[Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Informacje z budowy/remontu.

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: MaciekContii » 10 kwie 2018, 7:46

riko pisze:http://rzeszow-news.pl/plac-sreniawitow-na-czas-remontu-zamkniety-dla-ruchu/
Roboty miały być prowadzone od wieczora i przez całą noc, ale nic z tego nie wyjdzie. Plac Śreniawitów w Rzeszowie zostanie całkowicie zamknięty na czas modernizacji.

Chociaż ratusz za każdym razem powtarzał, że podczas remontu plac Śreniawitów będzie przejezdny, to jednak ostatecznie zdanie zmienił. Roboty na jednym z głównych węzłów komunikacyjnych w mieście u zbiegu ulic Lisa-Kuli, Dąbrowskiego, Hetmańskiej, Szopena i Kilara miał być prowadzone od 27 kwietnia do 5 maja – codziennie od godz. 18:00 do 6:00 rano.

Po naszej ostatniej publikacji, w której napisaliśmy, że modernizacją placu zajmie się firma Eurovia, skontaktowali się z nami jej przedstawiciele. – Całe skrzyżowanie na okres przebudowy – od 27 kwietnia do 4 maja – zostanie zamknięte i nie będzie możliwości przejazdu – poinformował nas Sebastian Kot, szef budowy Eurovia na Region Południe.

Ratusz potwierdza, że w poniedziałek doszło do zmiany. – Zdecydowaliśmy się na całkowite wyłączenie z ruchu placu Śreniawitów, aby zaplanowane prace wykonać jak najszybciej. Nadchodzący długi weekend to jedyna okazja, aby zrobić to bez dużej szkody, ponieważ wówczas ruch jest mniejszy – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Prace remontowe najprawdopodobniej będą prowadzone w godz. 6:00-22:00. Dokładna trasa objazdów nie jest jeszcze znana. – Obecnie pracujemy nad przygotowaniem zmian w organizacji ruchu oraz nad zmianami w kursach autobusów – mówi Chłodnicki.

Modernizacja placu Śreniawitów będzie kosztowała 1,8 mln zł. W trakcie prac zostanie założona geosiatka, która ma wzmocnić podłoże i w przyszłości zapobiec powstawaniu kolein. Codziennie przez plac Śreniawitów przejeżdża około 30 tys. samochodów i 27 linii MPK.
Najśmieszniejsze jest to, że będzie to tylko wymiana wierzchniej warstwy nawierzchni, bez żadnej ingerencji w nośną. Czyli za dwa lata będzie to samo.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 519
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: maks » 10 kwie 2018, 15:27RZESZÓW. Kierowcy przestaną narzekać na nawierzchnię jednej z głównych miejskich dróg.

Mieszkańcy Rzeszowa od dłuższego czasu chcą, żeby służby miejskie wyremontowały nawierzchnię na ul. Lwowskiej. Miasto ogłosiło właśnie przetarg i szuka firmy, która zajmie się remontem tej drogi. Wpłynęły 4 propozycje, a najtańsza opiewa na kwotę ponad 384 tys. zł.

- To główna ulica miasta i powinna wyglądać reprezentacyjnie, a tak nie jest – mówią nam mieszkańcy Rzeszowa. W ubiegłym roku rzeszowianie zwracali uwagę miejskim urzędnikom, że ul. Lwowska jest bardzo nierówna, przez co może stanowić niebezpieczeństwo dla kierujących. Po tym apelu władze miasta podjęły decyzję, żeby nawierzchnia drogi została poddana frezowaniu, czyli wyrównaniu. Zgodnie z zapowiedziami, w tym roku ruszą tu prace remontowe.

- Droga zostanie wyremontowana na odcinku od lewoskrętu w ul. Sadową do ronda Pobitno (prawa strona drogi dwujezdniowej) – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Miasto jest już po przetargu. Wpłynęły 4 oferty na kwoty od ponad 384 tys. zł do 510 tys. zł. Teraz wszystkie zostaną sprawdzone i jeszcze w przyszłym tygodniu w ratuszu ma zostać podpisana umowa z wykonawcą.

- Zdejmiemy istniejącą warstwę nawierzchni i w jej miejsce położone zostaną dwie nowe warstwy nawierzchni bitumicznej – mówi Chłodnicki. – Roboty powinny potrwać około 5 dni. Chcemy, żeby zostały wykonane najpóźniej do końca kwietnia – dodaje.

Blanka Szlachcińska

http://supernowosci24.pl/ul-lwowska-zos ... -kwietniu/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1541
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: riko » 10 kwie 2018, 15:40

http://supernowosci24.pl/czy-czeka-nas- ... um-miasta/
RZESZÓW. Plac Śreniawitów będzie całkowicie zamknięty…

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że na weekend majowy zostały zaplanowane prace remontowe na placu Śreniawitów w Rzeszowie. Wbrew początkowym zapewnieniom władz miasta, okazuje się, że ruch na tym skrzyżowaniu zostanie całkowicie wstrzymany… aż na tydzień.

- Plac Śreniawitów będzie zamknięty od piątku, 27 kwietnia, od godz. 18. Prace potrwają kilka dni i będą realizowane przez długi majowy weekend, żeby kierowcy jak najmniej odczuli utrudnienia – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Problem w tym, że od ubiegłego roku, kiedy mowa była o remoncie tego odcinka ulic, władze Rzeszowa, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie i rzecznik prasowy zgodnie mówili, że prace będą się odbywać wieczorami i popołudniami, a ruch nie zostanie zamknięty.

Plac Śreniawitów to jedno z najtrudniejszych organizacyjnie skupisk skrzyżowań w całym mieście. Łączą się tu ulice Lisa-Kuli, Dąbrowskiego, Hetmańska, Szopena i Kilara. Kiedyś padały propozycje, żeby obok zamku Lubomirskich zrobić duże kilkuwlotowe rondo dwupasmowe. Jednak ratusz uznał, że na takie rozwiązanie nie ma aż tyle miejsca, a zamknięcie ruchu spowoduje paraliż komunikacyjny.

Czy takiego paraliżu komunikacyjnego nie będzie teraz? Zdaniem miejskich urzędników, nie, bo w długi majowy weekend wielu mieszkańców wyjedzie z Rzeszowa, duża część będzie spędzała czas na świeżym powietrzu. Problem w tym, że jest to główne skrzyżowanie w centrum miasta. przejeżdża przez nie kilkadziesiąt tysięcy samochodów na dobę. W dodatku tą drogą przejeżdża ponad 20 linii autobusowych.

- Bliżej końca kwietnia Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformuje o trasach objazdów – słyszymy w ratuszu.

Inwestycja pochłonie 1 mln 833 tys. zł. Dotychczasowe remonty nawierzchni pomagały tylko na chwilę. Z racji dużego obciążenia ruchem, szybko wytwarzały się koleiny, które były głośno krytykowane zarówno przez kierowców, jak i rowerzystów. Stąd pod nawierzchnię zostanie wszyta specjalna siatka, która utrwali efekty prac.

Blanka Szlachcińskariko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4791
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: riko » 10 kwie 2018, 16:09

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... owalo.html
RZESZÓW. Wykonawcą inwestycji będzie firma Strabag Sp. z o.o. Remont ul. Bernardyńskiej i Konarskiego nie wiąże się z ich zamknięciem dla ruchu.

Na początku warto zaznaczyć, że miasto na realizacje remontu planowało przeznaczyć 372 500 zł, pomimo tego zaakceptowano ofertę firmy Strabag, która inwestycje wykona za 717 215,95 zł.

Wykonanie remontu ulicy Bernardyńskiej i ulicy Konarskiego wiąże się z remontem nawierzchni chodników, wymianą kostki brukowej oraz remontem jezdni. W obu przypadkach całkowicie na nowo zostanie położona nawierzchnia asfaltowa wraz z odpowiednim dostosowaniem studzienek kanalizacyjnych, tak aby nie były one uciążliwe dla kierowców.

Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania ruchu publicznego oraz utrzymania istniejących obiektów (jezdnie, ścieżki rowerowe, ciągi piesze, znaki drogowe, bariery ochronne, urządzenia odwodnienia itp.) na terenie budowy, w okresie trwania realizacji kontraktu, aż do zakończenia i odbioru ostatecznego robót.

Firma Strabag ma 85 dni od podpisania umowy na jej pełną realizację.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4791
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: maks » 11 kwie 2018, 15:44

Stara nawierzchnia drogi, kilka ludzkich kości i mnóstwo drobnych artefaktów ( m.in. monet ), to odkrycia jakich dokonali archeolodzy w centrum Rzeszowa.


https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci ... -rzeszowie
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1541
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: riko » 11 kwie 2018, 16:14

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... etnia.html
RZESZÓW. Początkowo ruch na Placu Śreniawitów miał przebiegać w sposób ciągły, choć z utrudnieniami. Okazuje się, że od 27 kwietnia droga będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Remontem drogi zajmie się Eurovia Polska S.A. Firma zaoferowała wykonanie prac remontowych za 1 833 375,60 zł. Pierwotnie miasto przeznaczyło na realizację tej inwestycji okrągłe 2 mln zł.

Głównym zadaniem przyszłego wykonawcy będzie eliminacje wszystkich wad i uszkodzeń na istniejącej nawierzchni oraz całkowita wymiana podłoża.

Najbardziej obciążonym wlotem na Plac Śreniawitów jest skrzyżowanie z ul. Lisa Kuli, którym przejeżdża w obu kierunkach średnio 817 autobusów miejskich w ciągu doby.

Początkowo zakładano, że utrudnienia w ruchu drogowym będą jedynie częściowe, a sygnalizacja nie zostanie wyłączoną. Prace remontowe miały trwać wieczorami i popołudniami.

Ratusz jednak zmienił koncepcję. Według nowych założeń, Plac Śreniawitów będzie w początkowej fazie inwestycji całkowicie wyłączony z ruchu.

„Droga będzie zamknięta 27 kwietnia, od godz. 18.00. Chcemy wznowić ruch zaraz po 3 maja” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Firma Eurovia Polska zadeklarowała w przetargu, że inwestycja zostanie wykonana w 20 dni, stąd też po częściowym otwarciu Placu Śreniawitów mieszkańcy Rzeszowa mogą spodziewać się dalszych utrudnień w tym regionie.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4791
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Nikoś » 11 kwie 2018, 17:13

Dobrze zamknąć Śreniawitów i zrobić to porządnie a nie w ruchu, oj będzie wesoło jak się w terminie nie wyrobią
I ciekawe gdzie mpk wepcha się z autobusami na objazd
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 973
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: Adamerio » 11 kwie 2018, 20:53

Nikoś pisze:Dobrze zamknąć Śreniawitów i zrobić to porządnie a nie w ruchu, oj będzie wesoło jak się w terminie nie wyrobią
I ciekawe gdzie mpk wepcha się z autobusami na objazd


Jedna strona pewnie przez Unii Lubelskiej tak jak w przypadku gdy był wyścig TDP, natomiast jak rozwiążą dojazd do Hetmańskiej/Kilara nie mam pojęcia :roll:
Awatar użytkownika
Adamerio
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 282
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: riko » 13 kwie 2018, 15:07

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... etlna.html
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Rejtana z ul. Kustronia.

Ogłoszony przetarg dotyczy wykonania robót budowlanych polegających na budowie akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Rejtana – ul. Kustronia w Rzeszowie, realizowanych w ramach zadania pn. „Integracja systemu obszarowego sterowania ruchem drogowym”.

Inwestycja zostanie dofinansowania z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Miasto na inwestycje planuje przeznaczyć 264 tys. zł.

Głównym zadaniem przyszłego wykonawcy będzie zainstalowanie i uruchomienie sygnalizacji świetlnej, dołożenie detekcji pieszo-rowerowej, instalacja kamer CCTV oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Wykonawców biorących udział w przetargu poznamy 27 kwietnia. Prace związane z inwestycją potrwają do 30 lipca br.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4791
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [Rzeszów] Drobne remonty dróg, nawierzchni, chodników

Postautor: riko » 16 kwie 2018, 19:29

http://rzeszow-news.pl/oplakany-stan-ul ... ie-remont/
Na problem fatalnej nawierzchni na ulicach Magazynowej i Boya-Żeleńskiego zwrócił uwagę pan Jakub, Czytelnik Rzeszów News.

„Stan tych ulic jest opłakany. Dziury, można urwać zawieszenie… W czasie burz, powódź, nie można przejechać, bo woda sięga kabiny samochodu osobowego. Widać, że prezydent Ferenc jeszcze tą drogą nie jechał… Może opisanie sytuacji pomoże, aby służby wreszcie położyły nową nawierzchnię” – napisał pan Jakub.

Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, twierdzi, że ratusz planuje wyremontować obie ulice. Do pierwszego przetargu na wybór wykonawcy nikt jednak się nie zgłosił.

– Niedługo ogłosimy drugi przetarg. Jeżeli znajdziemy firmę, to w pierwszym etapie wyremontowana zostanie ulica Magazynowa, potem Boya-Żeleńskiego. Zostaną naprawione krawężniki, chodniki. Na nawierzchnię, która jest z kostki, będzie położony asfalt. Czas prac nie będzie długi – około miesiąca. Jeżeli wyłonimy wykonawcę, to remont zostanie przeprowadzony jeszcze przed wakacjami – zapowiada Maciej Chłodnicki.

Na modernizację obu ulic ratusz planuje wydać ok. 700 tys. złriko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4791
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość