowe oznakowanie robót budowlanych.

Czyli jednak chodzi o bzdury. Jak najbardziej popieram zdanie porteño:
porteño pisze:...akurat przeprowadzenie roweru przez przejście dla pieszych to żaden problem, a i tak prawie każdy przejedzie i nic się nikomu nie stanie. Trzeba naprawdę się nudzić, żeby z takiej igły robić widły.


Frodo907 pisze:Jak któryś z was wjedzie samochodem w jakąś ulicę i okaże się ona ślepa to też będzie to pierdoła? Jak w drodze będą dziury i urwiecie zawieszenie to tez pierdoła.

Porównania bez sensu, samochodem po wjechaniu w ślepą uliczkę nie masz żadnych innych opcji poza zawróceniem, z roweru można zejść, przeprowadzić go, przenieść itp. .


Czyli brak prawidłowego oznakowania dla Ciebie to bzdura? Jak mam to rozumieć, Sam sobie ustalasz które przepisy przestrzegasz a inne nie? Jesteś sędzią, prokuratorem, czy może posłem z immunitetem?
To może ja też będę patrzył z przymrużeniem oka za oznakowanie i po pasach rowerem będę przejeżdżał, ale jak wymuszę na Tobie pierwszeństwo to co wtedy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: maks » 26 sie 2016, 17:07

Ole pisze:Szkoda że tylko jeden taki punkt, przydało by się co najmniej jeszcze z cztery.


punkt naprawy rowerów przy zaporze - urwany zawór do pompowania koła

Dajcie sygnał odpowiednim służbom niech to naprawią :evil:

Obrazek
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: Frodo907 » 26 sie 2016, 21:40

Za długo by to trwało.
Naprawiłem jakieś dwie godziny temu.

Jako stowarzyszenie mamy jeszcze jedną małą stację, ale miasto od dwóch miesięcy nie potrafi nam wskazać lokalizacji do montażu. Sami kilka zaproponowaliśmy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: porteño » 26 sie 2016, 22:00

Frodo907 pisze:Czyli brak prawidłowego oznakowania dla Ciebie to bzdura? Jak mam to rozumieć, Sam sobie ustalasz które przepisy przestrzegasz a inne nie? Jesteś sędzią, prokuratorem, czy może posłem z immunitetem?
To może ja też będę patrzył z przymrużeniem oka za oznakowanie i po pasach rowerem będę przejeżdżał, ale jak wymuszę na Tobie pierwszeństwo to co wtedy?

Dyskusja jest na wskroś jałowa, bowiem zestawianie kierowców, którzy muszą bądź co bądź znać wszystkie znaki drogowe, zdać kurs na prawo jazdy i sztywnie przestrzegać przepisów na równi z pieszymi czy rowerzystami, którzy jakkolwiek nie są wyłączeni z podstawowych obowiązków organizacji ruchu, to jednak poruszają się po przestrzeni publicznej w dużej mierze instynktownie, na zdrowy rozum. Skoro chodnik czy ścieżka są remontowane, logika podpowiada, że trzeba przejść na drugą stronę. I tak większość rowerzystów nie trzyma się wyłącznie ścieżek, tylko wieżdża notorycznie na chodniki. Niedługo dojdziemy do takich absurdów jak tabliczki w toaletach amerykańskich koropracji przypominające ludziom o tym, aby umyli ręce.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: Frodo907 » 26 sie 2016, 22:43

Ma prawo jazdy i wiem co grozi za nieprzestrzeganie przepisów.
Chcę po prostu jeździć zgodnie z przepisami.
Takie trudne to do zrozumienia
Czy dyskusja jałowa?
Z jednej strony od rowerzystów się wymaga przestrzegania i znajomości przepisów a tu na forum niezgodne oznakowanie uważa się za bzdury i pierdoły?
Będę odmiennego zdania.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: maks » 27 sie 2016, 0:01

Frodo907 pisze:Za długo by to trwało. Naprawiłem jakieś dwie godziny temu.


szacun dla Ciebie :)
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: porteño » 28 sie 2016, 19:28

Frodo907 pisze:Z jednej strony od rowerzystów się wymaga przestrzegania i znajomości przepisów a tu na forum niezgodne oznakowanie uważa się za bzdury i pierdoły?

Jakich przepisów? Ja nie znam żadnych, prawa jazdy nie mam, a na rowerze jeżdżę choć sporadycznie, to od lat.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości