Buspasy

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: Buspasy

Postautor: PzD91 » 16 mar 2015, 16:38

parawan pisze:Osobiscie widze tylko jedno rozwiazanie - wspolne ze strony uzytkownikow, jak i urzednikow.
Buspasy same w sobie sa pomyslem dobrym, natomiast w Rzeszowie zawini egzekucja, slowem "chcielismy dobrze, a wyszlo jak zwykle".
Urzednicy sami de facto przyznaja, ze jest to pomysl zly, ktory jednak musi byc zrealizowany celem ochrony rozliczenia pozyskanej dotacji.

Jak zatem zrobic to aby nie zakorkowac miasta jednoczesnie wyznaczajac buspasy? Najzwyczajniej w swiecie nie egzekwowac ich wykorzystania.
Nie wiem, czy dobrze to ujalem, ale chodzi mi o to, zeby kierowcy jezdzili solidarnie, tak jak gdyby ich nie bylo, a sluzby (straz i policja) skrupulatnie to ignorowaly.

Taki akt obywatelskiego nieposluszenstwa doprowadzi do tego, ze wszyscy beda zadowoleni - kierowcy bez zmian beda jezdzic glownymi arteriami miasta, zas urzednicy rozlicza dotacje. Wilk syty, a i owca cala :)

nie prościej moim sposobem, ze bus pasy obowiązują w godz. 22-6 ? :)
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1592
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Buspasy

Postautor: parawan » 16 mar 2015, 22:37

tutaj bylby namacalny dowod na to, ze "mialo sie nie udac", ale pomysl nie jest tez zly :mrgreen:
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 345
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: Buspasy

Postautor: riko » 17 mar 2015, 21:03

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... spasy.html
Niewykluczone, że jeszcze tej wiosny na terenie Rzeszowa pojawią się zapowiadane od dawna buspasy.

Temat wydzielenia osobnych pasów dla autobusów rodzi kontrowersje. Za takim rozwiązaniem są radni, przeciw natomiast miejscy kierowcy. Celem projektu ma być ograniczenie emisji spalin samochodowych oraz ułatwienie przejazdu autobusom MPK. Bez względu jednak na opinie, buspasy są wymogiem, który trzeba spełnić w zamian za potężne dofinansowanie otrzymane na cel realizacji programu transportowego wdrażanego sukcesywnie na terenie miasta. Gdyby z buspasów Rzeszów zrezygnował, dotację sięgającą 85 procent trzeba byłoby oddać.

Specjalne linie będą wydzielone w głównych częściach miasta, tam gdzie natężenie ruchu jest największe i to nie tylko w godzinach szczytu. Pasażerowie MPK nie będą musieli stać w korkach, a autobusy nie będą miały opóźnień, na które narzekają teraz korzystający z usług komunikacji miejskiej.

Zgodnie ze wstępną koncepcją, buspasy pojawią się w rejonie al. Wyzwolenia, ul. Marszałkowskiej, wiaduktu Tarnobrzeskiego, ronda Dmowskiego, al. Piłsudskiego, ul. Targowej, al. Cieplińskiego, ul. Lisa-Kuli, Dąbrowskiego i al. Powstańców Warszawy.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5374
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Buspasy

Postautor: paww15 » 24 mar 2015, 8:49

Zrobią bus-pasy aby ludzie przesiedli się do autobusów, a samochody pozostawili pod np blokiem. A jednocześnie tworzą płatną strefę parkowania. czyli zostawiam samochód i płacę za samochód (parking) gdy mieszkam w centrum, okolice dworca PKP (a blok nie ma parkingu własnego) i jeszcze za autobus płacę.
A jak pojadę samochodem to stoję w korku, bo pas obok pusty będzie stał.
Rzeszów miasto innowacji utrudniających życie mieszkańcom. :( nie żebym mu życzył źle ale za takie pomysły to mógł by prezydent Ferenc T. spaść ze schodów :))
Miłego dnia :)
paww15
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 117
Na forum od: 18 sty 2015, 17:14

Re: Buspasy

Postautor: letowniak » 24 mar 2015, 12:34

Robią bus pasy aby komunikacja miejska jeździła szybciej bo jednym autobusem porusza się więcej osób niż samochodem, priorytet dla większej ilości ludzi... Jednak to tylko teoria bo jak wiadomo to miasto robi bus pasy po to aby dostać kasę na drogi dla kofanych kierowców... A w centrum nie idzie zaparkować bo jakiś ciul parkuje cały dzień swoje auto lub pozostawia tylko dla reklamy która jest na nim, zastawione każde miejsce, a wielu przypadkach człowiek i tak płaci, wiec ja wolę zapłacic i podjechać sobie tam gdzie mi pasuje. O ile wiem mieszkańcy centrum mają spore zniżki w strefach dla siebie i swojego autka.

Paryż ostatnio wprowadził zakaz jazdy samochodów z parzystymi rejestracjami i na zmianę nieparzyste w kolejne dni... takie zanieczyszczenie w mieście.... centra powinny być wolne od samochodów a priorytetem musi być pieszy i zbiorkom, ja tu nie widzę miejsca na jakąś większą dyskusję z kierowcami, bo nadal chcą jednego parkować gdzie popadnie i jeździć jak popadnie bez względu na wszystkich i wszystko!
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: Buspasy

Postautor: pietro » 24 mar 2015, 22:24

letowniak pisze:Paryż ostatnio wprowadził zakaz jazdy samochodów z parzystymi rejestracjami i na zmianę nieparzyste w kolejne dni... takie zanieczyszczenie w mieście.... centra powinny być wolne od samochodów a priorytetem musi być pieszy i zbiorkom, ja tu nie widzę miejsca na jakąś większą dyskusję z kierowcami, bo nadal chcą jednego parkować gdzie popadnie i jeździć jak popadnie bez względu na wszystkich i wszystko!


Letowniak, nie chcę się jakoś czepiać bo generalnie zgadam się z Tobą, ale byłbym wdzięczny za potwierdzenie tego Paryża. Słyszałem tylko, że ktoś rzucił taki pomysł, ale uznano go za dziwny. Rzeczywiście wprowadzono coś takiego?
pietro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 86
Na forum od: 27 lip 2014, 11:47

Re: Buspasy

Postautor: kamil89 » 24 mar 2015, 22:59

Dziś mówili o tym w tvn24
kamil89
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 21 cze 2014, 20:08

Re: Buspasy

Postautor: rabusar » 25 mar 2015, 10:27

Chyba wczoraj na Piłsudskiego robili przymiarko do malowania, jeden pas był chwilowo zablokowany. Była godzina 12.30, ale nie muszę chyba mówić co się działo. Jechałem od Siemieńskiego i była katastrofa. To taki mały przedsmak tego co nas czeka, dziękujemy o Asfaltowy Tadeuszu...
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 189
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: Buspasy

Postautor: Ole » 25 mar 2015, 11:17

W poniedziałek robili to też na Dąbrowskiego ...
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2153
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Buspasy

Postautor: Pieczarkowy » 25 mar 2015, 17:12

Pierwszy "buspas" pojawił się na Powstańcow Warszawy, koło skrzyżowania z ul. Podwisłocze. Póki co jest to może 100 metrowy odcinek od przystanku Powst. Warszawy Dom Studenta do Powst. Warszawy Zapora... ciekawe co będzie dalej, jutro może podrzucę zdjęcia.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 958
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości