Wirtualne BusPasy

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Wirtualne BusPasy

Postautor: Frodo907 » 12 lut 2019, 11:30

a1chemik pisze:myślę że można to włożyć do działu "Legendy rzeszowskie" na półce "opowieści o innowacji" i położyc zaraz obok "kolejki nadziemnej"

To muszę cię rozczarować, ta legenda ma się ziścić. Tadeo klepną pomysł i pilotaż w rym roku ma ruszyć.
I dla tych co są tak negatywnie nastawieni do pomysłu. Czytać proszę ze zrozumieniem.

PILOTAŻ czyli testy teorii w praktyce na małym wycinku. Jak się nie sprawdzi to nie będzie realizowany. Co ważne, duża część obecnej infry drogowej łącznie z tymi ekranami od "szybko opuszczaj skrzyżowanie" mogą być użyte w tym pomyśle.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony

Na forum od: 08 lip 2015, 19:35

Postautor: kornik » 13 lut 2019, 10:10

Wciąż pozostaje kwestia tego, że Ferenc będzie testował świecidełka, podczas gdy rozkład jazdy od lat jest pośmiewiskiem
kornik
Bywalec
Bywalec

Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Postautor: JanzRzeszowa » 13 lut 2019, 10:45

Tomek1991 pisze:
Arrival pisze:Zwykłe buspasy do dziś ciężko działają, a co dopiero takie ;). Mam wrażenie, że 90% kierowców nie ma pojęcia, że nie obowiązują one zawsze więc "na wszelki wypadek' trzymają się wiecznie lewego. 5% nie wie co to buspas, a może 5% jeździ poprawnie ;).

Teoria jest fajna, w praktyce niestety tego nie widzę :(. W tym kraju ludziom ciężko przychodzi zrozumienie jazdy na zamek kiedy trafią na nią raz w roku na jakimś zwężeniu. A tu musieliby jechać na zamek co kilka minut. Przegrzeją się.

Ja mam wrażenie, że wprowadzenie bus-pasów wprowadziło również podział kierowców na "cwaniaków" i "frajerów" ;)

Z ust mi to wyjąłeś...
Mało tego, jest także czynnik dynamiczny...jestem frajerem 20 razy.... za chwilę staję się cwaniakiem.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony

Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Postautor: JanzRzeszowa » 13 lut 2019, 10:49

Frodo907 pisze:
a1chemik pisze:myślę że można to włożyć do działu "Legendy rzeszowskie" na półce "opowieści o innowacji" i położyc zaraz obok "kolejki nadziemnej"

To muszę cię rozczarować, ta legenda ma się ziścić. Tadeo klepną pomysł i pilotaż w rym roku ma ruszyć.
I dla tych co są tak negatywnie nastawieni do pomysłu. Czytać proszę ze zrozumieniem.

PILOTAŻ czyli testy teorii w praktyce na małym wycinku. Jak się nie sprawdzi to nie będzie realizowany. Co ważne, duża część obecnej infry drogowej łącznie z tymi ekranami od "szybko opuszczaj skrzyżowanie" mogą być użyte w tym pomyśle.

Zaraz, zaraz... a jak ma się odbywać ten pilotaż? Wtopią te świecidełka w asfalt? Zrobią sygnalizację? Zrobia kampanię edukacyjną? Toż to miliony...
A propos - podoba mi się "Tadeo", może krócej "Tad" lub Fereo czy Fer...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony

Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Postautor: patryk700i » 13 lut 2019, 21:40

Hahaha, a jeśli ulica będzie zakorkowana to gdzie mają te auta z prawego pasa zjechać? Na chodnik? Może łatwiej będzie zamontować swiatelka do autobusu i zrobić je uprzywilejowanymi??
patryk700i
Świeżak

Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

Poprzednia

Wróć do Newsy