Buspasy

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: Buspasy

Postautor: rabusar » 07 maja 2015, 14:51

Pisząc "jak zwykle" miałem na myśli to, że nikt na buspasy nie zważa :)
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 189
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: Buspasy

Postautor: pixeolo » 07 maja 2015, 17:42

Na Piłsudskiego naliczyłem 20 "mandantów" w ciągu 20 minut, większość spoza Rzeszowa, myślę że to niezły wynik.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 407
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: Buspasy

Postautor: django » 07 maja 2015, 18:23

powiedzcie lepiej jak wygladal ruch w okresie 6.30-9.30 i 14.30-17.30. buspasów sie ludzie nauczą jak zaczną wlepiać mandaty, narazie ponoc maja byc pouczenia. ja jechalem o 11 przez pilsudskiego i wygladało to jak wakacje. pusto na drogach. malo samochodów, tak jakby ludzie nauczyli sie objezdzac centrum obwodnicą. generalnie buspasy rozladowaly korki
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: Buspasy

Postautor: letowniak » 07 maja 2015, 18:44

Generalnie to chyba o to chodzi aby ludzie nie wjeżdżali do centrum jeśli nie muszą i aby z góry planowali inną trasę. A to że alternatyw mało to już druga sprawa.

A że kierowcy samochodów to większości ciemnota nie zważająca z różnych powodów na znaki to już oddzielna historia. Będą osoby które nie zauważą tych buspasów nawet po kilku miesiącach
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: Buspasy

Postautor: Waldzio » 07 maja 2015, 18:57

Kierowcy autobusów sami dopominaja się o swoje. Jak osobowe wyjechało, to tak na niego trąbili ze szybko uciekał.. ;)
Waldzio
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 76
Na forum od: 15 lip 2014, 12:48

Re: Buspasy

Postautor: Kristoff » 07 maja 2015, 18:59

Na ile umyślny, na ile nieumyślny, ale moim zdaniem jednak sukces.

Buspasy nie tylko usprawniły komunikację, ale i odkorkowały centrum, a nie jak twierdzili sceptycy wręcz przeciwnie.

Ciekawe jak długo utrzyma się taka sytuacja, ale mam nadzieję, że jak najdłużej. Kierowcy wreszcie nauczą się, że lepiej jest wybrać nieco dłuższą drogę niż pchać się, w szczególności jeśli nie trzeba, do centrum, bo może się wydawać, że przejedziemy szybciej.

Bardzo miło mi się dzisiaj słuchało kolegów i koleżanek studentów, którzy w samych superlatywach oceniali sytuację na drogach, sprawność i punktualność komunikacji. Oby tak dalej :)
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Buspasy

Postautor: swiety » 08 maja 2015, 8:31

Cud - dzisiaj godzine 7:40-8:10 w centrum pusto :) Na Marszałkowskiej korek tylko od ronda JP2 do świateł z Kochanowskiego. Na Piłsudskiego armagedonu nie widziałem. Ciekawe jak będzie o 15 i jak to przełoży się na ruch na innych ulicach (obwodnica itd).
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Buspasy

Postautor: rabusar » 08 maja 2015, 9:55

Ano ruch na innych ulicach niemal ustał. Alternatywy dla Dąbrowskiego, czyli Langiewicza i Hetmańska stały... Dla innych ulic pewnie będzie podobnie. Można spokojnie wprowadzić "strefę 30" i dorobić miejsc parkingowych wzdłuż, bo szybciej jeździć się nie da.
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 189
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: Buspasy

Postautor: JacekN » 08 maja 2015, 10:00

Jeszcze tylko dokończa autostradę i ruch całkowicie ustanie.Kierowcy zapomną gdzie na mapie ta DZIURA Rzeszów.
JacekN
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 19 sty 2015, 14:30

Re: Buspasy

Postautor: mluben » 08 maja 2015, 12:00

weźcie pod uwagę że studenci z rzeszowa mają juvenalia i od wczesnego południa we czwartek już chlają a można ich liczyć w dziesiątkach tysięcy. Znaczna część ma oczywiście samochody, głównie panowie, więc automatycznie mniej samochodów na ulicach. Do tego dochodziły zawsze auta ludzi dojeżdząjących na zajęcia. Miarodajne dopiero będzie po niedzieli jak imprezy się skończą :P
mluben
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Na forum od: 25 lis 2014, 8:37

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości