[ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: dStan » 19 sty 2018, 15:40

Adamerio pisze: Według kodeksu ruchu drogowego nie powinno się skręcać z pasa zewnętrznego w lewo - a tak zostało zaprojektowane to rondo...

W którym miejscu na rondzie skręcasz w lewo z zewnętrznego pasa (czy ogólnie, z któregokolwiek)? Pomijając to, że na rondzie skręca się jedynie w prawo, oraz przekonany jestem, że w kodeksie żadnej wzmianki o skręcaniu w lewo z zewnętrznego pasa (może właśnie dlatego, że taki manewr nie istnieje?).
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: django » 19 sty 2018, 21:29

Adamerio pisze:
dStan pisze:
Adamerio pisze:Jadąc od Przemysłowej w kierunku Podkarpackiej jesteśmy naprowadzani na zewnętrzny pas, blokując tym samym przejazd na wprost jadącym od S19....

Przecież taki jest zamysł ronda turbinowego, żeby "naprowadzać" kierowców na zewnętrzny pas.


To nadal mija się z celem...
U końca Przemysłowej droga rozdziela się na 2 pasy - jeden do skrętu na rondzie w prawo, drugi do skrętu w lewo na Podkarpacką lub zawrócenia z powrotem na Przemysłową. Według kodeksu ruchu drogowego nie powinno się skręcać z pasa zewnętrznego w lewo - a tak zostało zaprojektowane to rondo...
Obrazek


Zaczęli dziś poprawiać uszkodzone krawężniki na rondzie wzdłuż Podkarpackiej - naprawa polega na ponownym umiejscowieniu ich w tym samym miejscu - Skanska chyba lubi robić daną rzecz kilkanaście razy :lol: :lol: Wspomniane krawężniki stały wyłamane jeszcze przed oficjalnym otwarciem drogi, obstawiam że stanie się to ponownie w przeciągu miesiąca.


Ktory kraweznik na tym rondzie na przemyslowej jest wylamywany przez tiry? Gdzie tiry się nie mieszczą? Niech to ktoś zaznaczy bo ja jeżdże tam codziennie, fakt że osobówką, ale nie widzę tam jakiegoś wìększego problemu. Że też nikt nie widzi od 5 lat jak beznadziejnie są zaprojektowane ronda w Rudnej przy wjeździe na autostradę.

Jakby wyjazd z przemyslowej w kierunku podkarpackiej skierowali na wewnętrzny pas ronda to dopiero byłoby ciasno bo byłby dużo mniejszy promień łuku
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: jasiop » 19 sty 2018, 22:14

django
ja widziałem wyłamane krawężniki na Podkarpackiej ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: django » 19 sty 2018, 22:28

te też widzialem jeżdże tamtędy codziennir. ale przeczytaj artykuły które sie pojawialy np ten z supernowosci ktory zacytował @riko. piszą o przemysłowej i to tam bedzie korekts a moim zdaniem problem jest wlaśnie na podkarpackiej. nie jest on duży i można go skorygować w prosty sposób. z tym że podejrzewam że kierowcy sìę uczą tego ronda. Nie raz widziałem jaķ mylili pasy lub zmieniali je na rondzie. Krawężniki prawdopodobnie przewrócił jakiś kierowca Tira który jechał na pamięć za szybko lub się zagapił, ale korekta kest wskazana
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: Adamerio » 20 sty 2018, 0:11

Z tym że tak jak napisałem wyżej^^ Krawężniki na Podkarpackiej postawili w tym samym miejscu bez korekty łuku....
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: jasiop » 20 sty 2018, 13:54

Adamerio pisze:Z tym że tak jak napisałem wyżej^^ Krawężniki na Podkarpackiej postawili w tym samym miejscu bez korekty łuku....

Z tego co pamiętam to najgorzej było na wlocie północnym (od miasta) ...
A jaka sytuacja była na pozostałych ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: jasiop » 06 lut 2018, 9:12

O, prezydent Ferenc podziela moje zdanie, szkoda tylko że dość późno się zorientował ...

- Wciąż za mało tirów korzysta z łącznika z drogą ekspresową S19. Jadą przez miasto i niszczą nam drogi. Trzeba skierować te wszystkie ciężarówki na tę nową trasę - mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Tej sprawy nie da się jednak załatwić od ręki.

– Ciężarówek do miasta wjeżdża zdecydowanie za dużo. Niektórym kierowcom nie chce się jechać na S19. Wolą przejeżdżać przez miasto. Widać gołym okiem, jak dużo jest ciężarówek np. na Powstańców Warszawy czy na Armii Krajowej. Trzeba wprowadzić takie zmiany, takie nowe oznakowanie ulic, by tiry jadące ul. Podkarpacką skręcały w ten nowy łącznik, a nie pchały się do centrum. Trzeba to zrobić od razu – uważa Ferenc.

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... z-s19.html
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: riko » 06 lut 2018, 17:53

Akurat ja się z tym nie zgodzę że za mało tirów korzysta z S-19,ale też niech Pan prezydent zrozumie którędy mają dojechać na rozładunek/załadunek lub jak muszą obwodnicą przejechać no to którędy mają przejechać.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: Duszek » 06 lut 2018, 18:27

A jaki jest problem w postawieniu znaków zakazu na obwodnicy dla samochodów ciężarowych w tranzycie ? Pozwolenia na wjazd wydane zostaną przez UM Rzeszowa tylko dla firm na terenie Rzeszowa !!!
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 549
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: jasiop » 06 lut 2018, 19:27

Duszek pisze:... Pozwolenia na wjazd wydane zostaną przez UM Rzeszowa tylko dla firm na terenie Rzeszowa !!!

Przecież to co proponujesz jest, delikatnie mówiąc bez sensu ...
Móglbym to nazwać dosadniej ;-)
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości