Rower miejski

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Re: Rower miejski

Postautor: bogdanoo » 23 lip 2018, 21:43

Zakres strefy na być powiększony prawdopodobnie od września, jeżeli rower miejski okaże się być sukcesem
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rower miejski

Postautor: Waldzio » 24 lip 2018, 20:07

Ja korzystam i widzę że strefa zmieniała się już kilka razy - wystarczy do nich pisać i nękać a powiększa wcześniej :)
Waldzio
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 76
Na forum od: 15 lip 2014, 12:48

Re: Rower miejski

Postautor: dStan » 25 lip 2018, 8:24

No ja właśnie pisałem, bo w czwartek, po uruchomieniu, strefa sięgała ulicy Maczka (co by mi odpowiadało) ale w weekend została zmniejszona i kończy się za ZUSem. Jednak jak na razie brak odpowiedzi.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Rower miejski

Postautor: Ole » 25 lip 2018, 10:33

Mapa strefy się zmienia, teraz doszło prawie całe Nowe Miasto, Lotnisko ???, Asseco i inne drobne korekty. Wciąż brak Baranówki, 100-lecia dziwnie wycięte itp.
Wciąż nie ma nigdzie tych 41"stref parkowania"
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Rower miejski

Postautor: bogdanoo » 25 lip 2018, 11:29

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... -nowy.html
- W pierwszych dniach działania systemu popularność skuterów przerosła nasze oczekiwania - mówi Paweł Maliszewski z firmy Blinkee, która uruchomiła w Rzeszowie system rowerów i skuterów miejskich. - Wiele wskazuje na to, że teraz się uda, że to jest właśnie taka oferta, o jaką chodziło - cieszy się Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Firma Blinkee wypożycza w Rzeszowie rowery, także elektryczne, oraz skutery elektryczne. – To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce – mówi Paweł Maliszewski. W innych miastach firma wypożycza albo rowery albo skutery.

Rzeszów podpisał z Blinkee umowę pilotażową. – Zbieramy doświadczenia, opinie mieszkańców i jeżeli wszystko będzie działało zgodnie z naszymi oczekiwaniami, to przygotujemy się do podpisania dłuższej umowy. Sprecyzujemy konkretne oczekiwania – mówiła Anna Kowalska, dyrektor rzeszowskiego ZTM, podczas prezentacji skuterów i rowerów firmy Blinkee przed ratuszem w ostatni czwartek.

Skutery miejskie podbiły serca rzeszowian
Jeszcze tego samego dnia skutery i rowery trafiły na rzeszowskie ulice. I stały się przebojem, a pierwsze dni funkcjonowania systemu wskazują, że Rzeszów może być zainteresowany ofertą na dłużej. – Szczególnie zaskoczyło nas zainteresowanie skuterami. W pierwszych dniach działania systemu popularność naszych skuterów przerosła nawet nasze szacunki. Liczba wypożyczeń znacznie przewyższała liczbę wypożyczeń rowerów. Po kilku dniach zaczęło się to wyrównywać i teraz wszystko się ustabilizowało. Ale do tej pory mamy już kilkaset wypożyczeń skuterów. Liczba wypożyczeń rowerów rośnie i już przewyższyła liczbę wypożyczeń skuterów – tłumaczy Paweł Maliszewski i dodaje: – Sukcesywnie sprawdzamy, jak wygląda popularność naszych pojazdów w Rzeszowie. I jesteśmy zbudowani, bo pojazdy są niemal w ciągłym użyciu.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rower miejski

Postautor: Ole » 01 sie 2018, 20:06

Jak by ktoś szukał strefy parkowania to już podaję.

http://rowery.rzeszow.pl/interaktywna-mapa/

A przy okazji to dziś pojawiły się rowery-elektryki ale jeszcze bez baterii, mają być w piątek.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Rower miejski

Postautor: dStan » 02 sie 2018, 8:23

A czy wiesz, czy (na mapie) da się odróżnić rower zwykły od elektrycznego? Chciałem jeden przetestować, ale nie mogłem żadnego znaleźć (wychodzi na to, że ich jeszcze nie było) a maile wysłane do blinkee pozostają bez odpowiedzi.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Rower miejski

Postautor: Ole » 02 sie 2018, 8:46

Jak się mocniej przyglądnąłem tej mapie co link podałem to w sumie tam są parkingi ale te ogólne + byłe stacje RoweResu i inne, więc specjalnych "stref" dalej nie widzę.
Co do mapki od Blinkee to na razie wyglądają jak zwykłe rowery ale pewnie to zmienią jak tylko będą mieć akumulatory i będą finalnie 3 oznaczenia.
Wczoraj stałem przy "wspomaganym" ale znaczek był normalny.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Rower miejski

Postautor: LukaszRogala » 26 sie 2018, 15:34

Da się wypożyczyć w ramach jednej aplikacji dwa rowery? Byłem w Rzeszowie ostatnio i chcieliśmy z dziewczyną wziąć je w obroty - ale jeśli dobrze zrozumiałem odpowiedź z ich supportu to nie da się wypożyczyć np. dwóch rowerów tak jak robi się to w Veturilo.
Awatar użytkownika
LukaszRogala
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 22 lip 2015, 6:39
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: Rower miejski

Postautor: littlemonster00 » 27 sie 2018, 2:28

Też próbowałem, ale takiej opcji nie znalazłem ;/
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 370
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

PoprzedniaNastępna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości