[Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Informacje z budowy/remontu.

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Pieczarkowy » 20 sty 2018, 15:09

Czekałem na komentarze nie zgadzające się ze mną, wyszła z tego ciekawa dyskusja. :D

Na obecnej "obwodnicy" jest prędkość 70km/h, jest trochę przejść bez sygnalizacji świetlnej i jakoś większego problemu nie ma. "Obwodnicy", bo jest ona już praktycznie w środku miasta. Nie powiedziałbym, że wzdłuż Powstańców Warszawy czy Armii Krajowej jest ruch mniejszy niż na ul. Rejtana.

IMO, Rejtana nie jest i nigdy nie była zwykłą ulicą. Sikorskiego rozbudowane w ciągu kilkunastu lat do 4, a nawet 6 pasów. Rejtana również została zmodernizowana. W przyszłości zostanie ukończona całkowicie Wisłokostrada. Przykro mi, jak nie chcesz dużego ruchu pod oknem, to dobrze, że się przeprowadziłeś, bo tam się nie zmniejszy.

Nie chciałbym Cię obrażać ale to co piszesz dobitnie świadczy o tym, że nie masz pojęcia jak wygląda świat za oknem a zwłaszcza realia al. Rejtana - odcinek od Lwowskiej do Kopisto.


Często jestem na tym odcinku, często jest to praktycznie pusta droga. Nie widzę problemu, aby pieszy mógł przejść na drugą stronę poza godzinami szczytu. Podczas godzin szczytu jest przecież często zakorkowana, więc prędkości nie są duże. Dobrze wiem jak wygląda życie wokół przy takim odcinku, bo sporo życia spędziłem żyjąc nieopodal obecnej obwodnicy. ;)
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: jasiop » 20 sty 2018, 16:13

po raz trzeci :

jasiop pisze:
Pieczarkowy pisze: ... Jak dla mnie, na Rejtana powinno być 70km/h ...

Ale czemu ? Co to w praktyce da ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Pieczarkowy » 20 sty 2018, 16:29

Zadba o mój i innych komfort psychiczny. Pieszych to nie dotyczy. :twisted:
Tak na poważnie, to masz moje zdanie w wcześniejszych moich postach.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: jasiop » 20 sty 2018, 17:32

Pieczarkowy pisze:Zadba o mój i innych komfort psychiczny. Pieszych to nie dotyczy. :twisted:
Tak na poważnie, to masz moje zdanie w wcześniejszych moich postach.

Oświeć mnie trochę ...
Przeczytałem dokładnie Twoje ostatnie wpisy. Znalazłem w nich tylko "wniosek" o wprowadzenie na Rejtana 70km/h.
Natomiast ani słowa nie napisałeś co to da i na czym opierasz zasadność i racjonalność tego rozwiązania.

piszesz tylko:
- "... powinni zmienić tam prędkość na 70."
- "... Jak dla mnie, na Rejtana powinno być 70km/h"
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Pieczarkowy » 20 sty 2018, 17:53

jasiop, czy szukasz pretekstu, aby się przyczepić? Z moich postów wynika, że moim zdaniem droga jest przystosowana do tego, by móc tam rozwinąć większą prędkość, a wszyscy wiemy, że i tak większość kierowców jeździ tam z prędkością co najmniej 60-70km/h. Czy ma to sens? Nie wiem - nie jestem osobą dysponującą wiedzą na temat budowy dróg i zarządzania ruchem drogowym. Według mnie ma, ale jak widać po tych postach, to zdania są podzielone. Ja wspomniałem na początku o tym, że moim zdaniem powinno tam docelowo być ograniczenie 70km/h + przebudowane skrzyżowanie z Lwowską w momencie, kiedy powstanie drugi etap Wisłokostrady, aby droga w tamtym miejscu się nie korkowała. Zdanie swoje podtrzymuję, ale zgadzać się ze mną nie musicie. Zauważcie jednak, że praktycznie od Tyczyna do Ciepłowniczej będzie 4-6 pasmowa droga, więc są ludzie, którzy zafundowali nam autostradę w środku miasta.

Zamontowanie chyba trzech sygnalizacji świetlnych na niespełna kilometrowym odcinku to krok w całkowicie innym kierunku, a być może po prostu wywalenie pieniędzy w błoto, bo szybko się okaże, że nie spełniają swojej roli i będzie wiecznie mrugać pomarańczowe światło, jak na Podwisłoczu.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: jasiop » 20 sty 2018, 18:20

Pieczarkowy pisze:1 jasiop, czy szukasz pretekstu, aby się przyczepić?
2 Z moich postów wynika, że moim zdaniem droga jest przystosowana do tego, by móc tam rozwinąć większą prędkość, a wszyscy wiemy, że i tak większość kierowców jeździ tam z prędkością co najmniej 60-70km/h.
3 Czy ma to sens? Nie wiem - nie jestem osobą dysponującą wiedzą na temat budowy dróg i zarządzania ruchem drogowym. Według mnie ma, ale jak widać po tych postach, to zdania są podzielone.
4. Ja wspomniałem na początku o tym, że moim zdaniem powinno tam docelowo być ograniczenie 70km/h + przebudowane skrzyżowanie z Lwowską w momencie, kiedy powstanie drugi etap Wisłokostrady, aby droga w tamtym miejscu się nie korkowała.
...
5 Zamontowanie chyba trzech sygnalizacji świetlnych na niespełna kilometrowym odcinku to krok w całkowicie innym kierunku, a być może po prostu wywalenie pieniędzy w błoto, bo szybko się okaże, że nie spełniają swojej roli ...
6 i będzie wiecznie mrugać pomarańczowe światło, jak na Podwisłoczu.

1 Nie szukam pretekstu tylko próbuje się dowiedzieć dlaczego jesteś za "70" na tej ulicy
2 Przystosowana do rozwijania większej prędkości ? Doprawdy ? Jakież to rozwiązania tam zastosowano, że tak twierdzisz ?
Notoryczne (jak sam zauważasz) łamanie prawa to powód by podwyższać tam prędkość ? To dość "słaby" argument ...
3 Raz piszesz, że nie wiesz czy ma to sens, a w następnym zdaniu że ma to sens ...
4 Póki co nie ma ani Wisłokostrady, a przebudowa skrzyżowania to tylko Twój wymysł. Tak więc na chwilę obecną nie ma sensu zmieniać tam ograniczenia.
5 Ja też nie jestem za tym by były tam aż 3 sygnalizacje świetlne
6 nieprawda ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Pieczarkowy » 20 sty 2018, 18:48

Nie musisz się ze mną zgadzać, a bardziej chodziło mi o zmiany w momencie ukończenia Wisłokostrady. Szanuje Twoje odmienne zdanie, może nie mam racji, ale możesz pisać te same słowa, lecz w przyjaźniejszym stylu. ;)
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: kornik » 20 sty 2018, 20:20

Pieczarkowy pisze:Przykro mi, jak nie chcesz dużego ruchu pod oknem, to dobrze, że się przeprowadziłeś, bo tam się nie zmniejszy.

Natężenie ruchu to nie jest rzecz dana z góry, tylko efekt konkretnych decyzji politycznych o rozbudowie konkretnej infrastruktury. Poszerzamy Rejtana -> zachęcamy do jazdy samochodem -> ruch się zwiększa. Stawiamy światła -> utrudniamy jazdę samochodem -> ruch się zmniejsza.

Pieczarkowy pisze:Z moich postów wynika, że moim zdaniem droga jest przystosowana do tego, by móc tam rozwinąć większą prędkość, a wszyscy wiemy, że i tak większość kierowców jeździ tam z prędkością co najmniej 60-70km/h.

Przejścia bez sygnalizacji, skrzyżowania albo zjazdy na posesje średnio co 100 m – to nie jest droga przystosowana do prędkości 70 km/h. To, że kierowcy tyle jeżdżą jest argumentem za tym, że została źle zaprojektowana (m.in. za szerokie pasy ruchu) lub za postawieniem fotoradaru.
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: jasiop » 20 sty 2018, 21:05

Pieczarkowy pisze:Nie musisz się ze mną zgadzać, a bardziej chodziło mi o zmiany w momencie ukończenia Wisłokostrady. Szanuje Twoje odmienne zdanie, może nie mam racji, ale możesz pisać te same słowa, lecz w przyjaźniejszym stylu. ;)

1 Wisłokostrada to inna bajka, tam może być 70 km/h poza odcinkiem Lwowska - Targowisko.
2 przechodząc do meritum sprawy:
przepustowość drogi przy 70 km/h jest może tylko ciut większa (tylko o kilka procent a nie o 40 procent, tak jakby wyglądało z prostego rachunku) od przepustowości przy 50km/h
Tak więc nieracjonalne i niezasadne jest podnoszenie na Rejtana limitu prędkości do tej prędkości. Bilans takiej zmiany wychodziłby na minus ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Pieczarkowy » 20 sty 2018, 21:59

kornik pisze:
Pieczarkowy pisze:Przykro mi, jak nie chcesz dużego ruchu pod oknem, to dobrze, że się przeprowadziłeś, bo tam się nie zmniejszy.

Natężenie ruchu to nie jest rzecz dana z góry, tylko efekt konkretnych decyzji politycznych o rozbudowie konkretnej infrastruktury. Poszerzamy Rejtana -> zachęcamy do jazdy samochodem -> ruch się zwiększa. Stawiamy światła -> utrudniamy jazdę samochodem -> ruch się zmniejsza.

Pieczarkowy pisze:Z moich postów wynika, że moim zdaniem droga jest przystosowana do tego, by móc tam rozwinąć większą prędkość, a wszyscy wiemy, że i tak większość kierowców jeździ tam z prędkością co najmniej 60-70km/h.

Przejścia bez sygnalizacji, skrzyżowania albo zjazdy na posesje średnio co 100 m – to nie jest droga przystosowana do prędkości 70 km/h. To, że kierowcy tyle jeżdżą jest argumentem za tym, że została źle zaprojektowana (m.in. za szerokie pasy ruchu) lub za postawieniem fotoradaru.


Sensowna odpowiedź, dzięki. Jak dla mnie, dyskusja wyczerpana. :D
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości