[ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: cherubin » 03 mar 2019, 13:10

^^^ Chyba "fazowaną". Frezować to można metale, tworzywa, beton raczej ciężko. :)
Nie potrafię doszukać się sensu budowy ronda przy ul. Borowej, zjechać się w nią nie da. Nie widać też przygotowanego zjazdu z ronda w kierunku przyszłego wiaduktu nad Warszawska i torami.
cherubin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 08 lis 2014, 1:44

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: swiety » 03 mar 2019, 14:11

^^ Mam podobne wrażenie, jaki sens ma to rondo, jak w przyszłości będzie wyglądać przedłużenie do Miłocińskiej? Jak w przyszłości będzie wyglądało połączenie z Warszawską?

W pierwszej wersji był węzeł podobny do tego w Rudnej A4/DK9. Dwa ronda w ciągu ul. Warszawskiej, wiadukt nad i nowa trasa bezkolizyjna.

Teraz będzie rondo przed wiaduktem i na Warszawskiej sygnalizacja? Po wybudowaniu całej trasy na tych światłach mogą tworzyć się spore korki.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: Steeler » 03 mar 2019, 16:47

Ja parę stron temu głośno rozmyślałem na temat ewentualnego przedłużenia, ale nadal nie wiem na jaki ostatecznie zdecyduje się miasto. W ogóle ciąg dalszy tej trasy, do Krakowskiej, to jakieś tabu.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: kornik » 04 mar 2019, 16:00

swiety pisze:W pierwszej wersji był węzeł podobny do tego w Rudnej A4/DK9. Dwa ronda w ciągu ul. Warszawskiej, wiadukt nad i nowa trasa bezkolizyjna.

Teraz będzie rondo przed wiaduktem i na Warszawskiej sygnalizacja? Po wybudowaniu całej trasy na tych światłach mogą tworzyć się spore korki.

Rondo przed wiaduktem jest tymczasowe, do czasu budowy dalszego odcinka
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: swiety » 04 mar 2019, 19:33

^^ Jaki był sens wydawanie kilkuset tys zł na rondo skoro za kilka lat je rozbiorą ? :( Ulica Borowa spokojnie by sobie poradziła bez tego ronda.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: Witek_0000 » 05 mar 2019, 9:21

A to nie miało być tak, że po drugiej stronie Warszawskiej będzie takie samo rondo i te 2 ronda będą połączone wiaduktem...
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: Boss » 11 mar 2019, 21:37

Dzisiaj zaczęli stawiać latarnie od strony ronda na Lubelskiej.
Pozdrawiam Marcin
www.pbase.com/fotogrzebyk
Awatar użytkownika
Boss
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 199
Na forum od: 30 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: riko » 25 mar 2019, 13:55

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... -maja.html




RZESZÓW. Budową łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Według zapewnień dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg, inwestycja ma być gotowa w pierwszej połowie maja.

Budowany odcinek ma być kontynuacją drogi rozpoczynającej się od ronda im. Kuronia i biegnącej przez most im. Mazowieckiego, aby usprawnić ruch samochodowy w północnej części miasta.

Przetarg rozstrzygnięto w III kwartale 2017 roku. Pierwotnie miasto na inwestycje zarezerwowało 25 mln zł, jednak oferta ww. wykonawcy opiewała na kwotę 18,5 mln zł.

Budowana droga będzie miała około 1,5 km długości i wg. dokumentacji przetargowej powinna powstać do czerwca 2019 roku.

Na poniedziałkowym spotkaniu dyrektorów zarządów miejskich z władzami miasta informowano, że aktualnie na ww. odcinku trwają m.in. pracę związane z wykonaniem oświetlenia ulicznego oraz roboty ziemne.

„Trwają prace, które zakończą się w pierwszej połowie maja” – wyjaśniał Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Przypomnijmy, że na łączniku zbudowane zostały po dwa pasy ruchu w obu kierunkach oraz chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi.



riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: riko » 02 kwie 2019, 18:26

No zakres prac idzie im nawet nawet.Teraz najbardziej robią wszystko od ul.Warszawskiej.Na ścieżce rowerowej przy ul.Warszawskiej już się pojawił pierwszy asfalt.Myślę że skończą wcześniej to połączenie.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: PzD91 » 02 kwie 2019, 21:11

^^
Szybkie tempo ? Przecież oni się bawią się z tym kawałeczkiem z 1,5 roku.



Ciekawostka: Zajrzałem kilkanaście stron wcześniej i znalazlełem info dot. następnego etapu tej inwestycji :
mkleszyk pisze:http://rzeszow-news.pl/polaczy-ulice-lubelskiej-warszawska-drogowcy-wybrali-wykonawce/


W newsie jest, że etap do ul. Krakowskiej będzie gotowy do 2020 roku :lol:

i mój komentarz:
PzD91 pisze:
Cała inwestycja ma być zrealizowana do 2020 roku.

Nie ma takiej możliwości. Do 2022r. może się uda.



A dzisiaj wiadomo, że do 2022r. nie ma na co liczyć ;)
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości