Rzeszów - Kolejka nadziemna

Nieukończone projekty komunikacyjne

Re: Nadziemna kolejka - powracający temat

Postautor: onlyRzeszow » 27 lut 2016, 15:22

"jasiop"-pisze


Nie można wierzyć w żadne zapewnienia czy informacje ze strony ratusza w prasie i mediach, bowiem wielokrotnie władze Rzeszowa na czele z p. Ustrobińskim czy Chłodnickim powoływały się na studium wykonalności czy program funkcjonalno-użytkowego kolejki a dokumentów takich nie stworzono - wiem bo chciałem je uzyskać w trybie Informacji Publicznej !!![/b]



Ratusz nie ma żadnej w tym inicjatywy aby w błąd wprowadzać media i mieszkańców mając na uwadze że nie tylko tutaj tym się interesują ale w innych regionach też o tym piszą.

Powiedziano Tobie w ratuszu że takich dokumentów nie posiadają ?
http://rzeszow-news.pl/ministerstwo-prz ... rzeszowie/
onlyRzeszow
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 166
Na forum od: 03 paź 2015, 10:21

Re: Nadziemna kolejka - powracający temat

Postautor: onlyRzeszow » 27 lut 2016, 15:58

"Nikoś"-pisze


Only tak czytam te twoje wywody o wyższości kolejki parkowej nad całym światem i śmiać mi się z tego chce.

Pisałem wyraźnie, kolejka w tych miastach gdzie się obecnie znajduje pełni role dodatkowego transportu . W Rzeszowie innego prócz autobusowego nie ma , dlatego moim zdaniem będzie dobrym rozwiązaniem komunikacyjnym na tej wyznaczonej linii.
Tylko że to miasto i jego mieszkańcy przez lata będą cierpieć z powodu "zbędnego" pomysłu na kolejkę.


Dla ciebie jest zbędny autobus wiec i tak nie będziesz z niczego korzystał. Cierpieć będą mieszkańcy , W jaki sposób ? kolejka ich pobije ?

Motasz się w tym co piszesz bo raz ze km tej kolejki to 10mln zł a potem że miasto chce 50mln euro na te kolejke co da 5km trasy czyli prosto 50x4=200 200/5 = 40mln za kilometr więc nie wiem skąd dane że niby 10mln

Nie motam sie tylko ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem , wg tego co podawał do prasy ratusz 1 km ma kosztować 10mln , a te 50mln euro to jest kwota na zdobycia wybudowania 5km linii kolejki demonstracyjnej . Zapomniałeś dodać jeszcze zakup kolejki jak i budowę przystanków na tej trasie.

Nie wiem od kiedy zmianą granic miasta zajmuję się minister cyfryzacji ale zawsze to był minister administracji.

Hahahaha a co to jest MAC ? To mnie rozwaliłeś.

Wg. tego co piszesz to raz to ma być kolejka 2 torowa innym razem jedno zdecyduj się, bo na jedno tor to będzie fajnie (chcesz podjechać i jedź dookoła miasta na wycieczkę).


Na wycieczkę to sobie jeźdź tramwajem w innych miastach jak nie zabłądzisz.
Gdzie ja pisałem że ma być dwutorowa , w jednym z artykułów o tym była wzmianka o ile pamiętam ,.

Co do Krasnego radni nie zgodzili się na referendum więc problem z głowy, zmiany granic nie będzie.

Czytałem o tym w gazecie Rzeszów , referendum jest ustawowe po zebraniu 10% z liczby mieszkańców danej gminy musi się odbyć bo takie przysługuje prawo. Oni nie mają nic do gadania, oni myślą że prawo nie dosięga gmin tylko miasta. Boją się prawdziwych wyników prosta sprawa, konsultacje robili po swojemu i nie spodziewali się że mieszkańcy mogą zrobić im psikusa.
Teraz po tej decyzji najwięksi przeciwnicy z tego co słyszałem od znajomej są za Rzeszowem więc sobie tylko zaszkodzili.

Gro miast ma zaniedbaną infre tramwajową ale w ostatnich latach skutecznie to nadrabiają, a co kolejka wieczna będzie nie trzeba będzie kosztowych remontów czy napraw robić


Co z tego że nadrabiają skoro za jakiś czas będzie to samo ,przez liczne drgania niszczy się nawierzchnia obok torów ,które przez ciągły ruch też ulęgają zniszczeniu. Syzyfowa praca.
Wszystko ulega zepsuciu i trzeba naprawiać, jeden rodzaj komunikacji częściej jak o tym już mowa drugi rzadziej.

Tak że chcesz to sobie pisz co chcesz, ale kolejka parkowa nie powstanie bo Ferenc nie ma aż takiego przebicia.



To jest twoje zdanie ,moje jest pozytywne w tym temacie. Co znaczy ze Pan Ferenc nie ma przebicia ??

Tak że powodzenia ucz się dalej rozkładu jazdy mpk, powodzenia

Rozkład jazdy na te linie z których korzystam znam ,nie muszę się uczyć.
onlyRzeszow
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 166
Na forum od: 03 paź 2015, 10:21

Re: Nadziemna kolejka - powracający temat

Postautor: jasiop » 27 lut 2016, 18:52

onlyRzeszow pisze:Ratusz nie ma żadnej w tym inicjatywy aby w błąd wprowadzać media i mieszkańców mając na uwadze że nie tylko tutaj tym się interesują ale w innych regionach też o tym piszą.
Powiedziano Tobie w ratuszu że takich dokumentów nie posiadają ?


Ratusz podaje nieprawdziwe informacje -

Ta konferencja była bardzo ważna. Przede wszystkim dlatego, że z ust fachowców padło jednoznaczne stwierdzenie, że tego typu transport jak monorail byłby u nas bardzo przydatny i świetnie wpisywałby się w uwarunkowania Rzeszowa. Jest to transport wydajny, porównywalny z tramwajem, ale tańszy od niego i bardziej ekologiczny. W Rzeszowie mamy tylko transport autobusowy i kolejka byłaby jego świetnym uzupełnieniem - mówi wiceprezydent Ustrobiński.

Naukowcy Politechniki Warszawskiej opracowali dla Rzeszowa studium wykonalności takiej inwestycji.
- Trasa liczyłaby ok. 11 km długości. Koszt jej wybudowania, zakupu 12 składów kolejki oraz wybudowania małego systemu PRT [Personal Rapid Transit - indywidualny transport miejski oparty na niewielkich pojazdach napędzanych energią elektryczną, dostępnych na żądanie, taki system działa na londyńskim lotnisku Heathrow - przyp. red.] w kampusie Politechniki Rzeszowskiej szacowany jest na blisko 220 mln zł.
http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3...#ixzz2g5iYy0yR

Kolejka nadziemna nie ma zastąpić autobusowej komunikacji, ale ją uzupełnić - mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za miejskie inwestycje oraz sprawy komunikacyjne.
...
trzeba będzie poczekać na kolejkę, na którą tak liczą mieszkańcy. - Krok po kroku staramy się przygotowywać to zadanie.
Mamy program funkcjonalno-użytkowy, kolejny tego typu dokument, w którym monorail ma zostać uzupełniony transportem PRT, został stworzony i zaprezentowany przy okazji konferencji "Eco-Mobilność", która niedawno odbyła się w Rzeszowie - przypomina Ustrobiński

... bowiem, nie zamawiali ani nie posiadają dokumentów, o których mówią w mediach !

Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 lut 2016, 21:33 przez jasiop, łącznie zmieniany 1 raz
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1445
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Nadziemna kolejka - powracający temat

Postautor: Nikoś » 27 lut 2016, 20:02

onlyRzeszow pisze:W Rzeszowie innego prócz autobusowego nie ma , dlatego moim zdaniem będzie dobrym rozwiązaniem komunikacyjnym na tej wyznaczonej linii.

Ale nie w formie jedno toru jak i nawet dwu toru
onlyRzeszow pisze: a co to jest MAC ? To mnie rozwaliłeś.
to poproś panią na wos-ie czy innym przedmiocie aby ci przekazała że takiego ministerstwa nie ma
i możesz pisac to swoje słynne ha ale raczej z powodu nie wiedzy
onlyRzeszow pisze:referendum jest ustawowe po zebraniu 10% z liczby mieszkańców danej gminy musi się odbyć bo takie przysługuje prawo. Oni nie mają nic do gadania, oni myślą że prawo nie dosięga gmin tylko miasta.

nawet żeby i tak w tym roku to nie realne więc co za rok znów powtórka, ciekawy kiedy gminy się zbuntują i powiedzą basta takim "wydatkom"

Tak że dalej bujaj w obłokach koło kolejki i zajmij się czymś bardziej pożytecznym

Po poście jasiop chyba już w tym temacie jasne, że to zwykłe gadanie z którego nic na szczęście nie wyniknie
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Nadziemna kolejka - powracający temat

Postautor: foreigner » 28 lut 2016, 15:42

Z tymi 10 milionami za 1 km to nieźle kombinował. Ja się z początku dałem nabrać.
Jest to kwota podawana w 2009 i dotyczy tej szwajcarskiej kolejki, którą prezydent jeździł oglądać:
http://transinfo.pl/rzeszow-plany-budow ... 61679.html

Najpierw próbował w ten sposób:
onlyRzeszow pisze:wg artykułu z pewnej gazety koszt 1 km budowy wraz z całą infrastrukturą wyniesie 10 mln zł ,


Ale go wyśmiałem. Jego reakcja mówi sama za siebie.
onlyRzeszow pisze:
foreigner pisze:Nieprawda. Mój kumpel mówił, że jego kumpla szwagier mówił, że km monoraila min. 100 mln. I co ? Głupio ci ?? hahaha

Nie ma to żaden argument hahahahaha


Wtedy postanowił wpleść starą informację z 2009 w artykuł z 2015 licząc chyba że nikt się nie zorientuje.
Ale nie spodziewał się pewnie, że wogx to zaraz wychwyci ;)

post.png
post.png (98.61 KiB) Przeglądany 4014 razy


Ściemniał potem, że była jakaś adnotacja w tym poście, że nie mógł znaleźć linków. Ale po tym zrzucie widać, że nic takiego nie było (widać to po znaczku 'na górę strony', który jest na końcu każdego posta).

A tak w ogóle to to jest klasyk w jego wykonaniu:
onlyRzeszow pisze:Mnie interesuje tylko to aby inwestycja doszła do skutku.


To bym sobie chętnie w stopkę wrzucił.
Kilka dni pisaniny o ekonomii, wąskich drogach, przyszłości transportu, do tego powypraszał wszystkich nas po kolei z miasta, jeśli 'się komuś nie podoba', a ci co zostają mają wchodzić bez problemu na te przystanki monoraila, skoro dla niego to nie problem...
A na koniec się okazuje, że zwykłe chciejstwo za tym stoi.

Ale bardzo dobrze, niech wszyscy widzą i wnioski wyciągają.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2016, 19:02 przez foreigner, łącznie zmieniany 1 raz
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 466
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: Nadziemna kolejka - powracający temat

Postautor: Frodo907 » 28 lut 2016, 16:58

A czy z tej kolejki to rowerzyści w szczególnych wypadkach korzystać będą mogli?
Tak jak jest teraz w MPK?
Czy tez te słupy staną w takim miejscu że zablokuje się budowę nowych bezpiecznych DDR'ów?
300 mln? Dajcie mi taka kasę to rozbuduję rower miejski i całą infrę rowerową że z przyjemnością na rower jako transport alternatywny.
Czy ktoś policzył ile osób na proponowanej trasie kolejki jeździ teraz autobusami lub własnymi samochodami?
Może ta informacja da niektórym do pomyślenia czy kolejka ta jest niezbędna w Rzeszowie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nadziemna kolejka - powracający temat

Postautor: OloB » 28 lut 2016, 18:20

Frodo907,
Bardzo celnie i bardzo słusznie.
Ktoś może się zżymać, na kładkę, fontannę i inne podobne inwestycje, komuś innemu mogą się podobać lecz koniec końców są to stosunkowo niewielkie pieniądze. Jednak wydawanie 300 mln na projekt 5 km kolejki, który niewiele może pomóc w skali całego miasta to będzie jawna niegospodarność. Za tą sumę można nie tylko rower miejski sfinansować, ale i kilka parkingów poza centrum miasta, oraz udoskonalić system transportu autobusowego.
Aby zmniejszyć problem korków nie trzeba stwarzać więcej miejsca dla samochodów, ale wypychać ruch samochodów osobowych poza centrum. Dopiero wyżej wymienione inwestycje, a nie kolejka czy tramwaj ułatwią poruszanie się po Rzeszowie.
Udowadnianie sobie nawzajem, że tramwaj lepszy od kolejki, czy kolejka od tramwaju to w przypadku Rzeszowa czysto akademickie dywagacje. Tym bardziej nie mają one sensu, ponieważ gorący orędownik kolejki dyskutować nie potrafi.

Mam nadzieję, że wkrótce temat kolejki na tym forum oraz w ratuszu zajmie należne mu miejsce na samym dole hierarchii ważności.
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: Nadziemna kolejka - powracający temat

Postautor: icetruck » 28 lut 2016, 22:02

Frodo907 pisze:W latach 70 rewolucję zrobiono w Groningen w Dani. Miasto bardzo podobne do Rzeszowa.


W Holandii :)
A podobne do Rzeszowa tylko pod względem liczby ludności. Nie da się tego u nas powtórzyć, zaczynając od warunków klimatycznych, kończąc na układzie ulic i miasta. Byłem widziałem i wyciągnąłem wnioski. Świetna sprawa - nie do powtórzenia w Polsce (niestety).

Dorzucę jeszcze całkiem fajny film o Groningen:

https://www.youtube.com/watch?v=C8lGhf4pz9w
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 405
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: Nadziemna kolejka - powracający temat

Postautor: Frodo907 » 28 lut 2016, 22:56

Warunki klimatyczne - znaczy jakie?
Nie jestem pewien ale tam chyba jest więcej dni deszczowych i wyższa wilgotność w porównaniu do nas.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nadziemna kolejka - powracający temat

Postautor: icetruck » 28 lut 2016, 23:49

Frodo907 pisze:Warunki klimatyczne - znaczy jakie?
Nie jestem pewien ale tam chyba jest więcej dni deszczowych i wyższa wilgotność w porównaniu do nas.


średnia temperatura - w zimie wyższa, w lecie niższa niż u nas - w Polsce to jazda w mrozie w zimie i w upale latem, tam jest to bardziej pośrodku
opady deszczu mają rocznie około 2x wyższe tylko że tam pada w co trzeci bodajże dzień i są to w większości opady trwające 5-15min, stajesz rowerem pod daszkiem i czekasz, 10min i jedziesz dalej - u nas potrafi padać 2-3 dni prawie bez przerwy...
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 405
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości