[B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Dyskusja o ukończonych projektach.

[B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 03 kwie 2017, 7:36

Nowe rondo powoli staje się faktem.
I od razu refleksja dwojakiej natury:
Po pierwsze, jakim trzeba być geniuszem projektowym, aby w tym miejscu nagle podnosić o 1.5m poziom jezdni. Po co? Nie można było zachować naturalnego ukształtowania terenu? A tak czekam na zimę i podjeżdżanie po oblodzonej drodze pod górkę aby włączyć się do ruchu. Taka będzie sytuacja na B. Karoliny, ale także stromy podjazd będzie od strony Strzyżowskiej.

Po drugie, B.Karoliny powoli robi się torem przeszkód, zamiast, coraz bardziej przepustową, poszerzoną ulicą. Mamy rondo na Kotuli, dosłownie 100m od niego na zachód będzie rondo na Strzyżowskiej, a 200m od tego pierwszego będzie rondo na Pleśniarowicza odległe 70m od głównego skrzyżowania z Witosa.
Już abstrahuję od tego, że poprzez wybudowanie tych rond sytuacja ruchu drogowego diametralnie się zmieni dając pierwszeństwo, mniej licznym w sensie ruchu samochodowego częściom osiedla i robiąc podrzędność cały czas rozbudowującej się dużej części Przybyszówki, ale na uwagę zasługuje fakt, że możemy przejść do historii budownictwa drogowego poprzez umieszczenie 3 rond na odcinku 300m.

Gratuluję projektantom i władzy genialnych pomysłów!!!
A także proponuję powołać e Rzeszowie wskaźnik nasycenia rondami odcinków dróg. Wymóg: jedno rondo na 100m.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Rondo B.Karoliny/Strzyżowska

Postautor: ian » 03 kwie 2017, 9:58

A czy to nie jest tak, że to podniesienie ronda było konieczne ze względu na stromy zjazd ze strzyżowskiej od strony działek ?

Co do przepustowości ronda to zobaczymy jak już zacznie się na nim normalny ruch . Ale po pierwsze mam wrażenie, że korki tworzą się głównie z powodu skrzyżowania przy Bi1 a po drugie dawniej na tym skrzyżowaniu dość często były stłuczki, może teraz na rondzie będzie ich mniej.
ian
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 03 kwie 2017, 9:51

Re: Rondo B.Karoliny/Strzyżowska

Postautor: robi-d » 03 kwie 2017, 12:50

mieszkam na osiedlu od 2001 roku i od początku jestem świadkiem jak osiedle się rozwija.
Myślę, że rondo w tym miejscu jest dobrym rozwiązaniem, bo mieszkańcy starszej części osiedla (ulica Dukielska, Krynicka, Kościelna, Św. Jana z Dukli) chcąc wyjechać ze Strzyżowskiej na Karoliny przeżywali koszmar. Tym bardziej, że sporo piratów drogowych jeździ tą ulicą dość szybko. Kto mieszka na osiedlu trochę dłużej ta na pewno pamięta na przestrzeni ostatnich kilku lat ile było GROŹNYCH wypadków na tym skrzyżowaniu.
robi-d
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 09 maja 2016, 12:43

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 03 kwie 2017, 13:23

Ta część Rzeszowa to w tej chwili najbardziej dynamicznie budowana mieszkaniówka ze sporym przyrostem ruchu samochodów. Lada moment będziemy mieć sytuację korkową jak na Kwiatkowskiego, bo nikt na razie nie chce poszerzyć Karoliny. A nie ma jeszcze w ogóle mieszkańców z południowej części tej ulicy, którzy za dwa, trzy następne lata dołożą jeszcze kilka setek samochodów wjeżdżając na nią.
Szykuje się armagedon.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: Frodo907 » 03 kwie 2017, 13:57

Jak obserwuję to w większości tych samochodów jedzie tylko kierowca, to nic dziwnego ze korki powstają.
A obserwuję to z wysokości rowerowego siodełka i wszystkie korki mam gdzieś.
A rondo na piratów drogowych przy da się bardzo. bo tym normalnie jeżdżącym nie będzie przeszkadzać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 03 kwie 2017, 14:59

Frodo907 pisze:Jak obserwuję to w większości tych samochodów jedzie tylko kierowca, to nic dziwnego ze korki powstają.
A obserwuję to z wysokości rowerowego siodełka i wszystkie korki mam gdzieś.
A rondo na piratów drogowych przy da się bardzo. bo tym normalnie jeżdżącym nie będzie przeszkadzać.


No to poszedłeś teraz stereotypowo.
Ja pisze o osi komunikacyjnej nowych osiedli docelowo dla 10 tys mieszkańców, a Ty...o piratach, o jednej osobie w samochodzie, etc.
Rozumiem, że 3 ronda na 300m drogo nie robi na Tobie żadnego wrażenia. tak powinno się budować drogi. Tak?
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: jasiop » 03 kwie 2017, 18:46

JanzRzeszowa pisze: No to poszedłeś teraz stereotypowo...

Ty też poszedłeś dość stereotypowo w temacie komunikacji, mówiąc o przepustowości i poszerzaniu ulic ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: porteño » 04 kwie 2017, 0:12

Nie każdy lubi jeździć rowerem, ot co. Zwłaszcza w deszczu, zimie, czy innych niesprzyjających warunkach pogodowych.
Ja mieszkam w Amsterdamie, gdzie ścieżek jest bodaj więcej niż ulic, a i tak roweru nie posiadam i korzystam wyłącznie z komunikacji miejskiej.
Ronda to ogólnie kiepskie rozwiązania jak dla mnie, a już ulokowanie ich tylu na tak krótkim odcinku to jakaś paranoja.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: jasiop » 04 kwie 2017, 7:22

porteño pisze: ..Ronda to ogólnie kiepskie rozwiązania jak dla mnie,.

Możesz rozwinąć tą wypowiedź ... ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 04 kwie 2017, 9:15

jasiop pisze:
JanzRzeszowa pisze: No to poszedłeś teraz stereotypowo...

Ty też poszedłeś dość stereotypowo w temacie komunikacji, mówiąc o przepustowości i poszerzaniu ulic ...


A możesz rozwinąć?
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Następna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości