Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: looky » 01 paź 2014, 11:56

Nie rozumiem dlaczego musiano stawiać maszt, a nie można było dojść do porozumienia z GRz i zamocować nadajników chociażby na dachu Hotelu Rzeszów, czy gdziekolwiek indziej.

Obrazek
Obrazek
looky
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 106
Na forum od: 02 sie 2014, 13:01
Lokalizacja: Rzeszów, 1000-lecia

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: pisul » 01 paź 2014, 12:24

Na tym maszcie nie wisza nadajniki gsm tylko potrzebne do systemu drogowego. Dziwne gdyby miały wisieć gdzieś indziej. No i inna lokalizacja musiałaby kosztować co miesiąc podatnika za wynajem dachu...

Między Galerią Rzeszów a pomnikiem drogowcy postawią słup, na którym zamontują latarnie i nadajniki systemu transportowego. Fundament masztu jest już gotowy. Jesienią miasto zamontuje tu wysoki na 24 metry słup, na którym zawisną latarnie, ale przede wszystkim urządzenia służące do transmisji danych między centrum sterowania ruchem drogowym, skrzyżowaniami, autobusami i przystankami. Drogowcy zamontują tutaj także kamery monitoringu.

Budowa masztu jest jedną z kilku inwestycji realizowanych w tej chwili w mieście w związku z budową nowego systemu transportowego. Ok. 300 metrów dalej, na al. Cieplińskiego drogowcy poszerzają jezdnię...

żródło: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140930/RZESZOW/140929574

__________________________

Na kamery-rzeszow będzie można sobie zobaczyć na żywo jak będą montować reszte :

Obrazek
http://kamery-rzeszow.pl/index.php/kamery/kamera-pomnik-rzeszow
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8584
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: looky » 01 paź 2014, 13:06

To ja wiem co tam będzie wisieć, ale pewnie budowa masztu nie jest tania i co jak co w tym miejscu ładnie moim zdaniem nie wygląda. Kawał wysokiego słupa w centralnym punkcie miasta to chyba względne pojęcie estetyki. Nie wiem co byłoby dziwnego w tym gdyby nadajniki miały wisieć gdzieś indziej. HRz podałem jako przykład, równie dobrze pewnie można byłoby to zrobić za darmo na miejskim lub jakimś wojewódzkim dachu.
looky
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 106
Na forum od: 02 sie 2014, 13:01
Lokalizacja: Rzeszów, 1000-lecia

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: flyRZE » 01 paź 2014, 13:29

Mogli to zrobić na rondzie Pakosława czy jak się tam nazywa to rondo obok Graffiki. Pojęcie estetyki wśród obecnego pokolenia na wysokich państwowych stanowiskach jest na tyle niskie, że nie mam sił tego poważnie komentować.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1335
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: pisul » 01 paź 2014, 13:54

Do słupa z kilkoma fikuśnymi lampami jeszcze da rady sie przyzwyczaić ale pomyśl mogło być gorzej:

ObrazekObrazekObrazek

czy nie daj Bóg

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8584
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: pietro » 01 paź 2014, 20:27

Będzie to po prostu wymiana słupa z latarniami, który tam stał i miał pewnie z 15 metrów, na nieco wyższy. 90% z ludzi nawet nie zauważy różnicy.
pietro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 86
Na forum od: 27 lip 2014, 11:47

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: Socat » 01 paź 2014, 20:37

Gdyby nie Warszawa to i Tadzio by zamówił taką palmę pod nadajnik :D
"Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku". R. Dmowski - Myśli nowoczesnego Polaka.
Awatar użytkownika
Socat
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 107
Na forum od: 21 cze 2014, 22:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: pisul » 02 paź 2014, 18:02

Kolejny maszt zauważyłem pojawił się na rondzie miedzy katedrą a Leclerkiem:


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8584
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: django » 02 paź 2014, 19:12

jest i na rondzie pobitno i rondzie krakowska/witosa/okulickiego
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: Skrzyżowania przebudowywane w ramach RIST

Postautor: Meme » 08 paź 2014, 17:39

Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości