[B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 07 kwie 2017, 9:59

Panie dStan,

spisałeś się Pan w poście powyżej, ale nie zmienia to postaci rzeczy. Straciłem cierpliwość. Podpowiem Tobie i innym, że od dawna na innym większym forum ten temat był poruszany z setkami przykładów i analiz.
Ale nawet tam (a było sporo adwersarzy, którzy jak się okazało, nie mieli pojęcia jak się jeździ po rondach, w konsekwencji wyedukowali się), nie spotkałem się z taką infantylną argumentacją jak Twoja.

Zatem, nie pozostaje mi nic innego jak podziwiać Twoje niezachwiane mniemanie o nieważności znaków drogowych. O tym, że masz pierwszeństwo włączając się do ruchu jak ktoś jest na rondzie, albo-jeszcze śmieszniejsze dla mnie-mniemanie, że samochód będący w ruchu na rondzie i je opuszczający ma przepuszczać ten, który właśnie na rondo chce wjechać. Brawo Ty!
Życzę dobrego samopoczucia i zasuwania swoim powozem zewnętrznym pasem. Aaaa... zapomniałem, dla Was, geniuszy (żeby nie powiedzieć Januszy) ruchu drogowego powinni robić tylko jeden pas bo gubicie się w bardziej skomplikowanych strukturach. Podobnie jak przytoczona wcześniej "baba".

PS. Poczytaj mój wcześniejszy post dot wad rond, to może się zorientujesz o co w ogóle chodzi.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: dStan » 07 kwie 2017, 10:16

Dalej brak argumentów tylko wycieczki osobiste. Nawet brak linków do domniemanych analiz i przykładów na innym, większym forum. Szkoda klawiatury. EOT
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: PzD91 » 07 kwie 2017, 10:55

JanzRzeszowa pisze:Kończąc temat zasad poruszania się po rondach-jak widać większość nie ma zielonego pojęcia jak się po nich poruszać, nie wie po co są dodatkowe pasy na rondzie, nie przestrzega przepisów o pierwszeństwie, etc, etc.

Temat specjalnie poruszyłem, aby wątek ożywić i niektórych wyedukować. Częściowo się to udało, a na krzykaczy którzy powinni wrócić się na kurs prawa jazdy rady nie ma..., no i na tych co się nie stosują do zasad jest zawsze klakson lub policja się znajdzie.

A więc, będzie zabawa na nowym rondku bo tam jest także dwa pasy (ciekawe po co jak niektórzy tylko prawym jeżdżą?) i ukształtowanie terenu ciekawsze.

PS. Jako, że od dwóch dni oddana jest część ronda do użytkowania, wczoraj widziałem jak dłuższy autobus nie mógł wykręcić (zmieścić) się na tej połówce rondka blokując ruch... .

Mamy nadzieje, że czegoś się nauczyłeś i będziesz teraz poprawnie jeździł po rondzie.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: own007 » 07 kwie 2017, 11:22

Jak znów będzie miał podobną kolizję (a prędzej czy później z jego interpretacją będzie miał) to zabawnie będzie wyglądał tłumacząc policjantom "ale jak to mandat? ja juź tu 13 kółko robie lewym pasem i ktoś śmiał wjechać :) to jego wina !, on dopiero wjechał na rondo! ja mu miałem ustąpić przecinając jego pas? przecież on dopiero wjechał na rondo a ja na nim byłem od 10 minut! !!! jak to ? " hahaha ...
own007
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 21 cze 2014, 1:01

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 07 kwie 2017, 12:04

PzD91 pisze:Mamy nadzieje, że czegoś się nauczyłeś i będziesz teraz poprawnie jeździł po rondzie.


Nie masz pojęcia o czym pisałem, a kompromitujesz się dodatkowo załączając filmik, który ma się tak jak piernik do wiatraka... .
Ja opisywałem zupełnie inną sytuację.
Nadal czekam na podstawie jakich przepisów Janusze interpretują, że nie miałem pierwszeństwa przy zjeździe z ronda tylko ta "baba".
Argumentów brak.

A ja mam nadzieję, że Ty wreszcie nauczysz się jeździć po rondach poprawnie nie blokujących jeżdżących. Bo stwarzasz niebezpieczeństwo kolizji wymuszając pierwszeństwo.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 07 kwie 2017, 12:07

own007 pisze:Jak znów będzie miał podobną kolizję (a prędzej czy później z jego interpretacją będzie miał) to zabawnie będzie wyglądał tłumacząc policjantom "ale jak to mandat? ja juź tu 13 kółko robie lewym pasem i ktoś śmiał wjechać :) to jego wina !, on dopiero wjechał na rondo! ja mu miałem ustąpić przecinając jego pas? przecież on dopiero wjechał na rondo a ja na nim byłem od 10 minut! !!! jak to ? " hahaha ...


dyletancie, nie ma czegoś takiego jak lewy pas na rondzie..., doucz się... i przeczytaj ze zrozumieniem przypadek o którym pisałem, a potem polemizuj.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: dStan » 07 kwie 2017, 12:28

JanzRzeszowa pisze:
PzD91 pisze:Nadal czekam na podstawie jakich przepisów Janusze interpretują, że nie miałem pierwszeństwa przy zjeździe z ronda tylko ta "baba".
Argumentów brak.

Hahaha, "argumentów brak" mimo że kilka postów w tym co najmniej jeden z cytatami z prawa o ruchu drogowym, zero kontr argumentów, znowu wymagasz podstaw, przepisów, dowodów mimo że sam unikasz ich i nie jesteś w stanie żadnego wskazać i jeszcze masz czelność pisać takie rzeczy?
dyletancie, nie ma czegoś takiego jak lewy pas na rondzie..., doucz się... i przeczytaj ze zrozumieniem przypadek o którym pisałem, a potem polemizuj.

To musi być jawny troll, bo Ty ignorujesz wszystkie argumenty które podsuwamy Ci pod nos. Przejrzyj filmik, który wrzucałem na poprzedniej stronie i posłuchaj, jak policjant mówi, że rondo to zwykła droga o dwóch pasach ruchu ze zjazdami w prawo (zresztą pisałem to już w którymś kolejnym poście). "Nie ma czegoś takiego jak lewy pas", no tak, bo jak Ty uznasz, że to jest "wewnętrzny" a nie "lewy", to cały świat ma się podporządkować.

Ehh, że ja się jeszcze daje łapać na takie troll-posty...
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 07 kwie 2017, 12:46

dStan pisze: Chciałeś mieć pewność, że będziesz mógł swobodnie zjechać z ronda, trzeba było przed zjazdem zmienić pas na zewnętrzny (prawy), wtedy ta "baba" nie mogłaby wjechać na rondo, ponieważ przecięłaby twój tor jazdy.


A więc przyznajesz mi wreszcie rację?
Czy może nie zauważyłeś, że pisałem o migaczu prawym i zmianie pasa, a więc wykonywaniu manewru związanego z opuszczeniem ronda???.
Czy udajesz, że nie rozumiesz o czym pisałem w imię jednoczenia się z "resztą krzykaczy".

I jeszcze jedno, owszem nie dostosowanie się do znaku A7 i spowodowanie, np wypadku śmiertelnego jest podstawą do wnioskowania o winie, już nie tylko o wykroczenie, ale o sankcjach karnych.

Jakbyś dokładnie przeczytał, co napisałem, i poprawnie wnioskował z kontekstu opisywanych wad rozwiązań typu rondo, o których także wspomniałem, to byś zapewne wiedział, że głównym mankamentem takich rondek jest brak miejsca na poprawne i z dużym wyprzedzeniem sygnalizowanie manewry. Ile masz miejsca na rondzie na Karoliny? 5 m?, jak ma dostrzec prawy migacz osoba na podporządkowanej? Ile ma czasu na to jak już zobaczy? Podpowiadam: w ogóle nie ma czasu! Masz trochę wyobraźni?
Dlatego osoba, która stoi na podporządkowanej (powtarzam: na podporządkowanej!) ma zachować szczególną ostrożność przy włączaniu się do ruchu jak wie, że rondo jest małe i może się pomylić w ocenie sytuacji (casus "baby"). Przy tak małych wymiarach ronda samochód, który jedzie np 30 km/h, chcący poprawnie zasygnalizować opuszczenie ronda, ma na to może 0,5s. A wiesz dlaczego, bo nie można wrzucać migacza wcześniej, niż przekroczy się wysokość poprzedniego zjazdu.
Wniosek jest jeden:
stoisz jak Pan Bóg przykazał na podporządkowanej, na tego typu rondach, dopóki nie masz pewności, że pojazd mający pierwszeństwo minął twoją wysokość. Proste. W przeciwnym przypadku będzie sytuacja jak z "babą", która wymusiła. Lub sytuacja, że pomimo wielu pasów na rondach, wszyscy będą Januszami jeżdżącymi zewnętrznym pasem. Co innego jak jest duże, przestrzenne rondo.

Zupełnie inna sytuacja jest, w przypadku, którym się tu niektórzy "podniecają" z tzw. jazdą równoległą. Tam nie ma włączania się do ruchu okrężnego jednego z pojazdów, ale te pojazdy wjeżdżają w jednym czasie na rondo, a jeden z nich zmienia pas kolidując się z drugim. Sprawa jest prosta. Ale ma się nijak do tego co ja opisywałem.

Chciałeś faktów? To je masz. Chciałeś wyjaśnień? To je dostałeś. I nie pisz mi więcej, że ja nie podaję dowodów. I nie pisz mi więcej, że nie znam PoRD-u, bo to jest Twoja demagogia. A wycinając fragmenty opisów znaków drogowych przekonałeś mnie tylko, że sprawnie potrafisz kopiować z internetu.
Krzykacze nie rozumiejąc istoty i trudności związanych z poruszaniem się po takich "małych knotach" nie doczytają do końca, nie zrozumieją, ale za to udają znawców tematu. Niestety, wpisujesz się w ten scenariusz. Ale chyba dlatego, że nie potrafisz poruszać się po rondach. A już pisanie, że istnieje lewy pas? To co w takim razie jak masz rondo z 7 pasami, w tym dwa do ruchu wewnętrznego? Który to lewy? Znawco.

PS. Cytuję twoją argumentację laiku komunikacyjny: "hahaha(...)"
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: dStan » 07 kwie 2017, 13:27

Kolejny post, w którym brak jest rzeczowych dowodów, a jedynie subiektywne zdanie na temat danej sytuacji. To nie jest argument, to jest ocena.

JanzRzeszowa pisze:A więc przyznajesz mi wreszcie rację?
Czy może nie zauważyłeś, że pisałem o migaczu prawym i zmianie pasa, a więc wykonywaniu manewru związanego z opuszczeniem ronda???.

Nie, nie przyznaje. Co więcej, uważam że manipulujesz, ponieważ wszystkie Twoje (tak samo nasze) poprzednie posty dotyczyły zjazdu z ronda z wewnętrznego pasa a nie zmiany pasa na rondzie. To tak, jakbyś jadąc 2-pasmową drogą, skręcił w prawo w boczną dróżkę z lewego pasa a potem się tłumaczył, że przecież miałeś kierunkowskaz, chciałeś zjechać a przecież to się wiąże ze zmianą pasa. Otóż nie, przepisy jasno mówią, że "Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się: 1) do prawej krawędzi jezdni – jeżeli zamierza skręcić w prawo" co już zresztą cytowałem.

JanzRzeszowa pisze:I jeszcze jedno, owszem nie dostosowanie się do znaku A7

Nie da się "nie dostosować do znaku", w rzeczywistości jest to nie przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, które wynikają z obecności znaku, ale znak sam w sobie nie jest prawem.

JanzRzeszowa pisze:Jakbyś dokładnie przeczytał, co napisałem, i poprawnie wnioskował z kontekstu...

Ja czytam dokładnie, albo przynajmniej się staram, za to Ty chyba nie do końca, bo wydaje się, że nie zauważasz ani próśb o rzeczowe argumenty ani argumentów przedstawianych przez nas. Więc proszę najpierw samemu poprawić się w tej kwestii, a dopiero później innym zarzucać opieszałość.
JanzRzeszowa pisze:to byś zapewne wiedział, że głównym mankamentem takich rondek jest brak miejsca na poprawne i z dużym wyprzedzeniem sygnalizowanie manewry.

Ale ja się nie sprzeczam z tym, że być może to rondo jest nieprawidłowo zaprojektowane. Pisałem już zresztą o tym na końcu tego posta. To nie zmienia jednak przepisów dotyczących ruchu drogowego i tego, że trzeba ich przestrzegać.
JanzRzeszowa pisze:Chciałeś faktów? To je masz. Chciałeś wyjaśnień? To je dostałeś. I nie pisz mi więcej, że ja nie podaję dowodów. I nie pisz mi więcej, że nie znam PoRD-u, bo to jest Twoja demagogia

A ja jeszcze raz się z Tobą nie zgodzę i powtórze, że to nie są fakty, argumenty, tylko twoja subiektywna ocena sytuacji. No chyba, że za dowody i argumenty z Twojej strony, uważasz takie wypowiedzi:
JanzRzeszowa pisze:Ile masz miejsca na rondzie na Karoliny? 5 m?, jak ma dostrzec prawy migacz osoba na podporządkowanej? Ile ma czasu na to jak już zobaczy? Podpowiadam: w ogóle nie ma czasu!

JanzRzeszowa pisze:Przy tak małych wymiarach ronda samochód, który jedzie np 30 km/h, chcący poprawnie zasygnalizować opuszczenie ronda, ma na to może 0,5s. A wiesz dlaczego, bo nie można wrzucać migacza wcześniej, niż przekroczy się wysokość poprzedniego zjazdu.

To są te dowody, rzeczowe argumenty? A może swoje obliczenia poprzesz analizami i badaniami, których tak bardzo Ci brakowało w wypowiedziach z drugiej strony tego tematu?
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: Ole » 07 kwie 2017, 14:19

Proponuję przenieść debatę o przepisach drogowych do HydeParku ! :arrow:
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości