Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca PKP

Informacje z budowy/remontu.

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: Nikoś » 28 lut 2024, 14:45

Ciekawe ilu taxiarzy kupi karnet, a ile bedzie na "krzywika" stawało gdzie się da ..
Powinno się dodatkowo oznaczyć tablicą że tam oficjalny postój + cennik i po sprawie
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: Pieczarkowy » 28 lut 2024, 18:40

Jest 15 miejsc dla TAXI, a jedna osoba może kupić abonament na więcej niż jedno miejsce. Wcale to nie sugeruje problemów, wcale!
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 959
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: annabelz » 28 lut 2024, 21:51

Taksówkarze im bliżej otwarcia RCK tym bardziej nerwowi się robią. Na grupach piszą że ostro się tam awanturują i o mało co nie doszło nawet do bójki:D
annabelz
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 03 kwie 2022, 1:19
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: PzD91 » 29 lut 2024, 11:35

Zdecydowanie brakuje kilku miejsc parkingowych od Kochanowskiego typu K&R. Sporo ludzi dojeżdża samochodem od Kochanowskiego, gdzie nie ma gdzie stanąć dosłownie na 30 sekund, żeby zabrać walizkę i udać się na pociąg.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1593
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: maks » 01 mar 2024, 16:37

Jest tam 110 miejsc postojowych dla samochodów, w tym taksówek. To część Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.


https://radio.rzeszow.pl/89970/kierowcy ... rzeszowie/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3573
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: NietoPterek » 05 mar 2024, 12:27

maks pisze:
Taksówkarze mogą wykupić abonament na miejsca postojowe na tym parkingu oznaczone symbolem „TAXI”. Miesięcznie to koszt 200 zł netto.


https://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=382 ... &pagebl1=0

Te miejsca powinny być udostępniane w przetargu. a nie kto pierwszy ten lepszy. Zgada się takich 3-4 i zajmą wszystkie miejsca, a by mieć wyłączność :D W przetargu może by wyszło średnio więcej niż 200 zł za miejsce.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 713
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: Pieczarkowy » 05 mar 2024, 14:58

Pracują w budynku obok wejścia do tunelu, tam gdzie było bistro. W samym budynku dworca raczej też. Miałem ostatnio bić się w pierś, bo narzekałem, że ledwo uruchomili schody ruchome po remoncie stacji i potem zablokowali przejście na czas robienia podziemnego parkingu. Faktycznie, przyjechałem dzień przed oficjalnym otwarciem i ku mojemu zdziwieniu schody ruchome działały!

Postęp? Nie. Oficjalne otwarcie było cztery dni temu, a schody ruchome już nie działają, bo są w trakcie prac konserwacyjnych, czyli są zablokowane i nikogo przy nich nie ma. Kurtyna.

Obrazek

Obrazek
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 959
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: ETernit » 05 mar 2024, 15:15

Może to będą drugie w Polsce, zaraz po Krakowie, słynne schody ruchome na dworcu?

Ja często przejeżdżam przez centrum, przy dworcu i pozytywną zmianę jaką widzę, to remont nawierzchni jezdni. Poprawiła się też trochę widoczność z perspektywy kierowcy przez uporządkowanie miejsc postojowych i dodatkową ścieżkę rowerową . Na uwagę zasługują harmonijkowe zadaszenia i tyle pozytywów. Cała reszta to kpina wg mnie. Sam projekt był słaby, poprzedzony kosztownymi analizami dla lokalizacji, która jest beznadziejna.

Wcześniej był pomysł, żeby wszystko zlokalizować po drugiej stronie torów (dworzec autobusowy), w rejonie Kochanowskiego i Żółkiewskiego wraz z ogarnięciem całego terenu PKP i stworzenia przestrzeni wspólnej z renowacją zabytkowych budynków i przestrzenią wystawową muzeum. Wg mnie lepiej, jeżeli autobusy i komunikacja nie muszą się pchać przez centrum tylko wszystko odbywało się "za plecami".

Ale wiadomo, jak Miasto ma się dogadać ze spółą państwową PKP i wypracować wspólne stanowisko to wychodzi, jak wyszło.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: Ole » 06 mar 2024, 8:01

Ciekawe kiedy taksówkarze znajdą jakąś "przyczajkę" na głównym placu. Minie masa czasu aż ludzie skojarzą że postój jest pod ziemią a te tabliczki przy schodach ? No proszę. One nawet są tylko po Polsku. Kurtyna.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2159
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: maks » 06 mar 2024, 16:38

– Słabiutko – przyznaje Łukasz Dziągwa, wicedyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, gdy go pytamy o pierwsze statystyki po otwarciu 1 marca parkingu podziemnego przy dworcu PKP w Rzeszowie.


https://rzeszow-news.pl/kierowcy-omijaj ... rkowaniem/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3573
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości