[ul. Krakowska] Remont Wiaduktu Śląskiego

Dyskusja o ukończonych projektach.

[ul. Krakowska] Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: riko » 19 lut 2018, 18:02

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -slaskiego
Firmy mogą składać oferty do 6 marca. Ratusz chciałby, aby prace rozpoczęły się na początku czerwca. Miałyby potrwać 3 miesiące.

Zakres prac obejmuje: oczyszczenie, wykonanie napraw zaprawami PCC oraz odnowienie zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni betonowych wiaduktu. Oczyszczenie oraz wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego balustrad schodów obiektowych oraz łożysk. Montaż siatki zabezpieczającej przeciw ptakom pod konstrukcją nośną estakady wschodniej wiaduktu.

Prace na wiadukcie mają zostać skoordynowane z pracami pod wiaduktem, wykonywanymi przez konsorcjum firm ML System i Asseco Data System przy budowie nowego dworca lokalnego.

Obrazek


http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... kiego.html
RZESZÓW. Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie wiaduktu Śląskiego w ciągu ulicy Piłsudskiego ma rozpocząć się od czerwca. Przyszłego wykonawcę poznamy 6 marca br.

Zakres robót budowlanych ma obejmować odnowienie powierzchni betonowej wiaduktu, zabezpieczenie balustrad schodów przy wiadukcie oraz montaż siatki zabezpieczającej przeciw ptakom.

Od terminu rozpoczęcia prac tj. 1 czerwiec 2018 r., przyszły wykonawca będzie miał 115 dni na wykonanie umowy. Inwestycja nie wiąże się z remontem jezdnie, przez co wszelkie utrudnienia w ruchu nie są w tym przypadku uwzględniane.


riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4855
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: Pieczarkowy » 20 lut 2018, 15:34

Fajnie. Dopiero co myślałem o remoncie tego wiaduktu przy okazji oglądania projektów dworca lokalnego, a tu proszę - remoncik. ;)
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 691
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: riko » 20 lut 2018, 18:01

http://rzeszow-news.pl/wiadukt-slaski-b ... -1-mln-zl/
Jeszcze w tym roku wiadukt Śląski będzie odnowiony. Roboty za ponad 1 mln zł.

Złuszczony beton pod wiaduktem Śląskim w Rzeszowie może spaść pasażerom korzystającym z Dworca Lokalnego na głowę, dlatego miasto na wakacjach chce zająć się renowacją obiektu.

Miasto szuka wykonawcy, który zajmie się remontem wiaduktu Śląskiego znajdującego się w ciągu al. Piłsudskiego. Prace będą miały charakter nie tyle konstrukcyjny, a renowacyjny. Miasto chce zabezpieczyć przede wszystkim elementy betonowe wiaduktu, które są mocno zniszczone przez ptaki, głównie gołębie, które przesiadują pod obiektem, oraz warunki atmosferyczne.

Ponadto, w planach jest również uzupełnienie wszystkich betonowych ubytków, oczyszczenie i odnowienie schodów i balustrad znajdujących się przy obiekcie oraz zamontowanie siatki zabezpieczającej przed ptakami pod konstrukcją nośną estakady wschodniej wiaduktu.

– Pracę renowacyjne na wiadukcie są potrzebne, bo złuszczony beton może komuś spaść na głowę. Biorąc pod uwagę, że pod obiektem budowany jest Dworzec Lokalny, wykonanie tych prac poprawi komfort i bezpieczeństwo pasażerów – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Planowane prace nie będą wpływały na ruch, który odbywa się na wiadukcie, ponieważ będą one wykonywane pod obiektem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont powinien rozpocząć się już w czerwcu i zakończyć się na początku września. Szacunkowy koszt inwestycji to 1,1 mln zł.

Firmy zainteresowane wykonaniem renowacji wiaduktu Śląskiego swoje oferty mogą składać do 6 marca.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4855
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: riko » 21 lut 2018, 17:31

http://supernowosci24.pl/wiadukt-slaski-do-remontu/
RZESZÓW. Wiadukt Śląski łączący ul. Krakowską i al. Piłsudskiego zostanie wyremontowany. Prace zaczną się od czerwca 2018 roku i potrwają od 3 do 4 miesięcy. Nie wpłyną one na komfort jazdy kierowców poruszających się po wiadukcie.

- To będą roboty dotyczące konserwacji obiektu, ale nie jezdni, więc ruch samochodów nie zostanie w żaden sposób zakłócony – mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Przede wszystkim chodzi o oczyszczenie i odświeżenie elementów betonowych oraz balustrad schodów. Pod konstrukcją nośną estakady zamontowana zostanie nowa siatka zabezpieczająca przeciwko ptakom. Ma ona uniemożliwiać gołębiom zakładanie gniazd, przebywanie pod wiaduktem, a przede wszystkim brudzenie ptasimi odchodami dworca.

- W celu wykonania remontu estakady wykonawca będzie musiał dostosować harmonogram prac do tych, wykonywanych przez konsorcjum firm ML System i Asseco przy budowie dworca lokalnego – słyszymy w Miejskim Zarządzie Dróg w Rzeszowie.

Roboty dotyczące budowy dworca pod wiaduktem Śląskim mają potrwać do końca bieżącego roku. Oprócz nowej płyty dworcowej i przystanków powstanie nowoczesny obiekt poczekalni, który będzie zasilany panelami fotowoltaicznymi.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4855
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: Duszek » 21 lut 2018, 17:42

to może barierki i oświetlenie w stylu okrągłej kładki...
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 268
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: Ole » 24 lut 2018, 13:05

Oczywiście, jak dorzucisz kilka baniek. :mrgreen:
-----------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 987
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Remont Wiaduktu Śląskiego

Postautor: riko » 26 kwie 2018, 15:37

http://rzeszow-news.pl/po-weekendzie-ma ... -miesiace/
Ponad 800 tysięcy złotych będzie kosztował remont wiaduktu Śląskiego w Rzeszowie. Drogowcy odnowią zniszczone betonowe elementy estakady, by pieszym nic nie sypało się na głowę.

Po długim majowym weekendzie (7 maja) firma Twister z Rzeszowa rozpocznie remont wiaduktu Śląskiego w ciągu al. Piłsudskiego. Prace będą miały charakter nie tyle konstrukcyjny, a renowacyjny.

Miasto chce zabezpieczyć przede wszystkim elementy betonowe wiaduktu, które są mocno zniszczone przez ptaki, głównie gołębie, które przesiadują pod obiektem, oraz warunki atmosferyczne.

Ponadto zostaną uzupełnione wszystkie betonowe ubytki, a także oczyszczone i odnowione schody i balustrady. Pod konstrukcją wiaduktu będzie również założona siatka zabezpieczająca przed ptakami. Remont wiaduktu ma trwać trzy miesiące – do lipca. Miasto za odnowienie obiektu zapłaci ponad 800 tys. zł.

– Z racji tego, iż prace remontowe będą wykonywane pod wiaduktem, nie przewidujemy utrudnień w ruchu kołowym. Jedynie dla pieszych chodnik z jednej strony przy ul. Towarnickiego będzie na pewnym etapie inwestycji niedostępny – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4855
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście


Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości