[ul.Rejtana] Wisłokostrada (I etap)

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul.Rejtana - przedłużenie] Wisłokostrada + targowisko

Postautor: pisul » 10 kwie 2015, 21:24

Dzisiej miałem troche wolnego to sobie pojechałem obfocić tereny przyszłego 2 etapu Wisłokostrady. Powiem tak. Ktoś dobrze wymyślił żeby w etapie nr.1 nie robić 4 pasów. Dlaczego?

Tam jest bardzo wąsko. 2 pasy + ścieżka rowerowa to max co sie zmieści a i tak pewnie trzeba będzie zmienić koryto Wisłoka i wbijać larseny. Etap 1 szeroko ale etap 2 to zakręt a na zakręcie jest rzeka i obok góra. 4 pasy nie ma siły żeby się zmieściły ale 2 od biedy i z wsparciem kilku mln zł i dużych nakładów pracy juz tak. U góry zdjęcia widać końcówke etapu nr.1:

Obrazek

Czym dalej tym bardziej stromo:

Obrazek

Obrazek

Można etap 2 podciągnąć do istniejącego przejazdu pod torami. To zmieniejszyłoby koszty. Tylko przejazd wąski i pewnie skończyłoby sie na ruchu wahadłowym? Cokolwiek nie wybiorą czy to most skośny czy raczej etap 2 i połączenie z ul. Ciepłowniczą trzeba będzie wydać dużo pieniążków. podatników.

Obrazek

Obrazek

Film z miejsca gdzie będzie etap nr.2



Tymczase przybywa krawężników na etapie nr.1 i to jest dobra wiadomość:

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8599
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Rejtana - przedłużenie] Wisłokostrada + targowisko

Postautor: JacekN » 11 kwie 2015, 21:32

To może niech nie robią tego drugiego etapu.Codziennie przejeżdżam obok budowy pierwszego etapu i jak widzę jak od roku przywożą po jednej taczce piasku i walcami ubijają to rzygać się chce.Koło nowego mostu tyle samo ubijania i już prawie gotowe.
JacekN
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 19 sty 2015, 14:30

Re: [ul.Rejtana - przedłużenie] Wisłokostrada + targowisko

Postautor: PzD91 » 11 kwie 2015, 22:20

No właśnie, 2 etap też takim tempem będą budować? toż to im z 4-5 lat zejdzie.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1593
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Rejtana - przedłużenie] Wisłokostrada + targowisko

Postautor: klamar1214 » 12 kwie 2015, 18:18

Dokładnie koszty olbrzymie wg.mnie tylko skośny.A o ile mnie pamięć ze starego forum nie myli to jest tam czynne osuwisko?jak coś to poprawcie
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: [ul.Rejtana - przedłużenie] Wisłokostrada + targowisko

Postautor: pisul » 12 kwie 2015, 20:08

Gdyby Skanska robiła 2 etap to nie rozmawialibyśmy o latach ale miesiącach. To nie istotne że osuwisko czy rzeka. W NY stoją wieżowce po 200 metrów w miejscu gdzie jeszcze 40 lat temu z łodzi łowili ryby. Technologia plus kasa i nie ma problemu. U nas "fachowcy" w gazetach będą przeciwni wycięciu drzewa czy krzaka wszędzie widzą tereny zalewowe a o regulacji wisłoka mowy nie ma. Zaraz ekoterroryści staną w obronie uklei albo ekosystemu kleszcza w trawie wysokiej.

A most skośny w kilka lat po oddaniu mostu Mazowieckiego... już widze jakie mieliby dziennikarze Super Nowości czy Gazety Wyborczej krytyczne uwagi do działania prezydenta :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8599
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Rejtana - przedłużenie] Wisłokostrada + targowisko

Postautor: rafik » 12 kwie 2015, 20:49

Pisałem o tym kila razy i powtórzę jeszcze raz,budowa ciągnie się tyle bo tak jest zaplanowana.Nie ma tu znaczenia kto jest wykonawcą a akurat MPDiM ma świetne referencje i gdyby rzucili wszystkie siły droga była by już dawno skończona.Dla mnie budowa tej drogi na dzień dzisiejszy to bezsens tak samo jak przenoszenie tam targowiska.Co do kosztów hmmm most skośny pewnie nie byłby wcale tańszy od wdzierania się w skarpę.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1066
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul.Rejtana - przedłużenie] Wisłokostrada + targowisko

Postautor: klamar1214 » 12 kwie 2015, 20:55

oki ale tak na 100% to Mazowiecki będzie działał jak to włączą(przedłużenie Rejtana)aż hen hen przez Warszawską,strefe Dworzysko po Krakowską.Będzie natężenie jak na Powstańców a z rondem Kuronia łał już widze te korki :D także Prezydent ma argumenty na dokończenie inwestycji.A z resztą czy On tego potrzebuje? :lol:
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: [ul.Rejtana - przedłużenie] Wisłokostrada + targowisko

Postautor: django » 12 kwie 2015, 22:28

rafik pisze:Pisałem o tym kila razy i powtórzę jeszcze raz,budowa ciągnie się tyle bo tak jest zaplanowana.Nie ma tu znaczenia kto jest wykonawcą a akurat MPDiM ma świetne referencje i gdyby rzucili wszystkie siły droga była by już dawno skończona.Dla mnie budowa tej drogi na dzień dzisiejszy to bezsens tak samo jak przenoszenie tam targowiska.Co do kosztów hmmm most skośny pewnie nie byłby wcale tańszy od wdzierania się w skarpę.


dokładnie juz po raz któryś ktoś płacze ze to wolno idzie. a to jest tak że nie ma na to kasy. Ciekawe czy ktoś z was wywalił by pare baniek na przód tylko po to zeby sie publika cieszyła i nie ważne że kasa bedzie za rok
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [ul.Rejtana - przedłużenie] Wisłokostrada + targowisko

Postautor: PzD91 » 13 kwie 2015, 8:33

Oby się tylko nie okazało, że na II etap nie ma kasy, bo wyjdzie, ze miasto zrobiło "przysługę" zagranicznego inwestorowi na postawienie biurowca. :)
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1593
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Rejtana - przedłużenie] Wisłokostrada + targowisko

Postautor: JacekN » 13 kwie 2015, 9:44

Czyli rok robią bez kasy,za darmo.
JacekN
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 19 sty 2015, 14:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości