[Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Informacje z budowy/remontu.

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Meme » 08 mar 2019, 0:46

Są. Naprawdę myślisz, że robią Ci na złość i nie przyjeżdżają punktualnie, bo tak? A Tobie zawsze udaje się perfekcyjnie dojechać autem? Żadnych niespodzianek na drodze? Wątpię. Reorganizacja siatki połączeń i częstotliwości kursowania + buspasy naprawdę dużo by pomogły, a szczególnie tym, którzy są skazani na komunikację miejską (tym, którzy są przyspawani do aut w gruncie rzeczy także).
Meme
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 133
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: icetruck » 08 mar 2019, 13:11

Autobusy są niepewne, trzeba dodatkowo stracić konkretny czas na dojście do przystanku i oczekiwanie na kurs (czas tym bardziej konkretny im krótszy mamy dojazd). Samochodem codziennie w korku idzie dostać nerwicy.
Ja polecam rower, od drzwi do drzwi, w szczycie da radę jechać szybciej niż zmotoryzowani, ścieżek mnóstwo.

ps. porażką Rzeszowa jest dojazd na strefę pod lotnisko, tam tylko samochód...
icetruck
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 212
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Tomek1991 » 08 mar 2019, 15:15

Dajcie juz spokój z tym rowerem. Sam przez 6 miesięcy w roku dojeżdżam do pracy rowerem, ale jestem raczej w mniejszości i doskonale rozumiem dlaczego.

Jak trzeba zawieźć dzieci do szkoły, zrobić zakupy dla całej rodziny, szczegolnie zimą, w deszczu to rower odpada.
To nie jest wyjatkowa sytuacja.
Tomek1991
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 203
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: icetruck » 08 mar 2019, 17:34

Ja dojeżdżam 12 miesięcy w roku i sobie chwalę, ale uwaga(!) jako dojazd do pracy.
Jak ktoś musi zrobić po drodze zakupy to niech się męczy w korku a potem stoi w kolejkach w szczycie w sklepiej :) nic mi do tego.
Ja wolę wrócić do domu, a na zakupy (większe) wybrać się samochodem poza godzinami szczytu - ale co kto lubi.

Oczywiście rower nie jest bez wad, 3 główne -
1. deszcz (nie każdy potrafi się odpowiednio zabepieczyć, można mieć problemy z przebraniem w miejscu pracy itd)
2. dzieci do przedszkola - nie przeskoczy
3. brak miejsca do pozostawienia roweru (bezpiecznego)
icetruck
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 212
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Pieczarkowy » 13 mar 2019, 19:15

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... erwca.html

RZESZÓW. Do końca maja potrwa montaż dodatkowej sygnalizacji świetlnej na ul. Rejtana. Mają chronić pieszych przez wypadkami. Czy jednak jest to jedyna opcja jaką dysponowało miasto?

Nie licząc skrzyżowania ul. Rejtana z ul. Lwowską oraz al. Armii Krajowej i Powstańców Warszawy, na ok. 2,2 km odcinku ulicy funkcjonować będzie siedem sygnalizacji świetlnych.

Do czterech (włącznie ze skrzyżowaniem z al. Kopisto i Niepodległości) w od strony osiedla Nowe Miasta kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić, kolejne choć mają służyć bezpieczeństwu pieszych, mogą wzbudzić frustracje kierowców.

Chodzi o trzy dodatkowe sygnalizację: al. Rejtana/ ul. Pigonia, al. Rejtana / ul. Wierzbowa oraz skrzyżowaniu al. Rejtana z ul. Kustronia, które notabene jest już gotowe, a montaż dwóch wcześniejszych ma zostać zakończony w maju. Jeden z radny Prawa i Sprawiedliwości zwraca uwagę, że poza montażem sygnalizacji świetlnych istnieją inne rozwiązania kwestii bezpieczeństwa pieszych.„Zawsze trzeba myśleć o tym, żeby było bezpiecznie, ale należy pamiętać, że są sprawdzone metody w innych miastach, typu przejścia nadziemne lub przejścia podziemne, gdzie my [Prawo i Sprawiedliwość – przyp. red.] mówiliśmy już od dłuższego czasu, żeby rozważyć takie rozwiązania, które nią tamując ruchu samochodowego, jednocześnie dają możliwość pieszym bezpiecznego poruszania” – wyjaśnia Waldemar Szumny, radny PiS, wiceprzewodniczący Rady Rzeszowa.

Warto dodać, że miasto planuje również budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Michała Archanioła. Koszt montażu wszystkich czterech sygnalizatorów świetlnych wynosi 2,5 mln zł.


Szkoda nawet komentować.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 691
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: bogdanoo » 13 mar 2019, 20:01

W tym tygodniu to jest jakaś porażka poruszanie się po mieście, jak na ogół od 2 lat jest masakra, to teraz stopień ten osiąga apogeum - Dąbrowskiego, Rejtana - tam jest najgorzej - na Dąbrowskiego no okej są robione te całe przystanki (podobnie na Hetmańskiej), ale kurde kto to zatwierdził...

A nie czekajcie przecież wiem kto:
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... tycja.html
Obrazek

https://rzeszow-news.pl/strabag-tlumacz ... towal-ztm/
W środę Strabag wytłumaczył nam, że wzdłuż ulicy Dąbrowskiego trwają prace związane z rozbudową i przebudową zatok autobusowych. Prace prowadzone są i będą przy czterech zatokach. We wtorek ekipa budowlana pracowała na wysokości parku im. Solidarności. Tak też jest w środę i będzie jeszcze do czwartku (14 marca).

– Prowadzone prace wymagają zamknięcia pasa ruchu zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu – twierdzi Anna Cembrzyńska, rzecznik firmy Strabag.

Utrudnienia w tej części ulicy wystąpią jeszcze w przyszłym tygodniu, gdy będzie wykonywana nawierzchnia betonowa. Kolejną przebudowywaną zatoką będzie zatoka Dąbrowskiego Kościół. Tam roboty rozbiórkowe i ziemne rozpoczną się w najbliższy czwartek (14 marca) i również potrwają 2-3 dni.

– O planowanych pracach na każdej zatoce informowany jest ZTM [Zarząd Transportu Miejskiego – przyp. red.] z siedmiodniowym wyprzedzeniem – informuje Anna Cembrzyńska.

W przypadku dwóch kolejnych zatok wzdłuż ulicy Dąbrowskiego w tej chwili Strabag uzgadnia dokumentację projektową związaną z przebudową. Przedstawiciele firmy przekonują, że przy każdym projekcie budowlanym, który ingeruje w infrastrukturę drogową, powstają utrudnienia dla kierowców.

– Prace związane z przebudową zatok na ul. Dąbrowskiego muszą być prowadzone w trybie dziennym, co zostało uzgodnione z zamawiającym. Ekipy pracujące na miejscu dokładają wszelkich starań, aby minimalizować utrudnienia w ruchu. Również transport materiałów na budowę odbywa się poza szczytem komunikacyjnym – twierdzi rzecznik Cembrzyńska.

Ratusz: nie ma wyznaczonych godzin pracy

Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, poinformował nas, że remont i modernizacja zatok autobusowych od początku marca br. prowadzona jest w całym mieście przez trzy firmy, m.in. Strabag. Inwestycja obejmuje remont 124 zatok, m.in. na ulicach Bł. Karoliny, Kotuli, Strzyżowskiej, Dąbrowskiego, Marszałkowskiej, Hetmańskiej.

– Prace polegają na wymianie płyt perforowanych służącym osobom niedowidzącym, wymianie i podniesieniu krawężników, wymianie kostki przystankowej, ułożenie podbudowy i wymianie nawierzchni na betonową – wyjaśnia Maciej Chłodnicki.

Inwestycja ma być zakończona pod koniec tegorocznych wakacji i będzie kosztowała 12 mln zł. W 85 procentach jest dofinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej. – Tam, gdzie są wymieniane nawierzchnie, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Ekipy nie mają wyznaczonych godzin pracy, ponieważ prace chcemy zakończyć jak najszybciej – tłumaczy rzecznik Chłodnicki.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 986
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: bogdanoo » 20 mar 2019, 10:06

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... ienia.html
Obciążony ruchem rzeszowski wiadukt Śląski będzie kompleksowo remontowany. Dla kierowców ta inwestycja oznacza kłopoty

Miasto do tego remontu przymierzało się od dłuższego czasu. – W ubiegłym roku odnowiliśmy dół wiaduktu, odmalowaliśmy, uzupełniliśmy ubytki – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Miasto zajęło się w pierwszej kolejności dolną częścią obiektu, ponieważ była widoczna z nowego Dworca Komunikacji Lokalnej, który został przebudowany za 20 mln zł.
Inwestycja za ponad milion zł

Nowoczesny dworzec, naszpikowany elektroniką bardzo kontrastował z podniszczonym wiaduktem. – Ale już wtedy przygotowywaliśmy się do kompleksowej odnowy pozostałej części wiaduktu: dróg, chodników, balustrad. Teraz jesteśmy już po przetargu. Okazało się, że najkorzystniejsza cena jest o ok. 300 tys. zł wyższa od kwoty, którą na to zadanie przygotowaliśmy w budżecie miasta. Dlatego na najbliższą sesję rady miasta skierowany został wniosek o dołożenie w budżecie brakującej sumy – tłumaczy rzecznik.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 986
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Frodo907 » 20 mar 2019, 11:02

Ja się tak zastanawiam czy w MZD ktoś koordynuje prace drogowe na skrzyżowaniach ulic z torami?
Konopnickiej/Kochanowskiego zamknięty do niewiadomo kiedy dokładnie.
Batorego końcem wakacji czasem? Czy może nie ciut wcześniej?
Teraz jeszcze wiadukt Śląski
Ma ktoś ramy czasowe tych trzech inwestycji?
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 880
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Adamerio » 23 mar 2019, 9:44

Orientuje się ktoś czy w najbliższej przyszłości przewidziany jest jakiś remont ul. Przemysłowej i Bohaterów :?: :?:
Awatar użytkownika
Adamerio
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 327
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Pieczarkowy » 29 mar 2019, 3:25

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się przebudowa kolejnej części ul. Jana Pawła II. W tym tygodniu podpisano już umowę na realizację inwestycji. Zakres robót: rozbudowany zostanie odcinek od ul. Ustronnej do ul. Budziwojskiej.

– Podczas prac przy przebudowie trzeciego etapu ulicy Jana Pawła II ruch samochodów będzie odbywał się tylko po jednym pasie drogi – poinformowała Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. – Wykonana zostanie kanalizacja deszczowa i zatoczki autobusowe. Prace zakończą się w 2020 r.

Docelowo cała ulica Jana Pawła II będzie miała jezdnię asfaltową szerokości 6 m, zatoki autobusowe, po jednej stronie chodnik, po drugiej ścieżka rowerowa wykonana z czerwonego asfaltu. Krawężniki w zatokach autobusowych będą wyższe niż typowe. Jeśli autobus niskopodłogowy podjedzie, to niepełnosprawny na wózku wsiądzie na tym samym poziomie. Koszt trzeciego etapu prac wyniesie 15,5 mln zł.


http://supernowosci24.pl/za-kilka-dni-r ... -pawla-ii/
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 691
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości