Rzeszów - Kolejka nadziemna

Nieukończone projekty komunikacyjne

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: Grzegorz44 » 10 lut 2018, 3:30

W podpisanej przez prezydenta i opublikowanej 7 lutego w Dzienniku Ustaw (Dz. U. z 2018 r., poz. 317) ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych jest artykuł zmieniający ustawę o publicznym transporcie zbiorowym. Zawiera on m.in. taki zapis:
"w art. 4 w ust. 1:
(...)
b) pkt 19 otrzymuje brzmienie:
„19) transport inny szynowy – przewóz osób środkiem transportu poruszającym się po szynach lub torach kolejowych, w tym tramwajem lub metrem, lub przewóz osób środkiem transportu poruszającym się po jednej szynie lub na poduszkach powietrznych lub magnetycznych, inny niż transport kolejowy i transport linowo-terenowy;”.

Czy dobrze rozumiem, że trochę niepostrzeżenie i bez rozgłosu zmianą tej definicji transport po jednej szynie został zrównany z tramwajem i metrem, a więc mówiąc potocznie uznany za transport publiczny? Co usuwałoby barierę prawną w staraniach o monoraila...
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: Ole » 10 lut 2018, 11:04

W ratuszu już wiedzą i zapewne już pisma piszą.
No ciekawe czy podejmą temat przed wyborami samorządowymi ?
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: littlemonster00 » 10 lut 2018, 12:33

Nie wyobrażam sobie tej kolejki.
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 368
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: Lolek » 10 lut 2018, 22:48

Cała ta kolejka to kit władzy wciskany gawiedzi która z kolei z powodu wszechobecnej beznadzieji i syfu potrzebuje takiej zabawki "hajtech". Nikogo nie obchodzi że to drogie i niepotrzebne. Taka bieda umysłowa w narodzie.
Lolek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 06 lis 2016, 14:45

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: gragar » 11 lut 2018, 13:10

littlemonster00 pisze:Nie wyobrażam sobie tej kolejki.

No a ja nie wyobrażam sobie jak można być tak zacietrzewionym :twisted: w jedynym słusznym rozwiązaniu komunikacyjnym, jakim są autobusy miejskie.... a nie spróbować trochę odszarzyć klimat miasta właśnie takim, niekoniecznie konwencjonalnym szczegółem.To są własnie elementy miasta o których potem się mówi w kraju i na świecie i to one tworzą klimat zainteresowania miejscem a o to przecież w rozwoju społeczności chodzi.Pozdrawiam wątpiących i maruderów 8-)
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: Frodo907 » 11 lut 2018, 13:15

Koszty to jedno.
I zacietrzewionym?
A co z koncepcja tramwajową? Dlaczego miasto nie chce uznać roweru za jedna z form transportu publicznego? Co z likwidacja barier tra transportu pieszego?
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: jasiop » 11 lut 2018, 13:17

gragar pisze:.... a nie spróbować trochę odszarzyć klimat miasta właśnie takim, niekoniecznie konwencjonalnym szczegółem.To są własnie elementy miasta o których potem się mówi w kraju i na świecie i to one tworzą klimat zainteresowania miejscem a o to przecież w rozwoju społeczności chodzi...

Jakież mocne ;-) "wytoczyłeś" argumenty za kolejką, wszystkie one są "wizerunkowe" ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: gragar » 11 lut 2018, 18:19

jasiop pisze:
gragar pisze:.... a nie spróbować trochę odszarzyć klimat miasta właśnie takim, niekoniecznie konwencjonalnym szczegółem.To są własnie elementy miasta o których potem się mówi w kraju i na świecie i to one tworzą klimat zainteresowania miejscem a o to przecież w rozwoju społeczności chodzi...

Jakież mocne ;-) "wytoczyłeś" argumenty za kolejką, wszystkie one są "wizerunkowe" ...

Czyż nie ubierasz czasem garnituru i krawatki wizerunkowo 8-) ,,,chociaż aż cię korci by wskoczyć w sportowy dres???.Tak też jest myślę z niektórymi inwestycjami w mieście . Niekiedy trzeba wyjść ze starych kapci :lol: i pokazać klasę :idea:
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: jasiop » 11 lut 2018, 21:42

Kolego gragar
Twój przykład to zdecydowanie inny poziom kosztów ale i też skomplikowania w wykonaniu ;-)
Bo w zasadzie każdy ma i garnitur i dresy w szafie, kwestia tylko wyboru co nałożyć ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: littlemonster00 » 12 lut 2018, 1:02

Raczej wiem lepiej, który środek transportu bardziej mi odpowiada. Poza tym chodziło mi głównie o to, że przy prowincjonalnej, niskiej zabudowie Rzeszowa taka kolejka wydaje się śmieszna, bo będzie zapewne w większości powyżej dachów kamienic. Teraz śmieszna, ale gdyby doszło do realizacji to mogłoby to trwale oszpecić centrum miasta. Jestem za tramwajem.
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 368
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość