Połączenie ulicy Króla Kazimierza z Leszczyńskiego

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Połączenie ulicy Króla Kazimierza z Leszczyńskiego

Postautor: riko » 05 cze 2018, 12:47

http://supernowosci24.pl/polacza-ulice- ... zynskiego/
RZESZÓW. Zagospodarowanie placu Garncarskiego „wymusiło” budowę nowej drogi.

W Rzeszowie w ścisłym centrum ma być budowana nowa droga. Dzięki połączeniu ulicy Króla Kazimierza z ulicą Leszczyńskiego usprawniony zostanie ruch samochodów.

Władze miasta złożyły już wniosek o pozwolenie na realizację tej drogi. Dzięki przepisom specustawy drogowej, tzw. ZRID, już w ciągu dwóch najbliższych miesięcy będzie mogło być wydane zezwolenie na budowę połączenia dwóch ulic. ZRID jest konieczny, bo droga będzie przebiegać przez działki, które nie należą do miasta.

- Zanim zostaną przejęte tereny pod inwestycję, musi być opracowana dokumentacja – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. – Według planów, budowa może się rozpocząć w 2019 r.

Początek nowej drogi ma rozpocząć się na wylocie przy ul. Leszczyńskiego, obok bramy szpitala. Odcinek łączący dwie ulice i przebiegający też przez Baldachówkę jest konieczny. Na placu Garncarskim bowiem bok ul. Króla Kazimierza, w zabytkowym centrum Rzeszowa, realizowana będzie duża inwestycja. Powstanie tam obiekt przypominający piec garncarski, w którym będą lokale komercyjne oraz hotel ze 150 pokojami.

Bez połączenia tych dwóch ulic, nowy obiekt powstający w tym rejonie miasta nie spełniałby swojej roli. Dlatego też miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego opracowano z uwzględnieniem takiego, a nie innego przebiegu odcinka od ul. Króla Kazimierza do ulicy Leszczyńskiego. Plan przyjęli rzeszowscy radni. Na razie jednak ta inwestycja nie jest ujęta w budżecie miasta. Nie wiadomo też, kto ją będzie realizował, czy miasto, czy może jednak prywatny inwestor budujący hotel.

Mariusz Andres


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4910
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości