Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: swiety » 07 mar 2015, 11:00

Ja bym jeszcze kilka skrzyżowań przebudował i dodał parę prawoskrętów. Przykład - ul. Marszałkowska i skręt w prawo na ul. M. Konopnickiej czy na rondzie Dmowskiego prawoskręt z Piłsudskiego w prawo na Wiadukt Tarnobrzeski.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2957
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: PzD91 » 07 mar 2015, 11:57

swiety pisze:Ja bym jeszcze kilka skrzyżowań przebudował i dodał parę prawoskrętów. Przykład - ul. Marszałkowska i skręt w prawo na ul. M. Konopnickiej czy na rondzie Dmowskiego prawoskręt z Piłsudskiego w prawo na Wiadukt Tarnobrzeski.

Dokładnie zastanawiałem się ostatnio, przejeżdżając tędy, dlaczego nikt o o tym nie pomyślał? Teraz jest tak, że jak ktoś przechodzi na przejściu dla pieszych to cały prawy pas stoi.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1593
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: peter » 07 mar 2015, 17:11

Podobno prawoskręt z piłsudskiego na wiadukt w najbliższym czasie nie jest brany pod uwage z racji dużej ilości sieci róznego rodzaju idących pod ziemią, co bardzo zawyża koszty takiego rozwiązania.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1308
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: rabusar » 08 mar 2015, 22:48

A ja bym nawet zlikwidował kilka lewoskrętów... Np z Lisa-Kuli do zamku, z Placu Śreniawitów w Szopena (za zamkiem), z Kilara na Podpromie... Można by tak długo :)
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 189
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: pietro » 09 mar 2015, 12:04

rabusar pisze:A ja bym nawet zlikwidował kilka lewoskrętów... Np z Lisa-Kuli do zamku, z Placu Śreniawitów w Szopena (za zamkiem), z Kilara na Podpromie... Można by tak długo :)


O skręcie do zamku z L-K była już wielokrotnie mowa. To najkrótszy dojazd i ze względów bezpieczeństwa musi być zapewniony.
pietro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 86
Na forum od: 27 lip 2014, 11:47

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: Person » 11 mar 2015, 0:19

czy ktoś wie o co chodzi z dodatkowymi światłami przed rondem Dmowskiego na wysokości wejścia do Ameryki ? Pewnie przegotowanie pod bus pas
Person
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 143
Na forum od: 02 lip 2014, 15:08
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: rabusar » 11 mar 2015, 10:21

Dokładnie
Drogowcy wskazują tu m.in. na skrzyżowanie al. Piłsudskiego i Cieplińskiego, gdzie na wysokości centrum handlowego Ameryka stanął właśnie dodatkowy wysięgnik z sygnalizatorem świetlnym, który będzie odpowiadał za ruch na buspasie

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /150319975
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 189
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: Arczi » 29 mar 2015, 9:30

Person pisze:czy ktoś wie o co chodzi z dodatkowymi światłami przed rondem Dmowskiego na wysokości wejścia do Ameryki ? Pewnie przegotowanie pod bus pas


Zwróccie uwagę o ile zostaną przesunięte sygnalizatory świetlne. Z tego co zauważyłem nad buspasem nie ma światła zapewne po to aby Autobusy mogły wyprzedzić samochody stojące na światłach co umożliwi im przeskoczenie na środkowy pas lub na skręt w lewo. Myślę, że jak już ostatecznie będą namalowane te bus pasy w centrum będzie masakra. Bo nawet przesunięcie tych sygnalizatorów już zmniejsza miejsce na ok 9 samochodów jak nie więcej. Pożyjemy zobaczymy
Arczi
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 19 sty 2015, 14:46

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: dStan » 30 mar 2015, 19:32

Nie wiem czy to odpowiedni temat, w razie czego proszę o przeniesienie postu.
Jeżdżąc dzisiaj po mieście, zauważyłem, że uruchomione zostały tablice zmiennej treści. Na kilku (na pewno na Lubelskiej, Armii Krajowej przy wjeździe na Słocinę) wyświetlana jest informacja o aktualnej temperaturze powietrza oraz jezdni, na Lwowskiej (jadąc w stronę miasta) zaś wyświetlony był znak B-33 - ograniczenie prędkości do 50km/h. Jak się uchowa zapis z wideorejestratora, to wrzucę zdjęcie wieczorem.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: riko » 02 kwie 2015, 13:20

RZESZÓW. Elektroniczne tablice uruchomione na próbę.
Czyżby koniec słynnego „testu systemu”, który mieszkańcy Rzeszowa na tablicach elektronicznych oglądali przez prawie rok? Nie do końca. Cały czas trwają prace nad systemem, który jest testowany.
Jak powiedział nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa, cały system ma zacząć funkcjonować w lipcu. Teraz zaczyna się próbne uruchamianie elektronicznych tablic. To część Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym (SOSRD). Składa się on z: systemu sterowania sygnalizacją świetlną, który pozwoli na utrzymywanie płynności ruchu i skrócenie do minimum czasu oczekiwania na skrzyżowaniach, systemu priorytetowania autobusów oraz systemu informacji dla kierowców, który ma szybko informować o utrudnieniach, zmianach w organizacji ruchu czy zalecanych objazdach.
Na 17 tablicach elektronicznych będzie pojawiać się informacja pozyskana w 9 stacjach meteo, które mierzą m.in.: temperaturę powietrza, temperaturę jezdni i wilgotność. To właśnie ta część SOSRD będzie funkcjonowała najszybciej.
Cały system transportowy kosztuje ponad 330 milionów złotych i ma zacząć funkcjonować w lipcu, z rocznym opóźnieniem.
Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5374
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości