[ul. Lubelska/Ciepłownicza] Most im. Tadeusza Mazowieckiego

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. Lubelska/Ciepłownicza] Most im. Tadeusza Mazowiecki

Postautor: Person » 27 wrz 2015, 20:45

rafik pisze:
Person pisze:4 razy głosowałem na Tadzia i zrobił bym to 5 gdyby nie jego wiek, jak mieszkałem na nowym mieście to on właśnie dodał koloru temu osiedlu - uważam go za bardzo dobrego gospodarza . Co do mostu jest bardzo ładny, lecz moim zdaniem można było to połączenie inaczej zrealizować a taki most wybudować nad zalewem na trasie południowej miasta
rafik pisze: A co ma zalew do trasy południowej?Most na drodze Boguchwała-Budziwój powstanie o wiele dalej gdzie teren zalewu nawet nie sięga a koryto jest wąskie.


może wpierw zorientuj się gdzie ma przebiegać trasa południowa a potem coś pisz ... most Boguchwała -Budziwój to inna bajka
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2015, 20:52 przez Person, łącznie zmieniany 1 raz
Person
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 143
Na forum od: 02 lip 2014, 15:08
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska/Ciepłownicza] Most im. Tadeusza Mazowiecki

Postautor: Person » 27 wrz 2015, 20:49

Ole pisze:Most stoi w dobrym miejscu. Akurat temu rejonowi miasta już dawno należała się inwestycja. Czas na ożywienie tego terenu o dużym potencjale. Rejtana i okolice ostatnio miało masę inwestycji. Trzeba trochę równowagi.


nie chodzi mi że stoi w złym miejscu ale mogli wybrać inne rozwiązania próbując ominąć zbiornik , prawda jest piękny i tym trzeba się cieszyć 7X wszyscy z inwestycji na most :)
Person
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 143
Na forum od: 02 lip 2014, 15:08
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska/Ciepłownicza] Most im. Tadeusza Mazowiecki

Postautor: Sindus » 27 wrz 2015, 22:00

Person pisze:
Ole pisze:Most stoi w dobrym miejscu. Akurat temu rejonowi miasta już dawno należała się inwestycja. Czas na ożywienie tego terenu o dużym potencjale. Rejtana i okolice ostatnio miało masę inwestycji. Trzeba trochę równowagi.


nie chodzi mi że stoi w złym miejscu ale mogli wybrać inne rozwiązania próbując ominąć zbiornik , prawda jest piękny i tym trzeba się cieszyć 7X wszyscy z inwestycji na most :)

które z moich propozycji ominięcia zbiornika wybrałbyś(chyba że masz inne jeszcze rozwiązania?) :) Obrazek Obrazek Obrazek oczywiście uwzględniając jak najmniejszą demolkę(wyburzenia) domy,hale,magazyny itd..
Awatar użytkownika
Sindus
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 02 wrz 2015, 9:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska/Ciepłownicza] Most im. Tadeusza Mazowiecki

Postautor: rafik » 27 wrz 2015, 22:35

Person pisze:(...)

może wpierw zorientuj się gdzie ma przebiegać trasa południowa a potem coś pisz ... most Boguchwała -Budziwój to inna bajka

No tak,masz rację.Wstyd się przyznać ale po prostu nie widziałem że taka trasa przez zalew jest planowana.Umknęły mi jakoś informacje i artykuły o tym. :roll:
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1065
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Lubelska/Ciepłownicza] Most im. Tadeusza Mazowiecki

Postautor: pisul » 27 wrz 2015, 22:52

Sindusie to co zaznaczyłeś to większa woda zabrałaby taki tańszy i mniejszy most. Przy planowaniu pewnie patrzono na spadki terenu i różnice wysokości między 2 brzegami.

Obrazek

Tak jak zaznaczyłeś kropkami miejsce (omijając zbiornik) to za duże różnice wysokości między lewym a prawym brzegiem, w strone oczyszczalni raczej miejsca brak na taką drogę bez burzenia.

Obrazek
Czy most mógł być mniejszy i tańszy? Porównanie mniejwięcej w skali. Jedna kratka to 200 metrów. Most Zamkowy ma 172m czyli niecała kratka, Most Narutowicza 81m czyli mniej jak połowa kratki. Czyli oba mosty musiałyby być dużo niżej w miejscu wylewania wisłoka. I rzeżba terenu tylko pozwala na budowe mostu o długości ponad 400 metrów. Wisłok rozlewa sie tu w lewo i prawo po kilka metrów. Więc mały most z dwoma wałami z lewej i prawej w razie powodzi spiętrzyłby wode. Innym wyjściem to budować estakade?
Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8593
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Lubelska/Ciepłownicza] Most im. Tadeusza Mazowiecki

Postautor: pisul » 27 wrz 2015, 23:25

Pewnie nikt nie zauważył że zmieniono pierwsze plany i chyba w obawie o możliwe spiętrzenie wody zlikwidowano wał/nasyp (czerwona strzałka) a zamieniono go na…

Obrazek

Obrazek

Jakikolwiek mały tani most stałby ale do wiosny. Budowanie kilkunastu estakad pewnie jeden koszt betonu z obecnym ale mniej widowiskowo. I mapka pokazująca możliwe wylanie wisłoka w tym miejscu:

Obrazek

zródło- http://mapy.isok.gov.pl/imap/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8593
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Lubelska/Ciepłownicza] Most im. Tadeusza Mazowiecki

Postautor: Arrival » 28 wrz 2015, 8:37

W dyskusji na wykopie ktoś myślę dobrze uzasadnił lokalizację ;).

Nie wiem, ale wydaje mi się, że niektórzy komentujący w ogóle nie zdają sobie sprawy z tego jak wyznacza się w jakim miejscu dana droga/most/cokolwiek będzie budowane. Przed budową jakiegokolwiek obiektu wykonuje się kilka koncepcji. Brane są pod uwagę różne czynniki. Wiadomo: czy dany teren jest zamieszkany (co będzie wiązało się z przesiedleniem mieszkańców), czy na ewentualnej trasie znajdują się jakieś zbiorniki wodne (co wiążę się z budową mostu co znacznie podnosi ostateczne koszty inwestycji), rzeźba terenu, rodzaj gleby w newralgicznych punktach. Wiadomo wszystko rozchodzi się o hajs. Wybrana zostanie koncepcja, która najmniej kosztuje. Można mówić o łapówkach, kolesiostwie itd. ale to nie jest takie łatwe w rzeczywistości. Firma również musi dbać o swój fizerunek nie mówiąc o mieście, które nie może sobie wydać 100 milionów więcej bo tak im się podoba. Nie wspominając o tym, że mieszkańcy często dają po dupie (chociać czasem im się nie dziwie). Będą blokowali inwestycje, pisali odwołania bo nie zgodzą się na przesiedlenie. Czasem przez takie zachowanie ludzi trzeba wymyślać całkowicie inną koncepcje, może gorszą, może lepszą, może tańszą a może w chuj droższą.
Może jestem naiwna, nie wiem ale nie wydaje mi się, żeby coś zostało postawione za gruby hajs i nie było potrzebne.

@Melisandre z http://www.wykop.pl/wpis/14468865/
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska/Ciepłownicza] Most im. Tadeusza Mazowiecki

Postautor: riko » 28 wrz 2015, 15:37

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... mostu.html

RZESZÓW. Na 7 października zaplanowano oficjalne otwarcie nowej przeprawy na Wisłoku. Po moście im. Mazowieckiego przejadą m.in. rolkarze i rowerzyści.

Jak poinformowało na swoim FB Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe –„rolkarze dostali pozwolenie na otwarcie Mostu Mazowieckiego wraz z Prezydentem.”

Zbiórka wszystkich chcących wziąć udział w akcji planowana jest na moście o godz. 9:00. Symboliczne przecięcie wstęgi odbędzie się godzinę później. Poza rolkarzami oraz rowerzystami, przez świeżo oddaną do użytku przeprawę przejadą również zabytkowe automobile oraz BOLID stworzony na Politechnice.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5374
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [ul. Lubelska/Ciepłownicza] Most im. Tadeusza Mazowiecki

Postautor: Sindus » 28 wrz 2015, 16:18

Skrzyżowanie ul.Rzecha i Załęska.Prace wykończeniowe.Obrazek
Awatar użytkownika
Sindus
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 02 wrz 2015, 9:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska/Ciepłownicza] Most im. Tadeusza Mazowiecki

Postautor: django » 28 wrz 2015, 21:42

@pisul wiem ze to temat o innym moscie ale jak sądzisz mając na uwadze obydwa portale ( z wysokościami i powodziami) w jakiej formie musiałby być wykonany most na trasie Południowej. Estakady? Nasypy? Belkowy? Łukowy? Podwieszany? Tam wisłok i tereny zalewowe są chyba sporo szersze jak wisłok i zbiornik na rzecha
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości