Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: bezczas » 01 kwie 2019, 9:54

Przed budynkiem te kilka miejsc postojowych teoretycznie przeznaczone będzie dla petentów, natomiast z tyłu budynku - dla urzędników.
Znając życie, kierowcy tak będą parkować swoje samochody, że jeszcze połowę chodnika zastawią.
Ot taka kolejna innowacja Rzeszowska...
bezczas
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 26 kwie 2016, 8:37

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: Frodo907 » 01 kwie 2019, 10:15

Podglądy z geoportala.
po lewej działka na której lezy ul. Lubelska, po prawej nowy budynek U.Marsz. Zwróćcie uwagę gdzie sięgaja miejsca parkingowe
Obrazek

I jeszcze jeden.
Obrazek

Ja sprawy nie zostawię tak. Jak trzeba będzie to sprawa do sądu pójdzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: riko » 01 kwie 2019, 18:05

Frodo907 jestem za tym żeby tej sprawy tak nie zostawiać.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: pisul » 01 kwie 2019, 18:46

Nie wiem jak się z tego geodeta wytłumaczy. Ewidentnie przywłaszczyli sobie kawałek cudzej działki. W takim wypadku budynek nie może być oddany do użytku a to co "pożyczono" powinno zostać zwrócone.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: Frodo907 » 01 kwie 2019, 20:44

Inżyniera, kierownika budowy i cały nadzór budowlany. Dorwę dokumenty i z imienia i nazwiska upublicznię.
Żadne RODO nie uchroni.
O odebranie uprawnień się postaram.
Z skarbówka już wygrałem jak próbowała mi coś wmówić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: iamRZE » 02 kwie 2019, 0:09

W dokumentacji przetargowej dostępny jest "Projekt zagospodarowania terenu" (poz. 15 i 16), a na nim m.in. taka informacja:
Obrazek
Awatar użytkownika
iamRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 351
Na forum od: 15 lip 2014, 12:56

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: jasiop » 02 kwie 2019, 7:19

pisul pisze:Nie wiem jak się z tego geodeta wytłumaczy. Ewidentnie przywłaszczyli sobie kawałek cudzej działki. W takim wypadku budynek nie może być oddany do użytku a to co "pożyczono" powinno zostać zwrócone.

Po raz wtóry spytam: sugerujesz i dopuszczasz tylko "pomyłkę" i przywłaszczenie ?
Ja mam trochę inne zdanie, które już tu wyraziłem .
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: Frodo907 » 02 kwie 2019, 10:51

Powoli pobieram cały projekt.
Powoli zbiera się lista osób które powinny mieć odebrane uprawnienia.
Jak ktoś z nich czyta te wpisy niech będzie świadomy że osoby prywatne ale zgłaszające się do projektu z publicznych pieniędzy nie są chronione RODO.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: Frodo907 » 03 kwie 2019, 10:47

Faktycznie, miasto zgodziło się na użyczenie części działki na ogólnodostępne miejsca postojowe.
Tylko nie znalazłem informacji ile dokładnie.
Poniżej foto planu placu przed budynkiem od strony ul. Lubelskiej.
Jest mi ktoś w stanie powiedzieć w jakim celu droga manewrowa ma 6 metrów szerokości?
Bo wynika że ma być jednokierunkowa. Autostrada ma 3,5 m, a tu 6? Jakieś przepisy p.poż?
A i zero informacji by jakiś parking rowerowy był zaplanowany. Miejsca parkingowe są, przystanek MPK kilkanaście metrów wcześniej z liniami 8, 13, 18, 23, 25, 26, 28, 31, 33, 37, 41, 51, 53, 55, N3.
Dodatkowo w trójkącie Warszawska/Lubelska będzie intensywna rozbudowa mieszkalna, DDR na Wyzwolenia skomunikuję dwa duże osiedla (Andersa i Baranówka - ponad 20 tyś mieszkańców). Planowana też rozbudowa Maczka, gdzie też powstaną DDR.
I jak tu mwic o polityce rowerowej czy ogólniej transporcie zrównoważonym?
Obrazek

I rzut z góry
Obrazek

Oraz screen z SV z 2017.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Polityka rowerowa Miasta Rzeszowa

Postautor: iamRZE » 03 kwie 2019, 17:41

Frodo907 pisze:Jest mi ktoś w stanie powiedzieć w jakim celu droga manewrowa ma 6 metrów szerokości?
Bo wynika że ma być jednokierunkowa. Autostrada ma 3,5 m, a tu 6? Jakieś przepisy p.poż?

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. pisze:§ 104. 1. Dojazd (droga manewrowa) do stanowisk postojowych w garażu jednoprzestrzennym (bez ścian wewnętrznych) powinien mieć szerokość dostosowaną do warunków ruchu takich samochodów, jakie mają być przechowywane, oraz do sposobu ich usytuowania w stosunku do osi drogi, ale co najmniej:
1) przy usytuowaniu prostopadłym – 5,7 m;
2) przy usytuowaniu pod kątem 60° – 4 m;
3) przy usytuowaniu pod kątem 45° – 3,5 m;
4) przy usytuowaniu równoległym – 3 m.
2. Dopuszcza się zmniejszenie wymiaru, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, do 5,0 m, jeżeli stanowiska postojowe mają szerokość co najmniej 2,5 m.

Nie znalazłem podobnych wymagań dotyczących parkingów, ale przy szerokości drogi 3.5m nie byłoby możliwe (lub trudne) zaparkowanie większego samochodu na tych miejscach postojowych. Wystarczyło jednak zastosować miejsca pod kątem 60°. Liczba miejsc zmniejszyłaby się z 15 do 12, ale zostałoby 1.5m na ścieżkę. Przy zastosowaniu miejsc pod kątem 45°byłoby ich 10, a na ścieżkę zostałoby 2.35m.
Awatar użytkownika
iamRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 351
Na forum od: 15 lip 2014, 12:56

PoprzedniaNastępna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości