[Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Informacje z budowy/remontu.

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: riko » 04 gru 2016, 16:13

Kolego Rze NM świetny filmik.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Rze-NM » 04 gru 2016, 16:25

Nie nie, to nie mój film, znalazłem taki na youtubie.
ps. Byłem dziś zobaczyć jak ta droga wygląda, będzie chyba jeszcze jedna warstwa albo zeszlifują trochę starego od strony osiedla bo jest skok na parę cm. Walce i inne maszyny jeszcze stoją. Ewentualnie zostają po to aby wylać na ścieżce rowerowej asfalt.
ps2. Ta droga to świetny parking dla ludzi odwiedzających Millenium Hall, dziś stoją już całej długości samochody...
Awatar użytkownika
Rze-NM
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 318
Na forum od: 25 mar 2015, 18:08
Lokalizacja: Nowe Miasto

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Pieczarkowy » 04 gru 2016, 20:09

Taki teoretycznie prosty efekt, a jak fajnie się to ogląda. ;)

Rze-NM pisze:Ta droga to świetny parking dla ludzi odwiedzających Millenium Hall, dziś stoją już całej długości samochody...

:evil:
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Pieczarkowy » 04 gru 2016, 20:31

Kierowcy i pasażerowie autobusów MPK muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami w ruchu na remontowanej ulicy Jana Pawła II w Rzeszowie. Od najbliższego poniedziałku ulica znów będzie całkowicie zamknięta.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, ulica Jana Pawła II będzie zamknięta w dniach 5-10 grudnia oraz od 12 do 16 grudnia od godz. 8:00 do ok. 15:00. W tych dniach zmianie ulegnie trasa linii MPK nr 7, 12 i 21.

Autobusy tych linii pojadą od centrum do Kwiatkowskiego/Strażacka trasą bez zmian, następnie Strażacką, Miłą, Kard. K. Wojtyły, Sikorskiego, Tyczyn, Budziwojska i dalej trasami bez zmian.

– Objazd obowiązuje w obu kierunkach. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki. Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza na trasie Kwiatkowskiego DS – Kwiatkowskiego hotel – poinformował ZTM.

To będzie już trzecie całkowite zamknięcie ulicy Jana Pawła, którą modernizuje firma Skanska. Roboty mają się zakończyć w połowie grudnia. Mieszkańcy skarżą się na fatalnie zorganizowany tymczasowy ruch. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.


http://rzeszow-news.pl/poniedzialku-zno ... miany-mpk/
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: porteño » 04 gru 2016, 22:00

jasiop pisze:
porteño pisze:Na pewno racjonalnym nie będzie w żadnej sytuacji puszczenie tą samą jezdnią zarówno samochodów, jak i rowerów, bo już w momencie wymijania rowerzysty na wąskiej osiedlowej uliczce zachodzi ryzyko kolizji.

Twoje obawy są znacznie wyolbrzymione i nieuzasadnione niczym konkretnym.
W ciągu kilku ostatnich lat w Rzeszowie z tego co pamiętam nie było takiej poważnej kolizji czy wypadku.
W skali kraju takie kolizje to stosunkowo niewielki procent ogółu zdarzeń drogowych z udziałem samochodów i rowerzystów.
Tak więc Twoje obawy są w dużej mierze niezasadne ...

Ja obaw nie mam żadnych, po prostu nie lubię dziadostwa. Jak już się buduje osobne ścieżki dla rowerzystów, to nie po to, by tych ostatnich puszczać na jezdnie pomiędzy samochody. A to, że poważnej kolizji w ostatnich latach nie było, nie znaczy, że ryzyko takowej jest małe.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: riko » 05 gru 2016, 17:26

Dzisiaj na łączniku przy bloku robili drugą warstwę asfaltu i asfaltowali też ścieżkę rowerową.Mam jedno ale jedynie do tej inwestycji czy nie było można zniżyć kawałek tej górki tam i zrobić chodnik.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Pieczarkowy » 05 gru 2016, 19:57

Nawrotka na Powstańców Warszawy (koło Tesco) praktycznie jest już gotowa... chyba pozostało wylać ostatnią warstwę asfaltu. Natomiast prawoskręt z ul. Granicznej też nabiera kształtów... powoli przygotowują się do przestawienia sygnalizacji o te kilka metrów. Również sam prawoskręt nabiera kształtów i niedługo będą wylewali asfalt. Pracują od poniedziałku do soboty od godziny 7 rano do 15-17, więc jeszcze z tydzień i wszystko będzie gotowe.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: dStan » 05 gru 2016, 20:23

Czy posiada ktoś dokumentację, projekt, jak ma wyglądać skrzyżowanie obok Tesco po przebudowie? Czy będzie tam w ogóle robione coś więcej niż dobudowa pasa na ul. Granicznej i dodanie zawrotki na Powstańców Warszawy?
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Pieczarkowy » 05 gru 2016, 23:03

dStan pisze:Czy posiada ktoś dokumentację, projekt, jak ma wyglądać skrzyżowanie obok Tesco po przebudowie? Czy będzie tam w ogóle robione coś więcej niż dobudowa pasa na ul. Granicznej i dodanie zawrotki na Powstańców Warszawy?


Przejazd dla rowerów, wysepka, bodajże nowa sygnalizacja świetlna.

pisul pisze:Obrazek
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: dStan » 05 gru 2016, 23:38

Gdzieś mi ten post musiał umknąć, dziękuję.
Swoją drogą, widząc budowaną nawrotkę, przypomina mi się zawsze jedno miejsce, w którym takowa IMO jest bardzo potrzebna i nie wiem dlaczego nikt nie pomyślał i jej tam jeszcze nie wybudował, mianowicie na al. Piłsudskiego na wysokości c.h. Ameryka. Od ronda Dmowskiego (a nawet dworca podmiejskiego) aż do mostu lwowskiego jest tylko jedno skrzyżowanie pozwalające wyjechać od strony dworca PKP/PKS na al. Piłsudskiego w lewo, w stronę mostu. Pod ZUSem (no i kawałek wcześniej obok galerii Center Park, ale wydaje mi się że jest to rzadko używana przez kierowców droga, która dodatkowo kieruje ruch od razu na to samo skrzyżowanie, więc ją pominę). Więc są dwie opcje, bardziej oczywiste czyli pojechać w stronę ZUSu i tam skręcić w lewo albo wyjechać na jednym z dwóch skrzyżowań obok Europy w prawo aby później zawrócić na rondzie Dmowskiego. W pierwszym przypadku, cały ruch aż od dworca podmiejskiego, przez dworzec PKS, dworzec PKP, plac Kilińskiego, Bardowskiego, do Batorego kierowany jest w jedno miejsce i wszyscy wiemy jak sytuacja wygląda tam w godzinach szczytu. W drugim zmuszeni jesteśmy odstać swoje (kilka zmian świateł) w oczekiwaniu na dojazd do ronda Dmowskiego, a później jeszcze dodatkowe 2 zmiany aby zawrócić.
Czy tylko ja sądzę, że nawrotka na wysokości c.h. Ameryka mocno by pomogła w okolicach rzeszowskich dworców oraz odciążyłaby wyjazd z ul. Głowackiego (przy ZUSie) w lewo w al Piłsudskiego?
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości