[B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 06 kwie 2017, 11:41

jasiop pisze:
JanzRzeszowa pisze:... To demagogia z Twojej strony. Wskaż, gdzie pisałem o "zwiększonej wypadkowości" rond... .

To był skrót myślowy w stosunku do :
"... bo, rzadko kto potrafi się po nich poruszać
bo, brakuje ścisłych przepisów regulujących zasady poruszania się po nich
bo, stwarzają spory margines interpretacyjny dla poruszania sie po nim (casus szkoły warszawskiej i krakowskiej)
bo, stwarzają zagrożenie kolizyjne w związku z powyższym"

Aha, jeśli w takim razie nie ma zwiększonej "wypadkowości" to znaczy, że z ruchem (bezpieczeństwem) na rondzie wcale nie jest tak źle ...


Przykład z wczoraj: wjeżdżam z German wewnętrznym pasem, na wysokości Kotuli wrzucam kier prawy z zamiarem skrętu w Karoliny, ale widzę, że na prawym z Kotuli zaczyna ruszać baba i wcale nie z zamiarem ucieczki w Karoliny ale jazdy dalej zewnętrznym. Po hamulcach i trąbię, a ona zatrzymuje się w połowie i mnie poucza, że to ja źle jechałem. Następna niedouczona. To jest właśnie zagrożenie kolizyjne. A wypadku nie było tylko dlatego, że wiem że większość nie zna zasad poruszania się po rondach i wcześniej zareagowałem.
Wiesz dlaczego buduje się ronda? Bo z założenia spowalniają ruch. One wcale nie mają zadania rozładowywać korków, czy zwiększać bezpieczeństwa.
Tylko jakiś ideolog komunikacyjny wymyślił sobie, że spowalniając ruch zwiększa się bezpieczeństwo. W imię innej ideologii: że "prędkość zabija". A to totalne bzdury.
Żeby nie było, że jestem przeciwnikiem rond w ogóle. Nie, nie jestem, ale jak widzę koncepcję że na 300 m będzie 3 ronda, to mnie szlag trafia. To utrudnianie życia, a do tego x3 zwiększa się prawdopodobieństwo zdarzeń kolizyjnych z w/w "babami".
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: dStan » 06 kwie 2017, 12:42

JanzRzeszowa, ale wiesz, że w przytoczonym przykładzie to Ty jechałeś nieprawidłowo i kierująca, o której piszesz, miała racje pouczając Cię? Wrzuciłeś kierunkowskaz, trzeba było zmienić pas, kobieta włączająca się od Kotuli nie mogłaby wtedy wjechać na rondo (na pas, po którym Ty się poruszasz), a tak, jeśli wjechała na rondo, była na zewnętrznym podczas gdy Ty na wewnętrznym pasie, to masz obowiązek jej ustąpić przecinając pas ruchu, po którym ona się porusza. Ktoś tu mocno poucza, a chyba sam nie zna przepisów...

I sam piszesz o tym, że ronda spowalniają ruch. Jaki jest tego cel, jak nie zwiększenie bezpieczeństwa? I możesz uważać, że "W imię innej ideologii: że "prędkość zabija". A to totalne bzdury.", ale na całe szczęście, jest to tylko Twoja opinia. Polecam poczytać trochę o uspokojeniu ruchu drogowego.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: PzD91 » 06 kwie 2017, 12:56

@JanzRzeszowa - jak Ty chciałeś z lewego pasa skręcić w prawo i jeszcze się awanturujesz?
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: icetruck » 06 kwie 2017, 13:07

JanzRzeszowa pisze:do tego x3 zwiększa się prawdopodobieństwo zdarzeń kolizyjnych z w/w "babami".


no właśnie najgorsze zdarzenia kolizyjne są z osobami takimi jak ty - sami nie wiedzą/nie umieją - zwrócisz uwagę to jeszcze się będą kłócić
baba miała rację

są dwie szkoły (interpretacje) - pierwsza: z wew. pasa nie można zjechać z ronda (trzeba wcześniej zjechać na zew.), druga: przy zjeździe z wew. pasa trzeba ustąpić pierwszeństwa tym na zewnętrzym
prościej się nie da
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 06 kwie 2017, 13:32

ludzie!!! nauczcie się jeździć na rondach!!!
jeżeli są oznaczenia pionowe A7 i C12, to poruszający się po rondzie ( a ja takim byłem) ma zawsze pierwszeństwo!!! a wszyscy, którzy chcą wjechać (baba) mają ustąpić pierwszeństwa. To podstawowa zasada.
Na rondach więcej, niż jednopasmowych wjeżdża się wewnętrznym jeśli chce się zjechać w trzeci czy następny zjazd. Wiąże się to ze zmianą pasa ruchu jeśli jest to zwykłe, a nie turbinowe np rondo. baba stała na podporządkowanej i nie miała prawa wyjeżdżać mi zanim nie opuszczę ronda. Kropka.
Nie piszcie zatem bzdur i edukujcie się.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 06 kwie 2017, 13:34

PzD91 pisze:@JanzRzeszowa - jak Ty chciałeś z lewego pasa skręcić w prawo i jeszcze się awanturujesz?


na rondach nie ma skręcania człowieku!!!
A propos- takie są zasady opuszczania ronda. Doucz się!
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 06 kwie 2017, 13:35

del
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2017, 13:45 przez JanzRzeszowa, łącznie zmieniany 1 raz
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 06 kwie 2017, 13:44

icetruck pisze:
JanzRzeszowa pisze:do tego x3 zwiększa się prawdopodobieństwo zdarzeń kolizyjnych z w/w "babami".


no właśnie najgorsze zdarzenia kolizyjne są z osobami takimi jak ty - sami nie wiedzą/nie umieją - zwrócisz uwagę to jeszcze się będą kłócić
baba miała rację

są dwie szkoły (interpretacje) - pierwsza: z wew. pasa nie można zjechać z ronda (trzeba wcześniej zjechać na zew.), druga: przy zjeździe z wew. pasa trzeba ustąpić pierwszeństwa tym na zewnętrzym
prościej się nie da


piszesz kompletne bzdury! jakie ustępowanie pierwszeństwa pojazdom poruszającycm sie po zewnętrznym. Toś wymyślił. Podaj ten przepis. Czekam.
jeżeli zewnętrznym pasem (jeżeli już) to musisz opuścić rondo na pierwszym albo drugim zjeździe max, a samochody masz przepuszczać te które już poruszają się po rondzie. Jeśli jedziesz za samochodem jakimkolwiek na rondzie to oznacza, że wjechałeś człowieku na to rondo później od tego pojazdu, a więc nie masz żadnego pierwszeństwa!A szkoły interpretacyjne dotyczą zjeżdżania z ronda na zjazd o większej ilości pasów, bo niektórzy sugerują że można jechać na wprost wewnętrznym i tak samo go opuszczać wewnętrznym. Na Karoliny tego przypadku nie ma.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: PzD91 » 06 kwie 2017, 13:48

na rondach nie ma skręcania człowieku!!!
A propos- takie są zasady opuszczania ronda. Doucz się!


Czyli jak wyjezdzasz z ronda? :o
nie miała prawa wyjeżdżać mi zanim nie opuszczę ronda. Kropka.


Czyli wg. Ciebie jak Ty wjedziesz na rondo to wszyscy inni maja stać i czekać aż Ty sobie zjedziesz, skoro jesteś na innym pasie? Głupoty piszesz i tyle.



Na rondach więcej, niż jednopasmowych wjeżdża się wewnętrznym jeśli chce się zjechać w trzeci czy następny zjazd


a jak rondo ma 8, 10 czy 12 zjazdow? To też tak postepujesz??



EDIT: A tu byś dostał mandat i się głupio tłumaczył jak ta Para.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: icetruck » 06 kwie 2017, 14:13

JanzRzeszowa pisze:
piszesz kompletne bzdury! jakie ustępowanie pierwszeństwa pojazdom poruszającycm sie po zewnętrznym. Toś wymyślił. Podaj ten przepis. Czekam.


ten przepis to obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi znajdującemu się na pasie na który wjeżdżamy, nie chce mi się szukać który to numerek w PoRDzie (drugi wariant interpetacji o której pisałem)

JanzRzeszowa pisze:
jeżeli zewnętrznym pasem (jeżeli już) to musisz opuścić rondo na pierwszym albo drugim zjeździe max,


podaj przepis mówiący z którego pasa którym zjazdem można/nie można zjechać albo już przestań produkować te bzdury
jedyne co znajdziesz, to przepis nakazujący skręt w prawo z najbardziej skrajnego prawego pasa - co równocześnie wyklucza zjazd z ronda z pasa wew. gdyż nie jest on skrajnym prawym (pierwszy wariant interpetacji o której pisałem)
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości