Rower miejski

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Re: Rower miejski

Postautor: maks » 15 lis 2018, 15:50

W niecałe 4 miesiące mieszkańcy Rzeszowa przejechali ponad 130 tys. kilometrów na wypożyczonych skuterach i rowerach, a liczba użytkowników wynosi blisko 10 tys.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -rzeszowie
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Rower miejski

Postautor: bogdanoo » 20 lut 2019, 10:19

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... szuka.html
Rzeszowianie mogli ubiegłego lata korzystać z pilotażowej oferty rowerów i skuterów miejskich czwartej generacji. Promowała je u nas firma Blinkee.City. Teraz miasto chce przeznaczyć mniej pieniędzy na rowery miejskie, a zapytania ofertowe kieruje też do firmy Romet.
Kto dostarczy rower miejski Rzeszowowi w 2019 roku? W poprzednim roku wydawało się, że sprawa jest jasna. Rowery i skutery Blinkee.City sprawdziły się. Wreszcie po latach złych doświadczeń użytkownicy byli zadowoleni. Ale okazuje się, że w tej sprawie jeszcze nic nie jest pewne.

Rower miejski w Rzeszowie. Romet wchodzi do gry
W Zarządzie Transportu Miejskiego odbyła się dyskusja na temat powrotu rowerów miejskich. – ZTM zaprezentował rozwiązanie Rometu – mówi Daniel Kunysz, radny Rozwoju Rzeszowa i prezes stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl. – Romet ma ponoć do zaoferowania lepsze rowery klasyczne i elektryczne, skutery i hulajnogi elektryczne. Pojedziemy do siedziby firmy w Dębicy i je ocenimy. Wybór firmy będzie na takiej samej zasadzie jak poprzednio. Każda z firm złoży ofertę i miasto wybierze najlepszą – dodaje.

Firma Blinkee.City, która w ub.r. dostarczyła Rzeszowowi jednoślady, została doceniona przez mieszkańców. – Wolałbym tę firmę, bo się sprawdziła. W aplikacji zarejestrowało się kilkanaście tysięcy osób. Sukcesem okazały się też skutery. Niewielka część użytkowników zarzucała jedynie, że rowery są za małe. Mieszkańcy wypytują nas, kiedy te pojazdy wrócą na drogi – mówi radny. Jest ciekawy oferty Rometu, ale ma też wątpliwości. – Romet wstępnie zapowiada więcej pojazdów, ale nie wiemy, jakiej są jakości. W ofercie mowa jest o czwartej generacji, ale nie słyszałem, żeby ta firma funkcjonowała już w jakimś innym mieście. Nie wiem, czy to dobry pomysł, żeby testowali je na Rzeszowie – dodaje.


Szkoda :(
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rower miejski

Postautor: Adamerio » 20 lut 2019, 16:53

Trzymam do dziś apkę z myślą o wiosennym rozpoczęciu sezonu pełną parą, a tu takie kwiatki^^ :cry:
Czyli co w tym roku inne rowery i też testowo :?: :roll:
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rower miejski

Postautor: montasito » 21 lut 2019, 9:53

Szkoda. Ten Blinkee się fajnie sprawdzał. Może rowery nie były jakieś fantastyczne, ale spełniały swoją rolę. Skutery za to były super opcją. Gdyby podmienili rowery lub dali trochę więcej tych większych i uporządkowali kwestię miejsc, w których trzeba zostawiać rowery, całość by była kompletnie bez zarzutu.
Awatar użytkownika
montasito
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 79
Na forum od: 14 cze 2018, 9:51
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rower miejski

Postautor: dStan » 21 lut 2019, 10:30

Dokładnie, zgadzam się. Poza tym, dla Blinkee wypożyczanie rowerów to był program testowy, Rzeszów był pierwszym i jedynym miastem gdzie działała taka opcja. Kilka rzeczy poprawić i byłoby super. Za to skutery były strzałem w dziesiątkę i fajnie byłoby je znów zobaczyć w Rzeszowie.
Jakoś ciężko mi uwierzyć w to, że Romet, który nie ma doświadczenia na tym polu, stworzy dobrą aplikację, dobrą bazę pojazdów, specjalnie dla Rzeszowa i będzie to działać równie dobrze co w przypadku Blinkee.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Rower miejski

Postautor: a1chemik » 21 lut 2019, 12:44

w tamtym roku będąc nad morzem w Trójmieście, widziałem Blinkee.city i korzystałem, ale jednocześnie w Trójmieście była też inna firma.

Kwestia więc, czy czasami, jeżeli Blinkee uzna że się im to opłaci to czy nie wprowadzą oni swoich skuterów bez względu na to czy będzie to firmowane z miejskiej inicjatywy, czy tylko i wyłącznie ich pomysł na biznes. Takie rozwiązanie nie byłoby złe, konkurencja+większa ilość sprzętu pozwalałyby na jeszcze większe sprostanie zapotrzebowaniom. Skutery w zeszłym roku były produktem deficytowym, można by rzec, że były godziny w który "nie stygły" ich elektryczne silniki, ktoś zwalniał a za kilkanaście sekund ktoś już wynajmował.
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 627
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rower miejski

Postautor: Adamerio » 21 lut 2019, 13:26

montasito pisze: Może rowery nie były jakieś fantastyczne, ale spełniały swoją rolę.


Te rowery były testowo^^ docelowo miały to być jednoślady na 26" kołach
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rower miejski

Postautor: Meme » 21 lut 2019, 22:25

Ten zeszłoroczny rower miejski doskonale pokazał, jak rzeszowianie cenią sobie szybki transport po mieście - po mieście, które nie jest zbyt duże, więc skuter elektryczny to idealne rozwiązanie, potem rower miejski, potem samochód i długo, długo nic potem... (niestety).
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rower miejski

Postautor: bogdanoo » 21 lut 2019, 22:37

W dalszej części tego artykułu jest też wspomniane, że w przypadku Rometa mają być testowane: rowery, skutery i hulajnogi w centrum.

A co do Blinkee to się wypowiadał prezes i mówił, że gdyby w Rzeszowie mieli operować jak operowali to by musieli dopłacać do biznesu.

Myślę, że trzeba na Frodo poczekać i on się dokładniej wypowie.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rower miejski

Postautor: dStan » 22 lut 2019, 9:32

bogdanoo, czy masz jakieś potwierdzenie tego, że Blinkee musiałoby dopłacać do biznesu w Rzeszowie? Przeglądnąłem artykuły, szukałem takich informacji i nie mogę znaleźć, a według tego co wiem i co czytałem, byli bardzo zadowoleni z pilotażu w Rzeszowie i chętnie do przetargu by stanęli.
http://czytajrzeszow.pl/?idd=28&rok=201 ... 15&poz=mr1
- W kwestii samego programu pilotażowego jesteśmy bardzo zadowoleni. Było to dla nas ogromne źródło informacji i takie było jego przeznaczenie. Użytkownicy mieli zapoznać się z usługą, ocenić ją i przekazać nam swoje uwagi dotyczące tego co można zmienić. Chcieliśmy mieć uwagi co do sposobu wypożyczania jak i samych pojazdów. Ogólny oddźwięk ze strony miasta jak i samych mieszkańców jest bardzo pozytywny - uważa prezes.

...

Maliszewski potwierdza również, że firma stanie do przetargu, który zostanie rozpisany przez miasto prawdopodobnie początkiem przyszłego roku.

- Tak, jeśli będzie rozpisany przetarg to oczywiście po wprowadzeniu kilku zmian opartych na opiniach z programu pilotażowego wystartujemy w nim - deklaruje prezes Blinkee.City.



@a1chemik -
a1chemik pisze:Kwestia więc, czy czasami, jeżeli Blinkee uzna że się im to opłaci to czy nie wprowadzą oni swoich skuterów bez względu na to czy będzie to firmowane z miejskiej inicjatywy, czy tylko i wyłącznie ich pomysł na biznes. Takie rozwiązanie nie byłoby złe, konkurencja+większa ilość sprzętu pozwalałyby na jeszcze większe sprostanie zapotrzebowaniom.

Problem z tym jest taki, że Rzeszów dopłacił 110tys. zł. Blinkee za oferowanie tutaj swoich usług. Jeśli odejmiemy taki "bonus" a do tego dołożymy konkurencję tj. zmniejszenie docelowej grupy odbiorców, to wątpie że to będzie miało sens. Konkurencja faktycznie ma swoje pozytywne strony, ale dla klientów tzn. mieszkańcow. A dla firm oferujących usługi jest tylko zwiększeniem ryzyka.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości