[ul.Podkarpacka] Przebudowa

Informacje z budowy/remontu.

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: riko » 26 lip 2017, 9:04

http://rzeszow-news.pl/rozbudowa-ulicy- ... wykonawce/


Konsorcjum firm z Krosna i Dębicy złożyło najkorzystniejszą ofertę i to właśnie one zajmą się rozbudową ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granicy Rzeszowa.

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wybrał jedną z dziewięciu firm, które walczyły o kontrakt na rozbudowę ul. Podkarpackiej. Pracę wykona konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie i Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Dębicy za niecałe 30 mln zł.

Rozbudowa ma rozpocząć się już w pierwszej połowie sierpnia. Przewidziany czas zakończenia prac to koniec października 2018 roku.

Rozbudowa niespełna 2-kilometrowego odcinka DK 19 będzie polegała na poszerzeniu drogi z jedno do dwujezdniowej. Przetnie ją pas zieleni. Droga poprawi połączenie Podkarpacia ze Słowacją w Barwinku. DK 19 jest główną arterią wyjazdową z Rzeszowa i wschodniej części Polski w kierunku południowym.

Inwestycja zakłada również budowę dwóch skrzyżowań na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Beskidzką i ul. Jarową oraz na przecięciu ul. Podkarpackiej z ul. Zwięczycką. Ponadto powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe na długości niespełna 4 km, a także dziewięć przejść dla pieszych. Zostanie też wymienionych 113 latarni.

Przebudowę czeka również sześć zatok autobusowych. Zostanie również rozebrany i wybudowany nowy przepust na potoku Paryja. Inwestycja będzie w 85 procentach współfinansowana z unijnego programu Polska Wschodnia.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 3606
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW Staromieście

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: django » 10 sie 2017, 20:25

Nie wiecie kiedy dokładnie mają wchodzić na budowę?. Póki co nic się nie dzieje na placu budowy.

Mnie zastanawia jedna rzecz. W cytowanym w poprzednim poście artykule jest mowa o wymianie 116 latarni.

Przecież to oświetlenie ma dopiero ze 3,4 lata. słupy i oprawy oświetleniowe są aluminiowe, wysokiej jakości itd. co więcej są one identyczne jak na "miejskiej" części Podkarpackiej i stanowiłyby swego rodzaju ciągłość ulicy. Przecież to jest jawne marnotrawstwo i wyrzucanie pieniędzy w błoto, około 200- 300 tyś zł tak na oko w samych materiałach. Co oni z nimi zrobią? zezłomują, będą gdzieś składować, tylko po co. Nawet jak zastosują tam LEDY to te 300 000 w rachunkach za energię nie wróci się nigdy.
Wystarczyłoby ewentualnie zmienić wysięgniki i dołożyć nowych słupów żeby dostosować strumień świetlny do profilu jezdni, z resztą zobaczymy... może to tylko przejęzyczenie
django
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 299
Na forum od: 23 lip 2014, 18:38

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: Nikoś » 11 sie 2017, 10:08

Zawsze można stare słupy które będą zdemontowane wykorzystać na innych ulicach gdzie takiego oświetlenie nie ma lub wymaga wymiany na nowe.
Pewnie na razie zwożą sprzęt i ogarniają teren, wpierw i tak zaczną od wyburzeń i karczowania więc
A swoją drogą gdzie sens i logika bo jeszcze węzła nie skończyli na Podkarpackiej a tu będą dalej ryć
Nikoś
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 554
Na forum od: 05 wrz 2015, 11:09

Poprzednia

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości