Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: dStan » 29 sie 2016, 8:19

Frodo907 pisze:Czyli brak prawidłowego oznakowania dla Ciebie to bzdura? Jak mam to rozumieć, Sam sobie ustalasz które przepisy przestrzegasz a inne nie? Jesteś sędzią, prokuratorem, czy może posłem z immunitetem?
To może ja też będę patrzył z przymrużeniem oka za oznakowanie i po pasach rowerem będę przejeżdżał, ale jak wymuszę na Tobie pierwszeństwo to co wtedy?

Tak, w tak intuicyjnym przypadku to bzdura. Ja przepisów sobie nie ustalam, staram się wszystkich przestrzegać i liczę się z konsekwencjami, jeśli je przekraczam. Ale czy uważasz na prawdę, że w przypadku opisanym przeze mnie wcześniej, czyli np. zwężenie drogi do jednej jezdni (czy nawet zatrzymany pojazd na drodze), powinienem jak wół stać na swoim pasie dopóki zwężenie nie zostanie usunięte, bo nie wolno mi przekroczyć linii ciągłej? I to jest to "ustalanie samemu sobie przepisów" o którym mówisz? A może powinienem podnieść wtedy dyskusję w internecie dlaczego nie ma oznaczenia "objazd dla samochodów lewym pasem, ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ"?
Już nie mówiąc o tym, że jeśli wypowiadasz się w imieniu grupy, jest to piękny przykład hipokryzji, gdyż nie jest nowością fakt, że rowerzyści bardzo często na drogach robią różne dziwne rzeczy oraz wybierają sobie których przepisów mogą przestrzegać a które ominą. Sam swoich filmików z kamerki samochodowej mam co najmniej kilka, pokazujących to o czym piszę (np. jazda po drodze gdy obok biegnie oznaczona ścieżka rowerowa, czy przejeżdżanie na czerwonym świetle).
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: Frodo907 » 29 sie 2016, 11:14

Nie mam najmniejszego zamiaru stosować odpowiedzialności grupowej.
Tak jak wśród kierowców jeżdżą osoby którym powinno się zabrać prawo jazdy, tak i wśród rowerzystów jest taka grupa.
Oznakowanie na Podwisłoczu jest nieprawidłowe.
Czy jest intuicyjne?
Jak nie ma drogi dla rowerów, to mam obowiązek jechać jezdnią, ewentualnie poboczem. A że nie tam info o objeździe drugą stroną ulicy to co ma zrobić?
Bo ja wybiorę zjazd na jezdnię, upewniwszy się wcześniej czy nie wymuszam pierwszeństwa jako wyjeżdżający z podporządkowanej.
Dla rowerzystów ustawiłbym znak Obrazek
A dla kierowców znak informujący "Uwaga, rowerzyści". Dla tych ostatnich jeszcze tzw. sierżanty które sugerują prawidłowy tor jazdy przy prawej krawędzi?
A skoro przy Lidlu brak przejazdu to może wyznaczyć tymczasowy żółtymi liniami?
Ale znając ton Twoich wypowiedzi wszelkie moje propozycje są pewnie bzdurne i bezzasadne.
Ale mimo to czekam na merytoryczne propozycje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: jasiop » 29 sie 2016, 15:23

porteño pisze:
Frodo907 pisze:Z jednej strony od rowerzystów się wymaga przestrzegania i znajomości przepisów a tu na forum niezgodne oznakowanie uważa się za bzdury i pierdoły?

Jakich przepisów? ...

Koledze Frodo chyba bardziej zależało na pokazaniu tego, że urzędnicy odpowiedzialni za oznakowanie:
1 nie znają przepisów, które to regulują
albo
2 znają je, tylko nie chce im się tego stosować

Nie wiem, które opcja jest prawdziwa i lepsza ;-)
Na pewno nieprawidłowe oznakowanie drogi nie jest "pierdułą", chociaż w tym przypadku dotyczy "tylko" rowerzystów.
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: porteño » 29 sie 2016, 22:02

Frodo907 pisze:Jak nie ma drogi dla rowerów, to mam obowiązek jechać jezdnią, ewentualnie poboczem. A że nie tam info o objeździe drugą stroną ulicy to co ma zrobić?

Najlepiej usiąść i zapłakać. :lol:
A tak na poważnie to naprawdę nie wierzę, że o takich błahostkach jak brak znaku z informacją, że ścieżka rowerowa jest po drugiej stronie ulicy (co chyba wszyscy wiedzą w dodatku), tu od tylu postów dyskutujemy. :roll:
OK, mogli postawić te znaki, ale jest w mieście tyle poważniejszych zaniedbań i potrzeb, że całe to zamieszanie wydaje się po prostu absurdalne.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: jasiop » 30 sie 2016, 9:40

porteño pisze:... całe to zamieszanie wydaje się po prostu absurdalne.

A to, że odpowiedzialni za prawidłowe oznakowanie spartolili tak proste zadanie nie jest dla Ciebie absurdalne ?

PS
może zaniedbania, o których wspominasz są pochodną tego, ze ktoś "olewa" swoją robotę
a przykład tego błędnego oznakowania jest tego najlżejszym przykładem ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: riko » 30 sie 2016, 19:28

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,10566535/




Zgodnie z przepisami przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych jest wykroczeniem, za które można dostać mandat. Niestety w wielu miejscach w Rzeszowie ścieżki rowerowe są przecięte ulicami, na których obok pasów nie wydzielono przejazdów. Dlatego rowerzyści od dawna wnioskowali o przebudowę ulic. Budowę przejazdów wygrali w końcu w ubiegłorocznym głosowaniu na projekty z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Inwestycja warta milion złotych jest właśnie realizowana. Ścieżki rowerowe łączące chodniki powstają w rejonie najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście, m.in. w rejonie ulic: Dąbrowskiego, Powstańców Warszawy, Błogosławionej Karoliny, Wiktora, Szopena, Kopisto, Okulickiego, Niepodległości, X Sudeckiej Dywizji Piechoty a także okolice rond Pobitno i Krzyża Świętego. - Najwięcej pracy będzie przy tych skrzyżowaniach, na których działa sygnalizacja świetlna. Tam oprócz budowy dodatkowych pasów przy chodniku i malowania nowego oznakowania na jezdni, konieczna będzie modyfikacja systemu sterującego sygnalizatorami – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Drogowcy ostrzegają, że inwestycja wiąże się z utrudnieniami w ruchu pieszych, a okresowo będzie także uciążliwa dla kierowców. Wykonawca ma jednak prowadzić prace tak, aby przeszkadzać mieszkańcom Rzeszowa w minimalnym stopniu. Przejazdy mają być gotowe do końca tego roku. Rowerzyści z rozpoczęcia prac są zadowoleni. Przekonują, że ich liczba cały czas rośnie, a ponieważ część kierowców ciągle nie zwraca na nich uwagi, modernizacja infrastruktury jest konieczna. - Przejazdy to miejsce, w którym rowerzysta ma pierwszeństwo przed samochodem. Im będzie ich więcej, tym łatwiej będzie nam się poruszać po mieście. Niestety, ale w tej chwili w wielu miejscach bardzo trudno jest się przedostać na drugą stronę ulicy, szczególnie w godzinach szczytu, kiedy samochodów na drogach jest bardzo dużo – mówi Tomek z osiedla Baranówka. - Na razie skupiamy się na tym, aby budowa przejazdów przebiegła bez zakłóceń. Mamy przede wszystkim nadzieje, że wykonawca położy w odpowiedni sposób krawężniki, zapewniając nam łagodny zjazd na jezdnię – mówi Arkadiusz Turoń ze stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl. Zapowiada, że w przygotowaniu są już kolejne propozycje inwestycji w infrastrukturę służącą cyklistom. - Potrzebne są przede wszystkim kolejne stojaki i parkingi dla rowerów. Takie miejsca są niezbędne z kilku powodów. Przede wszystkim, aby zapobiegać kradzieżom rowerów, które są w tej chwili w mieście bardzo częste. Poza tym, jeśli miasto zadba o to, aby rowery było gdzie zaparkować, wzrośnie liczba rowerzystów, co z pewnością doprowadzi do spadku liczby samochodów i zmniejszenia się korków – uważa Arkadiusz Turoń.



riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: porteño » 30 sie 2016, 19:31

jasiop pisze:
porteño pisze:... całe to zamieszanie wydaje się po prostu absurdalne.

A to, że odpowiedzialni za prawidłowe oznakowanie spartolili tak proste zadanie nie jest dla Ciebie absurdalne ?

PS
może zaniedbania, o których wspominasz są pochodną tego, ze ktoś "olewa" swoją robotę
a przykład tego błędnego oznakowania jest tego najlżejszym przykładem ...

Może. Zamiast jednak skupiać się na detalach, zabierzmy się za poważne problemy.
Nieprawidłowe oznakowanie dróg rowerowych natomiast nie jest dla mnie wcale absurdalne, bo i tak rowerzyści żadnych egzaminów ze znaków drogowych zdawać nie muszą, toteż równie dobrze i tych znaków mogłoby nie być.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: Frodo907 » 31 sie 2016, 21:23

Trwają prace nad budową przejazdów rowerowych z RBO 2015,
Okulickiego, wjazd na parking Rotundy
Obrazek
Wiktora, wyjazd z placu zabaw
Obrazek
Okulickiego z Spiechowicza
Obrazek
Armii Krajowej, rondo lwowskie
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: riko » 02 wrz 2016, 16:21

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... owymi.html




RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej poszukuje firmy, która zajmie się wykonaniem nawierzchni asfaltowej na drodze ciągnącej się wzdłuż Wisłoka.

Prace będą wykonywane w ramach inwestycji „Budowa ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż rzeki Wisłok”. Nawierzchnia zostanie zrealizowana na tymczasowej drodze utworzonej z betonowych płyt, która znajduje się na prawym brzegu zalewu, od strony Mostu Lwowskiego do ujścia rzeki Młynówka. To pozwoli na przystosowanie tej drogi do funkcjonowania jako trasa rowerowa.

Ustalony w dokumentacji przetargowej termin zakończenia prac to początek listopada.



riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Ścieżki rowerowe/rowerzysci (statystyki,km...)

Postautor: riko » 05 wrz 2016, 16:23

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -wislokiem




Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na wykonawcę inwestycji.

Tym razem ścieżka a właściwie asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy, powstanie na tymczasowej drodze z płyt betonowych, położonej na prawym brzegu Wisłoka, od Mostu Lwowskiego do ujścia rzeki Młynówki.

Oferty można składać do 12 września. Inwestycja ma być gotowa na początku listopada.



riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

PoprzedniaNastępna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości