[ul.Podkarpacka] Przebudowa

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: rabusar » 05 wrz 2017, 16:19

Mnie osobiście bardziej irytują skręcający w lewo z prawego pasa ;)
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 189
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: hoophoop18 » 05 wrz 2017, 16:56

Ronda są bardzo dobrym rozwiązaniem. Dla przykładu we Włoszech prawie każda krzyżówka to rondo, tylko takie prawdziwe że z jednego końca nie widać drugiego...a dlaczego? Ponieważ dla kierwców jest to wygodne rozwiąznie, gdyż jak do końca nie wie gdzie ma jechać to przejedzie to rondo 5 razy i zdąży sie namyśleć i skręci w odpowiednim kierunku.
hoophoop18
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 115
Na forum od: 22 mar 2017, 22:53

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: david22pl » 05 wrz 2017, 17:26

rabusar pisze:Mnie osobiście bardziej irytują skręcający w lewo z prawego pasa ;)

hmm na rondzie chyba jednak nie ma zjazdu w lewo ;)
Jak jest np. 5 wyjazdów z ronda to który to w lewo ? W świetle przepisów na odpowiednich rondach można jechać z zewnętrznego nawet na ostatni wyjazd.
david22pl
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Na forum od: 09 mar 2016, 16:44

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: dajczo » 05 wrz 2017, 21:48

david22pl pisze:hmm na rondzie chyba jednak nie ma zjazdu w lewo ;)
Jak jest np. 5 wyjazdów z ronda to który to w lewo ? W świetle przepisów na odpowiednich rondach można jechać z zewnętrznego nawet na ostatni wyjazd.



W takiej sytuacji każdy zjazd który jest po lewej stronie względem pasa z którego jechaliśmy jest zjazdem w lewo, ewentualnie zawracaniem ;)
dajczo
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 05 wrz 2017, 21:46

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: dStan » 06 wrz 2017, 10:26

W takiej sytuacji każdy zjazd który jest po lewej stronie względem pasa z którego jechaliśmy jest zjazdem w lewo, ewentualnie zawracaniem ;)

A jak określić, który zjazd jest "po lewej stronie" jeśli są one ułożone nierówno, niesymetrycznie, mam wcześniej przyjść tam z geodetą? ;)
Na rondzie nie ma zjazdów ani skręcania w lewo, najłatwiej jest wyobrazić to sobie "prostując" rondo i traktując je jako drogę jednokierunkową ze zjazdami tylko w prawo. To w kwestii przepisów. A w kwestii dobrych nawyków, warto po prostu zjeżdżać na zewnętrzny pas za zjazdem poprzedzającym ten, na którym chcemy opuścić rondo.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: klamar1214 » 06 wrz 2017, 22:07

jedziesz do ronda dzielisz na pół jak masz wyjazd w prawej strony jedziesz zewnętrznym jak z lewej wewnętrznym i może być nawet 10 wyjazdów.
Zmieniasz pas w rondzie jak najbardziej wskazane.Szczególnie jak masz np.3-4 pasy w rondzie.Ponoć w Paryżu jest 6 ale tylko słyszałem :D
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: dStan » 07 wrz 2017, 10:22

Nie można swoich osądów opierać na jakiejś wymyślonej zasadzie "dzielenia ronda", nikt nie będzie wychodził i ze sznurkiem sprawdzał gdzie jest prawa a gdzie lewa strona. Poza tym dalej jest to niezbyt dobre rozwiązanie, bo jak będziesz miał 9 zjazdów po prawej stronie i 1 po lewej, to do zjazdu 8-mego albo 9-tego też będziesz jechał prawym, zewnętrznym pasem? Dużo lepiej jednak sprawdzi się tu zasada o której pisałem we wcześniejszym poście.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: david22pl » 07 wrz 2017, 18:06

całkowita racja poprzedzającego :)
Nie uczmy nikogo że jest w prawo, prosto czy w lewo zjazd na rondzie.
Wdg mnie - nie jestem pewny - bez sensu jest włączanie kierunkowskazu przez wjechaniem na rondo dokładnie z tego samego powodu. Dlatego dziwi mnie jak widzę L-ki które tak robią.

Niestety w Polsce chyba nadal uczymy zdać egzamin zamiast uczyć jeździć..
Najzabawniejsze są ronda w Rudnej - są linie prowadzące a ludzie i tak z prawego jadą na 2,3 zjazd przecinając linie ciągłe..
Puki co w tej zabawie jest 3:0 dla mnie bo za każdym razem udawało mi się uciec lecąc wewnętrznym pasem.. (oczywiście wewnętrznym zgodnie z liniami i zasadami obowiązującymi na tym rondzie ;) )
david22pl
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Na forum od: 09 mar 2016, 16:44

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: django » 07 wrz 2017, 18:24

Na wysokosci zjazdu z ronda pomiedzy pasami powinna byc linia ciągla i nikt by nie przecinal pasa temu co jedzie zewnetrznym tylko musialby zrobic to wczesniej.

A tak wogole to wiekszosc problemow z rondami o conajmnej 2 pasach ruchu polega na tym ze są one za male. Jadąc od marszalkowskiej na warszawe wjezdzam na wewnetrzny pas. Mijam wyjazd na rycerską mijam wyjazd na lubelską i do wyjazdu na warszawską mam moze z 10 metrow. Nie da sie w szczycie bezpiecznie zmienic tam pasa na zewnetrzny. Najbezpieczniej jest tam jechac z prawego chociaz z przyzwyczajenia nigdy tak nie robie.

Jedyne rondo ktore w rzeszowie jest bezpieczne to rondo Pobitno. Masz czas zwolnic przyspieszyc mozesz zmieniac pas nie ma problemu z niczym poza tym ze jest zakorkowane. No i drugie ronda ktore sie sprawdzają to Świlcza i wjazd na Eske.

A ja mam do was pytanie za 100 pktow. Czy jadąc zewnętrznym pasem po rondzie Pobitno mozna zjechac na lewy pas drogi wyjazdowej. Mi sie wydaje ze mozna.
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: jaro738 » 07 wrz 2017, 20:15

Można. To jest po prostu skręt w prawo. Jeżeli jest tylko jeden pas do skrętu w prawo (a jest jeden, bo z wew. Pasa zjechać z ronda nie można) to kierujący może wybrać dowolny pas na drodze w którą skręca. Np jeżeli na prawym pasie samochód przed nami zatrzymał sie żeby ustąpić pieszym powinniśmy zająć pas lewy i na nim sie zatrzymać a nie blokować rondo.
jaro738
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 46
Na forum od: 30 cze 2014, 23:45

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości