Rzeszów - Kolejka nadziemna

Nieukończone projekty komunikacyjne

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: Meme » 24 kwie 2019, 16:33

I te Gliwice zaczynają już tego żałować. Argument, że zabierze się po jednym pasie przez tramwaje nietrafiony - a słupy kolejki to gdzie będą stały? Powiesz, że na Powstańców Warszawy na pasie zieleni - tramwaj także mógłby tam być. A Dąbrowskiego? Piłsudskiego? Czy kolejka, czy tramwaj, po jednym pasie dla samochodów będzie trzeba zabrać.

Tymczasem wystarczyłoby na kolejnych trasach wyznaczyć (lub już dobudować jeśli to konieczne) normalnie funkcjonujące buspasy, przez dłuższy (i ciągły) okres w ciągu dnia, a mielibyśmy sprawnie funkcjonujący system komunikacji autobusowej, bo wszystkie systemy elektroniczne i inteligentne już do tego mamy. Tutaj przykład z Gdyni: http://infobus.pl/gdynskie-trolejbusy-i ... 14168.html - autobusy i trolejbusy jadą szybciej o 10 minut!

A u nas nadal wszyscy stoją w korkach, i samochody i autobusy. Czyli co, działa ta polityka transportowa miasta? Mam wrażenie, że niekoniecznie (argument, że ludzie zablokowali (sic!) budowę obwodnicy południowej to nie argument jak na ponad 16 lat możliwości działania w temacie transportu miejskiego).
Meme
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 141
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: harpun » 30 kwie 2019, 21:26

Racja Pisul, teraz w krk komunikacja sie posypała. Co prawda jedna linia tramwajowa jeszcze wielkiego spustoszenia w mieście nie zrobi jak to jest w Olsztynie, ale jeśli Rzeszów miałby rozwijać ten model transportu wraz z potrzebami jak inne miasta jak Wrocław, Warszawa czy choćby Olsztyn, no to nie ciekawie
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 336
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: pan.fotograf » 02 maja 2019, 14:32

I co ta delegacja z Chin ustaliła w sprawie partnerstwa cywilno-publicznego, coś już wiadomo? Jaka to firma była zainteresowana tym partnerstwem?

Np. Firma BYD ma autonomiczny monorail o bardzo futurystycznym wyglądzie. Ładniejszy od Bombardiera ;)
Co ciekawe na całej trasie ukazanej w filmie zbudowany jest pomost techniczno-ewakuacyjny? W naszym prawie nie ma pewnie jeszcze odpowiednich przepisów lub trwają nad nimi pracę, ale przypuszczam, że mogłoby to wyglądać podobnie w kwestiach ewakuacji ludzi.
pan.fotograf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 77
Na forum od: 11 sty 2018, 18:55

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: RAMS » 09 sie 2019, 17:12

https://plus.nowiny24.pl/tadeusz-ferenc-zal-odchodzic-z-rzeszowa-ale-czas-uplywa-i-nie-sa-mi-obojetne-ciagle-protesty/ar/c1-14337261
"W dalszej częsci przeczytasz:
czy jako poseł załatwi dla miasta kolejke nadziemną"

Czy ktoś życzliwy może zacytować dalszy fragment artykułu? ;)
Awatar użytkownika
RAMS
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

Poprzednia

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość