[ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: Person » 29 gru 2016, 13:55

w 100% popieram przedmówce !!! myślę że do 10 lat Tyczyn z Hermanową będą w Rzeszowie
Person
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 02 lip 2014, 15:08
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: PzD91 » 29 gru 2016, 14:05

Arrival pisze:Mam wrażenie, że patrzycie na tę inwestycję z perspektywy tego co jest dziś, a nie tego co będzie za X lat. Za 20 lat mamy budować kolejną obwodnicę? Obecna jest praktycznie drogą w ścisłym centrum, obwodnica musi być kawałek dalej i trzeba pamiętać, że ta droga wytycza przyszłe granice "ogólnego centrum" miasta. Nie chdozi o tylko o ułatwienie osiedlom X przejazdu na osiedla Y.

Prognozy demograficzne mówią, że za 35 lat w Rzeszowie będzie mieszkać mniej więcej tyle samo ludzi co teraz(górke osiągniemy za max 10 lat a potem powoli w dół), więc ta trasa południowa będzie docelową obwodnicą miasta.

Person pisze:w 100% popieram przedmówce !!! myślę że do 10 lat Tyczyn z Hermanową będą w Rzeszowie

Co tam Tyczyn, przyłączmy Dynów.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: rafik » 29 gru 2016, 14:56

Ogólnego centrum?To urokliwe lasy w Przylasku będą miejskimi parkami ;) Zejdźmy na ziemię.Drogi mają przede wszystkim ułatwiać przemieszczanie się i rozwiązywać problemy komunikacyjne.Ta droga w obecnym kształcie nie będzie spełniać tych funkcji w mojej ocenie.

PzD91 pisze:
Person pisze:w 100% popieram przedmówce !!! myślę że do 10 lat Tyczyn z Hermanową będą w Rzeszowie

Co tam Tyczyn, przyłączmy Dynów.

Ekspansja na południe powinna być zrównoważona wchłońmy przy okazji Siedliska i Boguchwałe! :lol:
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: Arrival » 29 gru 2016, 15:04

PzD91 pisze:Prognozy demograficzne mówią, że za 35 lat w Rzeszowie będzie mieszkać mniej więcej tyle samo ludzi co teraz(górke osiągniemy za max 10 lat a potem powoli w dół), więc ta trasa południowa będzie docelową obwodnicą miasta.


Demografia to jedno, ale jeszcze się może mocno zmienić struktura rynku nieruchomości. Kto dziś jest na dorobku i mieszka w blokach, będzie chciał się wynieść do domu z zachowaniem bliskości miasta (najlepiej "wewnątrz" obwodnicy). W centrum będzie więcej firm niż mieszkańców. Zobacz np. w Krakowie czy w Wawie, niektóre bloki blisko centrum mają praktycznie mieszkania w 100% wykorzystywane przez firmy.
Nie jestem specem w tych kwestiach, nie chcę się o to spierać. Po prostu budując drogę czy most myślę, że patrzy się bardziej perspektywicznie i nie ma co pytać "po co tak daleko na południe" bo pewnie jak budowali obecną obwodnicę to też mogły pojawiać się takie głosy ;).

Dodatkowo demografia to tylko szacunki. Na przestrzeni lat wiele się zmienia. Nie mówię, że będzie więcej polaków, ale obecnie Rzeszów przeżywa swój okres i po prostu przyciąga. Coraz więcej osób wpada tu z całego kraju. Inwestorów, osób które się dorobiły i chcą żyć wygodniej niż w Krakowie czy stolicy. Nie wiem czy statystyki to uwzględniają czy nie, ale uważam, że wszystiego w 100% nie przewidują. Lepiej mieć trochę zapasu niż za X lat ponownie się martwić.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: icetruck » 29 gru 2016, 16:53

ja bym wolał fajną, przydatną drogę na dzisiaj i martwić się za X lat nad następną, niż mieć od razu drogę która być może się sprawdzi za X lat
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: jasiek » 30 gru 2016, 8:25

Arrival pisze:Po prostu budując drogę czy most myślę, że patrzy się bardziej perspektywicznie i nie ma co pytać "po co tak daleko na południe" bo pewnie jak budowali obecną obwodnicę to też mogły pojawiać się takie głosy ;).

zgadzam się, myślę że za 10 lub 15 lat nowa obwodnica będzie wyglądać jak teraz dzisiejsza.
Już będzie budowana między zabudowaniami.
obwodnica nie jest po to żeby przemieszczać się między osiedlami, ale po to żeby ruch tranzytowy wyprowadzić z miasta.
jasiek
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 29 gru 2016, 11:18

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: rafik » 30 gru 2016, 15:26

jasiek pisze:
Arrival pisze:Po prostu budując drogę czy most myślę, że patrzy się bardziej perspektywicznie i nie ma co pytać "po co tak daleko na południe" bo pewnie jak budowali obecną obwodnicę to też mogły pojawiać się takie głosy ;).

zgadzam się, myślę że za 10 lub 15 lat nowa obwodnica będzie wyglądać jak teraz dzisiejsza.
Już będzie budowana między zabudowaniami.
obwodnica nie jest po to żeby przemieszczać się między osiedlami, ale po to żeby ruch tranzytowy wyprowadzić z miasta.

Skąd ma się wziąć tranzyt na tej obwodnicy?
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: jasiek » 30 gru 2016, 15:40

z podkarpackiej i z S 19?? a kiedyś z i lwowskiej
jasiek
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 29 gru 2016, 11:18

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: rafik » 30 gru 2016, 16:13

jasiek pisze:z podkarpackiej i z S 19?? a kiedyś z i lwowskiej

Ale w sensie na wojewódzką 878 do Dynowa ten ruch tranzytowy bo nie za bardzo rozumiem?
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: maks » 30 gru 2016, 16:29

Mieszkańcy os. Budziwój nie chcą czteropasmowej drogi pod swoimi oknami.


http://supernowosci24.pl/maja-lepszy-po ... obwodnice/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości