Rower miejski

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Re: Rower miejski

Postautor: maks » 19 lip 2018, 23:47

maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Rower miejski

Postautor: MaciekContii » 20 lip 2018, 7:42

Do której kategorii te nasze rowery się zalicza? Do pierwszej?

Pedelec <25 Km/h , <250W – wyłączony z klasyfikacji pojazdów elektrycznych traktowany jako zwykły rower
Pedelec <25 Km/h , <1kW – kategoria L1e-A – rower z mocnym napędem
Pedelec <45 Km/h , <4kW – kategoria L1e-B – moped
E-bike <25 Km/h , <1kW – kategoria L1e-A – rower z mocnym napędem
E-bike <45 Km/h , <4kW – kategoria L1e-B – moped
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Rower miejski

Postautor: Ole » 20 lip 2018, 8:44

Ich skuterów używałem w Warszawie. Idealne na korki, prędkość max 50km/h ale to wystarczy. Całkowicie na prąd.
Rowery - no zobaczymy, widać że w miarę solidne. Już nie trzeba wpłacać na kartę, czekać tylko aplikacja i karta bankowa.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2142
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Rower miejski

Postautor: LukaszRogala » 20 lip 2018, 9:13

Mocno kibicuję temu pomysłowi - żeby się przyjął. Co prawda ja wydałem pieniądze i kupiłem swój rower (poszło w koszty na firmę :D) ale wcześniej regularnie wypożyczałem i jeździłem nimi po mieście rekreacyjnie. Trzeba przyznać że w Warszawie NextBike bardzo mocno o to dba - wszelkie problemy są robione od ręki, a teraz zwiększyła się ilość rowerów i ich dostępność.

Ze skuterów korzystałem raz - niestety z powodu jakichś kradzieży czy zniszczeń operator wycofał się z Pragi i Targówka. :P
Awatar użytkownika
LukaszRogala
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 22 lip 2015, 6:39
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: Rower miejski

Postautor: maks » 20 lip 2018, 17:06

Nowe rowery i skutery miejskie w Rzeszowie można pożyczać od piątku. Sprawdziliśmy, obsługa jest bardzo łatwa.


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,13354508/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Rower miejski

Postautor: Adamerio » 20 lip 2018, 21:24

Samo wypożyczenie trwa ekspresowo szybko :D Najwięcej stoi w okolicy miasteczka ruchu drogowego na ul. Sondeja, widziałem też kilka pojedynczych pozostawionych na przystanku/pod galerią^^
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rower miejski

Postautor: Ole » 21 lip 2018, 13:04

Ktokolwiek wie ?:
Rowery dostępne są w 41 strefach wyznaczonych na terenie Rzeszowa.

To że niby gdzie są te STREFY ?
Żadnej listy a na mapie widać że 90% rowerów zaparkowanych w miasteczku rowerowym choć miały być przewiezione do "STEF"
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2142
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Rower miejski

Postautor: bogdanoo » 21 lip 2018, 23:20

Nie wiem jak z tymi strefami jest, ale jak dzisiaj jadąc przez miasto często widziałem pozostawione rowery w dziwnych miejscach w stylu: przy płocie przy głównej drodze, przy sklepie, na przystanku itp.

Powinny zostać jakoś wyszczególnione miejsca parkingowe dla roweru miejskiego, a nie że taka wolna amerykanka.

EDIT:
Widzę, że nie tylko ja to zauważyłem:
http://rzeszow-news.pl/nowe-rowery-miej ... aplikacji/
Zostawione, byle gdzie i byle jak – rowery miejskie, które w Rzeszowie postawiła firma Blinkee, przez mieszkańców traktowane są trochę po macoszemu.


„Nowy rower dla miasta a już pod tzw. płotem leży. Masakra” – napisał do nas pan Michał, Czytelnik Rzeszów News, który na al. Powstańców Warszawy zauważył rower, leżący pod siatką. W innym przypadku ktoś rower zostawił na środku chodnika.

– Wkrótce będą czujniki położenia i operator będzie rowery stawiał do pionu – zapowiada Daniel Kunusz, szef stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl, które współpracuje z firmą Blinkee.

Miejska wypożyczalnia rowerów i skuterów elektrycznych została uruchomiona w miniony czwartek. Blinkee na początek postawiła 70 zwykłych rowerów oraz 20 skuterów elektrycznych. W przyszłym tygodniu pojawi się jeszcze 30 rowerów elektrycznych.

W pierwszy dzień funkcjonowania wypożyczalni jednośladów, operator odnotował ok. 80 wypożyczeń. Większą popularnością cieszyły się skutery, wypożyczono je 50 razy.

Rowery i skutery można wypożyczać za pomocą bezpłatnej aplikacji, którą można ściągnąć ze strony blinkee.city lub google play. Rowery dostępne są w 41 strefach wyznaczonych na terenie Rzeszowa.

Rower zwraca się w konkretnym miejscu w strefie, ale jeśli ktoś nie ma na to czasu, rower może postawić w innym miejscu, ale trzeba się liczyć z dodatkową opłatą w wysokości 5 zł. Pierwsze pół godziny jazdy rowerem kosztuje 1 zł, za każde kolejne 30 minut trzeba zapłacić 2 zł.
Natomiast w przypadku skuterów, można je odstawić w dowolnym miejscu, w którym pozwalają na to przepisy ruchu drogowego. Pamiętajcie, że nie może to być prywatna posesja. Jazda skuterem kosztuje 59 groszy za minutę.

Po tym, jak w Rzeszowie pojawią się rowery elektryczne, Blinkee umożliwi mieszkańcom wypożyczenie baterii (30 zł za miesiąc) wielkości smartfona, którą będzie można samodzielnie ładować i wpinać do roweru.

Natomiast baterie skuterów będą ładowane przez obsługę systemu. Na jednej będzie można przejechać ok. 90 km. Informacja o aktualnym zasięgu, w oparciu o stan ładowania akumulatora będzie widoczna zarówno na aplikacji, jak i wyświetlaczu na pojeździe.

Blinkee opublikowała interaktywną mapkę, na której zaznaczono parkingi rowerowe. – Każde miejsce parkingowe znajdujące się w strefie wskazanej przez aplikację to punkt, gdzie można pozostawić rower – poinformował operator.

Internauci mają zastrzeżenia do aplikacji, bo strefy pokazuje dopiero po wypożyczeniu roweru. Pojawią się też opinie, że mapa rowerowa powinna być dodana do aplikacji. Blinkee zapewnia, że będzie ją aktualizowało i wprowadzało zmiany.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rower miejski

Postautor: jasiop » 22 lip 2018, 10:19

bogdanoo

Moim zdaniem to wszystko robione jest trochę na "szybcika" i na "jakoś to będzie" ...

Nie wiem czemu ratusz i operator zdecydował się na taki, że tak powiem falstart.
Można było przecież spokojnie wystartować tydzień czy 10 dni później bez większości uchybień, które są od początku sygnalizowane.
Np. tak istotnych jak brak cennika wypożyczenia rowerów na stronie www operatora.

PS
A ratusz tak się "postarał" że w dalszych ciągu na oficjalnej miejskiej stronie www "straszy" informacja o RoweResie.
Niby to szczególiki, ale świadczą jednak o "jakości" i podejściu do swoich obowiązków.

STOLICA IMITACJI ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Rower miejski

Postautor: Cieja » 23 lip 2018, 19:04

Wiadomo może, czy zakres strefy będzie powiększony?
Cieja
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 32
Na forum od: 07 paź 2015, 8:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości