[ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Informacje z budowy/remontu.

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: jasiop » 27 gru 2017, 21:00

ciekawe po co te pierwsze barierki widoczne z lewej strony ...
jasiop
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 410
Na forum od: 18 lis 2014, 21:48

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: jasiop » 06 sty 2018, 19:57

Tak jak było do przewidzenia: minął miesiąc "od przejezdności" a jest jeszcze sporo roboty do odwalenia.
jasiop
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 410
Na forum od: 18 lis 2014, 21:48

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: Adamerio » 06 sty 2018, 22:52

riko pisze:http://supernowosci24.pl/zle-wyprofilowane-rondo/
RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg zapowiada, że nakaże projektantowi skorygowanie promieni łuków.

Samochody większe od osobowego mają problem z przejazdem przez rondo przy ul. Podkarpackiej, które jest zlokalizowane na łączniku miejskim S19. Zostało ono źle wyprofilowane. Drogowcy z zarządu miejskiego zapowiadają, że skorygują rondo.
Na łączniku przy ul. Podkarpackiej z drogą ekspresową S19 wybudowano aż trzy ronda. Jedno z nich, tzw. turbinowe, jest feralne i jest skomunikowane łącznikiem z ulicą Przemysłową. W najgorszej sytuacji są samochody z przyczepami i naczepami lub tiry, które skręcają z ulicy Przemysłowej w lewo.
Czy Miejski Zarząd Dróg zamierza interweniować u projektanta ronda, żeby zwiększył na nim promienie łuków?
- Potrzebna jest korekta sytuacyjna tego ronda – poinformował Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. – Szczególnie na wylocie z ulicy Przemysłowej oraz na wjeździe w tę ulicę. Tam większe samochody mają kłopoty z przejazdem. Jeden z krawężników został z tego powodu uszkodzony.
Dyrekcja MZD będzie interweniować u projektanta ronda. Poprawki są konieczne. Promienie łuków muszą być zwiększone. Roboty zostaną wykonane w ramach gwarancji. Przy rondzie trwają prace wykończeniowe i dlatego nie powinno być problemów ze skorygowaniem turbinowego ronda.
Na dwóch pozostałych rondach, które powstały na łączniku miejskim do S19 kierowcy nawet większych pojazdów nie maja problemów z przejazdem. Dzięki temu łącznikowi oddanemu do użytku na początku grudnia, możliwe jest omijanie centrum miasta przez kierowców, którzy jadą przez Rzeszów w kierunku Barwinka. Ułatwiony jest też przejazd w kierunku autostrady A4.

Mariusz Andres


Obrazek

Z powodu złego wyprofilowania ronda przy ul. Podkarpackiej tiry pochylają się i mają problem z przejazdem. Fot. Wit HadłoTylko czego w artykule mowa o rondzie przy Przemysłowej a na zdjęciu Podkarpacka...

Zresztą jadąc Podkarpacką w stronę Boguchwały - ronda początek łuku ronda też jest chyba źle zrobiony - krawężniki powyginane w każdą stronę.
Adamerio
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 76
Na forum od: 30 sie 2016, 10:06

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: dajczo » 17 sty 2018, 21:15

Wojewoda Podkarpacki i Starosta Powiatu Rzeszowskiego przedstawili nową koncepcję tak zwanej południowej obwodnicy Rzeszowa. Twierdzą, że droga odciąży ruch nie tylko w stolicy regionu, ale też w sąsiednich miastach i gminach. Władze Rzeszowa uważają projekt za ciekawy, ale kontynuują prace nad poprzednią koncepcją. W ubiegłym roku negatywnie zaopiniowała ją wojewoda.


http://rzeszow.tvp.pl/35641839/nowa-kon ... y-rzeszowa
dajczo
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 05 wrz 2017, 20:46

Poprzednia

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości