Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca PKP

Informacje z budowy/remontu.

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: littlemonster00 » 19 mar 2024, 17:37

Tymczasem nowy plac przed dworcem im. Kory w Opolu:

IMG_8948.jpeg
IMG_8948.jpeg (630.28 KiB) Przeglądany 2132 razy

IMG_8946.jpeg
IMG_8946.jpeg (137.98 KiB) Przeglądany 2132 razy

IMG_8945.jpeg
IMG_8945.jpeg (107.93 KiB) Przeglądany 2132 razy

IMG_8947.jpeg
IMG_8947.jpeg (112.59 KiB) Przeglądany 2132 razy
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 392
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: jasiop » 19 mar 2024, 21:30

info prasowe z początków budowy

".. Jak informował w grudniu ub. r. ratusz, w projekcie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego na wniosek prezydenta Konrada Fijołka dodano m.in. ścieżki rowerowe, więcej zieleni i nowe nasadzenia."
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1444
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: Ole » 20 mar 2024, 8:50

Z tym dworcem w Opolu to nie ten dział (podziwiamy zazdrościmy) ! Ostrzegam przed kolejnymi wpisami że mimo że ładne to będę kasował.
Mamy swój potworek to należy go polubić.
Jak na razie nie ma czego bo już dach rozebrali - widzę że zostaną tylko te licówki zrobione w latach 90 a reszta będzie "odbudowywana" jak połowę rynku w Rzeszowie.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2159
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: jasiop » 21 mar 2024, 21:12

Niebawem rozpocznie się 4 tydzień tej "wspaniałej" windy która nie przepracowała chyba ani jednego dnia
Załączniki
win.jpg
win.jpg (410.92 KiB) Przeglądany 1720 razy
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1444
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: Kerss_ » 02 kwie 2024, 12:45

#porzeszosku
Chciałem dzisiaj przetestować nasze „centrum komunikacyjne” i doświadczyłem bardzo ciekawej sytuacji. Kierowca po dojechaniu na plac postanowił zakończyć kurs pod ładowarką i tam wypuścić pasażerów. Chodnik ma tam szerokość może metra poza tym nie jest to przecież przystanek ale podejrzewam, ze to jest bardziej wygodne niz dojechanie na przystanek i później cofanie się pod ładowarkę. Totalna żenada, absurd i nie wiem co jeszcze. Po prostu ręce opadają. Nie wiem czy to odosobniony przypadek czy regularna praktyka, ale skoro już powstało „coś” to moglibyśmy chociaż korzystać z tej namiastki…
Kerss_
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 02 kwie 2024, 12:15

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: littlemonster00 » 02 kwie 2024, 14:17

Ten „plac” to jest tak durny pomysł. Miał być oddany mieszkańcom, a został pętlą. Dosłownie wystarczyłby przystanek przy ulicy jak wcześniej, kierowca wysadzałby pasażerów i jechał przez rondo z powrotem, na postój na Bardowskiego. Kurs zaczynałby się tam, drugim przystankiem byłby już dworzec. A tak to dalej jest rozpierducha organizacyjna i beton.
Naprawdę głowy ciężko pracują. Byłem w Rzeszowie kilka dni i szukając połączeń z punktów wcale nie tak od siebie oddalonych, prawie wszystko wygląda mniej więcej tak:

IMG_9546.jpeg
IMG_9546.jpeg (359.45 KiB) Przeglądany 1234 razy
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 392
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: Boss » 14 kwie 2024, 11:48

Pomarańczowe dodatki który "upiększały" budynek dworca usunięte, napis frontowy usunięty.
Patrząc realnie oddanie do użytku budynku na grudzień 2024 jest nie do zrobienia, najwcześniej marzec 2025.

Obrazek
Pozdrawiam Marcin
www.pbase.com/fotogrzebyk
Awatar użytkownika
Boss
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 200
Na forum od: 30 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: gustawtrzmiel » 14 kwie 2024, 19:25

Czy ktoś może napisać co z tym przejściem z tunelu na taxi, zostanie bez zadaszenia, ktoś kiedyś argumentował, że po co łączyć zadaszenie na pierwszym peronie skoro będzie "suche" przejście z dworca do tunelu, chyba jednak nie będzie?
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: PanKrzychu » 15 kwie 2024, 2:26

Jestem przekonany, że zostanie otwarte. Czekam na sprawdzenie tego jak się sprawdzi przy pierwszych dużych deszczach, bo w teorii ta dziura nie jest nad całym przejściem, tylko jest zadaszenie od ściany, ale takie niezbyt szerokie.

Byłem dzisiaj pierwszy raz samochodem w środku. Z rzeczy takich ogólnych to dosyć ciasno i nieintuicyjnie jest ulokowany wyjazd. Ale to problem za pierwszym razem. Były dzisiaj rozstawione pachołki i taśmy, część parkingu była wyłączona, jakaś plama. Nie zdążyłem się przyglądnąć, oby to olej komuś uciekł, a nie jakieś przecieki. Była też awaria systemu biletowego. Zamiast kodu QR dostałem czarny kwadrat. Do opłacenia trzeba było wpisać rejestrację ręcznie, a przy bramce wyjazdowej stał pan z obsługi i otwierał bramkę ręcznie, jak ktoś z takim wadliwym biletem podjeżdżał. Kilka osób nie ogarnęło i było wycofywanie się samochodów spod bramki. Były tez pretensje, bo ktoś przez to nie zdążył na darmowe 15 minut.

Do tego biletomat jest kiepski. Ma problemy z zczytaniem QR, wymaga niepotrzebnych kliknięć, do tego są problemy z wrzucaniem monet - widziałem zarówno, jak nie otwierał się slot na monety, jak i kilkukrotnie wyrzucił zanim przyjął.
PanKrzychu
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 185
Na forum od: 07 paź 2021, 0:57

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca

Postautor: littlemonster00 » 15 kwie 2024, 15:21

To te biletomaty i kasowniki na Podkarpaciu musi chyba dostarczać jedna firma, bo wiecznie wszystko nie działa, sloty, systemy, płatności, druk. Tylko w Rzeszowie tego typu problemy są codziennością.
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 392
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości