[Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Informacje z budowy/remontu.

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: riko » 08 maja 2019, 17:46

https://rzeszow-news.pl/roboty-drogowe- ... jaca-list/




Funkcjonuje tam bezbłędnie jedynie filozofia spychologii – pisze w liście do Rzeszów News mieszkanka ulicy Senatorskiej w Rzeszowie.

Szanowni Państwo, piszę do Was, ponieważ nie wiem już, gdzie mam się zgłosić, żeby ktoś potraktował moją sprawę poważnie. W styczniu br. został wykonany system odwodnienia przy ul. Senatorskiej w Rzeszowie. W trakcie robót konieczne było rozbieranie niektórych wjazdów na posesję.

Wykonawcy robót oraz pracownicy Urzędu Miasta Rzeszowa Wydziału Inwestycji zapewniali, że po wykonaniu instalacji wjazdy zostaną odtworzone do stanu sprzed rozpoczęcia robót. Niestety, wjazd na posesję szeregówek przy ul. Senatorskiej 65 do dzisiaj nie został naprawiony.

Przed rozpoczęciem robót mieliśmy utwardzony wjazd wyłożony kostką brukową. Teraz kostka oraz krawężniki są porozrzucane pod ogrodzeniem jednego z sąsiadów a wjazd został jedynie zasypany kamieniem, który jest notorycznie rozjeżdżany przez przejeżdżające auta czy śmieciarkę.

Wielokrotnie interweniowałam w tej sprawie telefonicznie w Urzędzie Miasta Rzeszowa. Na e-maile, które pisałam do UM, otrzymałam odpowiedź z Zarządu Dróg w Rzeszowie, informującą, że za ww. prace odpowiada Wydział Inwestycji UM Rzeszowa i że to do nich skierowano moją sprawę w celu jej załatwienia – niestety, minęło ponad 2 miesiące i nic się nie zmieniło.

Rozmawiałam również wielokrotnie z pracownikiem UM Wydział Inwestycji, który podobno nadzorował ww. prace. Rozmowy, niestety, nic nie dały. Pracownicy Urzędu Miasta, poza tym, że są “grzeczni” i sprawiają wrażenie uprzejmych i zainteresowanych sprawą, którą zgłaszam – nie robią nic.

Pan, z którym wielokrotnie rozmawiałam, za każdym razem jedynie przeprasza za zaistniałą sytuację i zapewnia, że niezwłocznie wjazd zostanie odtworzony przez firmę wykonawczą. Podczas ostatniej rozmowy zostałam poinformowana, że cyt.: “firma wykonawcza już ładuje suchy beton i jedzie do Państwa w celu naprawy wjazdu”. Rozmowa odbyła się 26 kwietnia i do dzisiaj nikt nie dojechał…

Nie wiem, czy to jakiś żart był z mojej osoby, czy o co chodzi?!? Niekompetencja pracowników Wydziału Inwestycji jest porażająca, funkcjonuje tam bezbłędnie jedynie filozofia spychologii oraz odsyłania petenta byle pozbyć się problemu…

Nie rozumiem, jak można było odebrać roboty firmie wykonawczej, skoro nie zostały one zakończone?!? Kiedy doczekamy się naprawy uszkodzonego wjazdu?!? Przesyłam zdjęcia, w jakim stanie firma wykonawcza pozostawiła nasz wjazd i do dzisiaj tak to wygląda.

Może Pan Prezydent zainterweniuje i zdyscyplinuje swoich pracowników, żeby poważnie i kompetentnie traktowali sprawy zgłaszane przez mieszkańców.



riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: bystry » 21 maja 2019, 11:38

Czy ktoś się orientuje dlaczego wykonawca nie rozpoczął jeszcze przebudowy ul. Jana Pawła II, w ramach III etapu prac?
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: maks » 27 maja 2019, 19:31

- To jest nieporozumienie. Droga jest rozkopana, miejscami zwężona do jednego pasa ruchu. Kierowcy musza się zatrzymywać na światłach i jeździć po prowizorycznej jezdni, która zorganizowano objazd. A co robi wykonawca prac?


http://rzeszow.naszemiasto.pl/artykul/k ... id,tm.html
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Pieczarkowy » 31 maja 2019, 16:05

Rozkopali Powstańców Warszawy w celu dobudowania prawoskrętu w Sikorskiego. Kopią przynajmniej od południa, więc możecie sobie wyobrazić co tam się działo w godzinach szczytu. Po drugiej stronie natomiast jest rozkopana zatoka autobusowa przy przystanku Powstańców Warszawy / Nowe Miasto. :twisted:
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Kacu » 31 maja 2019, 17:20

Na Niepodległości zdarli wierzchnią warstwę asfaltu na odcinku od ul. AK do skrzyżowania z ul. Mieszka I.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: rafik » 31 maja 2019, 21:15

Pieczarkowy pisze:Rozkopali Powstańców Warszawy w celu dobudowania prawoskrętu w Sikorskiego. Kopią przynajmniej od południa, więc możecie sobie wyobrazić co tam się działo w godzinach szczytu. Po drugiej stronie natomiast jest rozkopana zatoka autobusowa przy przystanku Powstańców Warszawy / Nowe Miasto. :twisted:

Od miesiąca bawią się z przekładką oświetlenia na długości 10 m. Śmiech na sali. Taki prawoskręt powinien być wykonany w dwa tygodnie max.
Dobrze tu ktoś kiedyś napisał że miasto powinno mieć np. przy MPGK małą brygadę ze sprzętem do realizacji takich drobnych prac czy remontów miejskich ulic albo całoroczną umowę z konkretnym wykonawcą.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1063
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: jasiop » 31 maja 2019, 22:07

rafik pisze: Od miesiąca bawią się z przekładką oświetlenia na długości 10 m. Śmiech na sali. Taki prawoskręt powinien być wykonany w dwa tygodnie max.

No max 3 tygodnie ...

PS
głupią zatoczkę na Lubelskiej ktoś robił około miesiąca ;-)
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Pieczarkowy » 27 cze 2019, 17:20

Do końca listopada mają potrwać prace przy budowie nowych prawoskrętów na czterech skrzyżowaniach w Rzeszowie.

Od niedawna trwają roboty budowlane na alei Piłsudskiego. Tam powstają dwa prawoskręty: w kierunku ulicy Marszałkowskiej (przy Centrum Handlowym “Ameryka”) i alei Cieplińskiego (przy siedzibie Urzędu Marszałkowskiego). Budowy tych prawoskrętów ma kosztować ok. 1,8 mln zł.

Dwa kolejne prawoskręty powstają na skrzyżowaniu al. Niepodległości w kierunku al. Armii Krajowej (okolice skarbca Narodowego Banku Polskiego) oraz na al. Powstańców Warszawy w kierunku al. Sikorskiego. Prawoskręt na pierwszym skrzyżowaniu będzie kosztował 790 tys. zł, na drugim – ok. 910 tys. zł.

Budowa prawoskrętów ma upłynnić ruch na wszystkich wspomnianych skrzyżowaniach. – Prace będą trwały do końca listopada br. – poinformowała nas Agnieszka Siwak – Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Ważny jest prawoskręt od Piłsudskiego w kierunku Cieplińskiego. Oprócz dodatkowego pasa ruchu dla kierowców zapewne zmieni się układ świateł sygnalizacji na rondzie Dmowskiego. Może być to ważne dla pieszych, którzy często przebiegają od Urzędu Marszałkowskiego w kierunku Galerii Rzeszów i na odwrót, by zmieścić się w jednym cyklu świateł.

Budowa prawoskrętów rozpoczęła się z dwuletnim opóźnieniem.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl


https://rzeszow-news.pl/rozpoczela-sie- ... zowaniach/
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: rafik » 27 cze 2019, 20:51

Listopada? To chyba jakaś pomyłka i miało być Lipca. :shock:
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1063
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: swiety » 02 lip 2019, 17:27

Dwa prawoskręty prawie 2 mln zł? :? Szkoda, że w ramach tej inwestycji nie powstanie trzeci, bardzo ważny w pobliżu Galerii Rzeszów.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości