Strefa płatnego parkowania

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: Frodo907 » 28 gru 2015, 22:14

Słupkowy nonsens. Chodnik nie dla wózków

Czemu mają służyć dwa słupki ustawione na chodniku tuż przed parkomatem? Nie wiadomo, ale efekt uboczny jest taki, że tym chodnikiem nie da się przejechać wózkiem.

Obrazek

Pojawienie się na rzeszowskich ulicach parkomatów ma dodatkowy, nieprzewidziany efekt. Na chodniku przy ul. Chopina piesi mają trudniej. Nie dość, że sam parkomat zajmuje już fragment chodnika, to dodatkowo przejście ograniczają mocno dwa biało-czerwone słupki ustawione bardzo blisko parkomatu, z drugiej strony chodnik ograniczają parkujące najazdowo auta. Po co te słupki? Otóż, jak dowiadujemy się w Urzędzie Miasta słupki zostały ustawione żeby auta nie taranowały parkomatów. O pieszych jakoś nikt nie pomyślał. Tymczasem efekt jest taki, że z jednej strony słupki a z drugiej wystające na chodnik parkujące auta skutecznie uniemożliwiają przejazd tędy wózkiem - i dziecięcym, i tym dla osób niepełnosprawnych, miejsca jest zresztą tak mało, że z trudem zmieści się pieszy nawet bez żadnego wózka.

Jeśli jednak ktoś z wózkiem nieopatrznie zapuści się na ten chodnik, to musi albo ten wózek przenieść ponad słupkami, albo zawrócić aż do skrzyżowania i spróbować przejść drugą stroną ulicy.

Te słupki to nonsens. Wyjścia są dwa: brnąć w nonsens i postawić na początku chodnika tablicę ostrzegającą, że wózkiem tędy nie przejedziesz, ale sugerowałabym to drugie wyjście - wyeliminować nonsens z przestrzeni miejskiej. Najprościej poprzez przeniesienie słupków blisko krawędzi chodnika - wówczas miasto upiekłoby dwie pieczenie na jednym ogniu: ochroniłoby i parkomat, i pieszych.

- Pojedziemy sprawdzić jak wygląda sytuacja w tym miejscu. Jeśli rzeczywiście jest tam problem z przejściem, to trzeba będzie zmienić ustawienie słupków, bo przejście dla pieszych być musi - powiedział Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Cały tekst: http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34 ... z3veFt7kj2


Jak nazwać osobę która zatwierdziła te słupki? Słupkowy? Dla mnie do dyscyplinarnego zwolnienia z tytułu nieznajomości przepisów na podstawie których wykonuje swoja pracę. A dyrektor Tabin na pręgierz za zatrudnianie takiej osoby.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: swiety » 28 gru 2015, 22:50

Rozwiązanie jest proste, zlikwidować prostopadłe miejsca parkingowe i zrobić miejsca równoległe - zyskamy mnóstwo miejsca dla pieszych.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: paww15 » 29 gru 2015, 0:35

swiety pisze:Rozwiązanie jest proste, zlikwidować prostopadłe miejsca parkingowe i zrobić miejsca równoległe - zyskamy mnóstwo miejsca dla pieszych.

Albo przestawić skrzynkę :)
Miłego dnia :)
paww15
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 117
Na forum od: 18 sty 2015, 17:14

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: Arrival » 29 gru 2015, 12:00

Najlepiej pomyślane miejsca są "skośne". Szkoda, że u nas się tego aż tak często nie robi, w wielu miejscach na świecie już zrozumieli ;). Praktycznie nie traci się nic z przepustowości parkingowej, a jednocześnie np. na parkingach przy marketach mogą być węższe alejki, a przy chodnikach - więcej miejsca dla pieszych.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: riko » 29 gru 2015, 14:28

http://supernowosci24.pl/problem-niefor ... ozwiazany/


RZESZÓW. Na chodniku przy parkomacie znajdującym się przy ul. Chopina firma Asseco zamontowała dwa biało-czerwone słupki utrudniające przechodniom przejście. Największy problem miały matki prowadzące wózek. Na wąskim chodniku, gdzie z jednej strony parkują samochody, z drugiej postawiono dwa ograniczające przejście słupki.
Mieszkańcy zaczęli zastanawiać się, po co? Jak się dowiedzieliśmy, miały one pełnić funkcję ochronną przed tym, aby auta nie podjeżdżały zbyt blisko parkomatów.
- Niestety, słupki zostały źle zamontowane. Powinny znaleźć się przed krawężnikiem, a nie jak zostało to zrobione, na chodniku tuż przed parkomatem – tłumaczy Jerzy Tabin, dyrektor Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów. Firmie Asseco w szybkim czasie udało się naprawić problem. Biało-czerwone słupki stoją już we właściwym miejscu.



Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: paww15 » 02 sty 2016, 21:20

Witam. Powiedzcie mi proszę jak to jest z tymi kartami (abonent mieszkańca) na strefie I.

W okienku jeden gość mówił mi ostatnio, że gdybym mieszkał na Piłsudskiego nad Wisłokiem i zaparkował koło okrągłej kładki to mandat.
później...
Gdy już abonent płaciłem (mieszkam przy Europa II) i gość mówi, że należy parkować na najbliższym wolnym miejscu - no to zapytałem a co jeżeli najbliższe miejsce będzie pod ratuszem? No to gość w okienku powiedział, że teoretycznie mogę tam zaparkować.

To proszę powiedzcie mi gdzie mogę w końcu parkować? Bo co pracownik Centrum Płatnego Parkowania to mówi co innego.

A dodatkowo - na tej karcie parkingowej na tylnej części pisze, że obowiązuje na terenie I strefy. Nie ma napisanych ulic na których mogę zaparkować lub w jakim promieniu od miejsca zamieszkania mogę pozostawić samochód. W takim razie mogę w całej strefie parkować?


PS. Dzisiaj rozmawiałem z rodziną z Wrocławia to tam jak mają abonament to w całej strefie mogą parkować tyle, że tam jest droższy niż u nas w Rzeszowie.
Miłego dnia :)
paww15
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 117
Na forum od: 18 sty 2015, 17:14

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: Puzawka » 02 sty 2016, 22:10

Gdzieś na pierwszych stronach tematu była mapa, zajrzyj a wszystko powinno Ci się wyjaśnić samo. Z tego co widziałem to i Piłsudskiego i terem pod ratuszem jest objęty tą samą strefą.
Profesjonalna pielęgnacja samochodów - 603 466 722 lub priv. Polecam :)
Pranie tapicerki * polerowanie i woskowanie lakieru * czyszczenie tapicerek skórzanych * pielęgnacja plastików * regeneracja reflektorów. Zapraszam:)
Awatar użytkownika
Puzawka
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 15 kwie 2015, 23:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: paww15 » 02 sty 2016, 22:13

Puzawka pisze:Gdzieś na pierwszych stronach tematu była mapa, zajrzyj a wszystko powinno Ci się wyjaśnić samo. Z tego co widziałem to i Piłsudskiego i terem pod ratuszem jest objęty tą samą strefą.


To prawda, mapkę to mam u siebie na komputerze - ale jak to jest - jako mieszkaniec (abonent za 10zł/100zł) strefa I - mogę na całej strefie I parkować?
Miłego dnia :)
paww15
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 117
Na forum od: 18 sty 2015, 17:14

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: icetruck » 04 sty 2016, 1:14

na abonamencie co masz napisane?

że obowiązuje na terenie I strefy


W okienku jeden gość mówił mi ostatnio, że gdybym mieszkał na Piłsudskiego nad Wisłokiem i zaparkował koło okrągłej kładki to mandat.
później...


a gość ci powiedział, że gdybyś mieszkał w Strefie II to nie możesz w Strefie I

dla mnie nie ma tu miejsca na więcej pytań...
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: Strefa płatnego parkowania

Postautor: paww15 » 04 sty 2016, 7:43

icetruck pisze:na abonamencie co masz napisane?

że obowiązuje na terenie I strefy


W okienku jeden gość mówił mi ostatnio, że gdybym mieszkał na Piłsudskiego nad Wisłokiem i zaparkował koło okrągłej kładki to mandat.
później...


a gość ci powiedział, że gdybyś mieszkał w Strefie II to nie możesz w Strefie I

dla mnie nie ma tu miejsca na więcej pytań...


Teraz już wszystko rozumiem, jakoś coś mnie blokowało w zrozumieniu :)
Miłego dnia :)
paww15
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 117
Na forum od: 18 sty 2015, 17:14

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości