Strefa płatnego parkowania

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: PzD91 » 20 lis 2015, 18:43

Ja nie mogę zrozumieć innej rzeczy. Mianowicie, koszt obsługi strefy wynosi rocznie 1,7 mln zł i takie same wpływy (szacunki, pewnie wyjdzie więcej, ale ok). Kto za to zapłaci ? Wiadomo, my, czyli mieszkańcy miasta i okolicy. Rzeszów to nie Kraków, tu nie ma milionów turystów z innych miast i krajów. Miasto wprowadzenie płatnej strefy argumentuje tym, że będzie większa "rotacja" aut w centrum. Dla mnie to jest bez sensu co oni mówią. Dlatego, że jeśli ktoś parkuje w centrum to pewnie idzie do sklepu/kina/teatru/koncert/baru/restauracji/urzędu/adwokata/biura_podróży/pracy/po_prostu_mieszka_w_centrum/etc. Dlatego to jest absurdalne co mówi władza tego miasta, wg. Ferenca mam wyjść w środku kolacji z dziewczyną, czy wyjść z kina, żeby zrobić "rotacje" ? :o
Kolejna sprawa, to parking za ZUSem. Dlaczego miasto z podatków zakryło koryto rzeki i sprzedało teren komuś innemu? efekt
jest taki, że za parking wołają sobie 4 zł/h i parking stoi pusto, a w koło ludzie parkują pod drzewami na pasach zieleni. Paranoja.
Co ja bym zrobił, żeby dało się zaparkować w centrum ? Z tych 1,7 mln zł dało by się pewnie stworzyć 100 albo więcej miejsc parkingowych kawałek od centrum, żeby można było sobie dojść na nogach.100 miejsc rocznie. Bez wysiłku można znaleźć miejsca dla parkingów piętrowych niedaleko centrum. Dodatkowo, tak jak pisałem wcześniej, oznaczyć miejsca w których można parkować, w paru lokalizacjach zmienić organizacje na parkowanie rownoległe, żeby auta nie stały na całej ulicy. Wypuścić SM na miasto(swoją drogą dobrze im to zrobi), żeby mandatowali niepokornych. Tyle.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1593
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: pixeolo » 20 lis 2015, 19:07

Ile razy wychodzisz do kina, baru, kolację z dziewczyną, teatru, koncert przed godz. 17? Bo po 17 parkowanie jest bezpłatne.

Wielokrotnie usiłowałem zaparkować przed 17 żeby załatwić coś u notariusza/adwokata i szczerze, wolę zapłacić 2 złote za parkowanie, niż snuć się w kwadrans w poszukiwaniu wolnego miejsca i przeważnie dłuższy spacer. Mieszkańcy dostaną abonament za 10 pln, to raczej "gratis" biorąc pod uwagę ile kosztuje miejsce parkingowe w nowym bloku.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 409
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: PzD91 » 20 lis 2015, 19:35

pixeolo pisze:Ile razy wychodzisz do kina, baru, kolację z dziewczyną, teatru, koncert przed godz. 17? Bo po 17 parkowanie jest bezpłatne.

Wielokrotnie usiłowałem zaparkować przed 17 żeby załatwić coś u notariusza/adwokata i szczerze, wolę zapłacić 2 złote za parkowanie, niż snuć się w kwadrans w poszukiwaniu wolnego miejsca i przeważnie dłuższy spacer. Mieszkańcy dostaną abonament za 10 pln, to raczej "gratis" biorąc pod uwagę ile kosztuje miejsce parkingowe w nowym bloku.

Regularnie kiedyś przed 17. No właśnie w tym rzecz, że każdy będzie zmuszony zapłacić te 2 zł, więc tak samo jak wczesniej będzeiesz się snuć, tym razem, żeby zaparkować i zapłacić.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1593
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: swiety » 20 lis 2015, 20:04

^^ Część aut zniknie z centrum, 20-25 zł dziennie za 8h - raczej wielu nie pozwoli sobie na taki wydatek. Pracownicy ścisłego centrum będą zmuszeni parkować np. na Podpromiu.

Dla mnie najgorsze jest to, że miasto nie wykorzysta wprowadzenia tych stref do uporządkowania chaosu parkingowego w centrum. Niestety nic się nie zmienia w tym mieście, robi się coś jedynie na sztukę, żeby zrobić, odfajkować.
Włos na głowie się jeży jak widzę parkomat na Siemiradzkiego gdzie auta parkują na chodniku ... a pieszy na drodze, pomiędzy jadącymi samochodami. Tu powinien być zakaz, jak i w wielu takich miejscach gdzie parkują na chodnikach. Stawianie parkomatu jedynie zachęca do parkowania byle gdzie.
Parkowanie powinno być jedynie w miejscach do tego wyznaczonych, a nie gdzie jest miejsce.

Dzisiaj widziałem działającą tablicę informującą o ilości wolnych miejsc. Pokazuję nazwy ulic a obok status (DUŻO, MAŁO, BRAK) - na jednej tablicy mieści się chyba 3 lub 4 ulice.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2957
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: Ole » 21 lis 2015, 12:27

Ciekawe skąd o tym wiedzą że jest dużo czy mało miejsc wolnych?
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2159
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: Nikoś » 21 lis 2015, 13:05

Dobrze mieszkańcy i abonament za "dyche" na rok, tylko kto im zapewni miejsce parkingowe ? bo jak wiemy ich na lekarstwo jest w centrum. Skończy się budową szlabanów i terenów zamkniętych przy blokach
A generalnie ta strefa jest tak potrzebna że szkoda słów, jak ktos ma spoza miasta dojechac autobusem do centrum to jak policzy koszty biletów to i tak pewnie dalej wyjdzie taniej zapłacić za parkowanie.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: paww15 » 21 lis 2015, 13:51

Nikoś pisze:Dobrze mieszkańcy i abonament za "dyche" na rok, tylko kto im zapewni miejsce parkingowe ? bo jak wiemy ich na lekarstwo jest w centrum. Skończy się budową szlabanów i terenów zamkniętych przy blokach
A generalnie ta strefa jest tak potrzebna że szkoda słów, jak ktos ma spoza miasta dojechac autobusem do centrum to jak policzy koszty biletów to i tak pewnie dalej wyjdzie taniej zapłacić za parkowanie.

10 zł miesięcznie - a nie rok.
Miłego dnia :)
paww15
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 117
Na forum od: 18 sty 2015, 17:14

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: Nikoś » 21 lis 2015, 14:14

nawet żeby za miesiąc to i tak nie ma gwarancji miejsca parkingowego więc mieszkańcy strefy będa zrobieni w bambuko
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: icetruck » 21 lis 2015, 14:24

a teraz mają gwarancję? jak zwykle - to może działać wszędzie, tylko akurat u nas się nie uda
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 404
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: dStan » 23 lis 2015, 8:46

PzD91 pisze:No właśnie w tym rzecz, że każdy będzie zmuszony zapłacić te 2 zł, więc tak samo jak wczesniej będzeiesz się snuć, tym razem, żeby zaparkować i zapłacić.

Niekoniecznie, bo ze względu na strefę część osób zrezygnuje z wycieczki samochodem do centrum, na rzecz innych środków komunikacji, część zaparkuje poza strefą. Część też będzie się starała swoje sprawy załatwić jak najszybciej, zamiast okupować miejsce parkingowe pół dnia.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości