Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Szymek_Rz » 02 paź 2023, 10:58

Dodam jeszcze jakie widoki czekają podróżnych. Im bliżej centrum Rzeszowa, tym gorzej. Wszechobecne krzaki, jakieś odrapane budy i garaże których jest dziesiątki. Jakieś murki z graffiti postawione bez sensu, totalny bajzel. To ma być pierwsze wrażenie dla przyjeżdżających z lotniska?
Jak zwykle miasto będzie spychać problem na PKP, a PKP na miasto i ten śmietnik zostanie.
Szymek_Rz
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 223
Na forum od: 11 lis 2015, 18:00

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Nikoś » 02 paź 2023, 11:12

To że ofera jest z tzw "czapki" to nic nowego, błędem który będzie blokował rozwój i oferte tej linii to brak wyjazdu na Kolbuszowa tylko na Rzeszów. Tak to by się zrobiło kieszeniówke raz na godzinę + dedykowane tylko do lotniska i jakoś może by ta oferta wyglądała a tak
krzysztof.ka pisze: czy ZTM nie domyśla się, że tu przy przystanku kolejowym pasowałoby umieścić jednak przystanek autobusowy?
łatwo powiedzieć, ale gorzej wykonać. Bo nie wszędzie jest miejsce a dwa zero współpracy na linii miasto - pkp - marszałek w kwestii tej kolejki.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: flyRZE » 02 paź 2023, 11:14

Jest to problem wszystkich miast, które w PRL-u odwracały się tak od rzek jaki i od linii kolejowych, chociaż syf przy torach widziałem też w wielu miejscach w Europie zachodniej.
Ja wczoraj jechałem tą wybudowaną trasą Siemieńskiego- nowe rondo przy zusie, polecam, takiego syfu i urbanistycznej degrengolady nie wiedziałem nigdzie indziej, na końcu w tle pojawiają się Olszynki Park, a na pierwszym planie targowisko że szczękami...... Dramat.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1337
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Witek_0000 » 02 paź 2023, 11:21

Przesiadka w Zaczerniu to dobry pomysł, jednak no nie da się ukryć, że komfort takiej podróży spada. Zwłaszcza jak ktoś ma ze sobą większy bagaż.

Nie chcę krytykować, ale zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zrobić przystanek "lotnisko" na wysokości hotelu, przy drodze 869 (kiedyś ma być przedłużenie do linii CPK Rzeszów - Łętownia). Inwestycja broniłaby się bardziej, gdyby tory odbijały na północ i prowadziły wzdłuż MTU czy EME Aero z opcją przedłużenia kiedyś dalej. Wtedy pracownicy strefy mieliby przystanki bliżej.
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 211
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: PzD91 » 02 paź 2023, 11:50

Ale w aplikacji Koleo jest dostępny przystanek Jasionka Lotnisko i Głogów Małopolski Południowy. Ja bym zwrócił jeszcze uwagę na dojazd od strony Kolbuszowej, czas dojazdu to ok 1h z przesiadką w Zaczerniu, nie wygląda to zbyt korzystnie dla kogoś kto chce dojechać do pracy na przykład. Gdy alternatywą jest 25-30 min autem.
Obrazek
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1594
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: krzysztof.ka » 02 paź 2023, 13:41

Być może dziś te przystanki są w aplikacjach. Wczoraj, czyli w pierwszym dniu działania nie były dostępne.
Relacja moja była z podróży wczoraj, nie dziś.
krzysztof.ka
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 26 sty 2015, 15:33

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: krzysztof.ka » 02 paź 2023, 13:45

Witek_0000 pisze:Przesiadka w Zaczerniu to dobry pomysł, jednak no nie da się ukryć, że komfort takiej podróży spada. Zwłaszcza jak ktoś ma ze sobą większy bagaż.

Nie chcę krytykować, ale zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zrobić przystanek "lotnisko" na wysokości hotelu, przy drodze 869 (kiedyś ma być przedłużenie do linii CPK Rzeszów - Łętownia). Inwestycja broniłaby się bardziej, gdyby tory odbijały na północ i prowadziły wzdłuż MTU czy EME Aero z opcją przedłużenia kiedyś dalej. Wtedy pracownicy strefy mieliby przystanki bliżej.


Przy dobrej woli mógłby jeździć autobus wahadłowy dowożący ludzi z do różnych miejsc strefy, w tym do miejsca gdzie kursuje autobus 52. Taki autobus obsługiwałby też ludzi, którzy wysiedli na przystanku G.M. Południe. Albo dopasować rozkłady pociągu i linii 51 53.
krzysztof.ka
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 26 sty 2015, 15:33

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Witek_0000 » 02 paź 2023, 15:36

Tylko właśnie, przesiadka w Zaczerniu, przesiadka na autobus przy lotnisku, pewnie w wielu przypadkach przesiadka wcześniej na Rzeszów
Główny... i robi się gruba wyprawa. Zbierają się minuty, spada komfort przejazdu bo jak są przesiadki to jest stres, że coś się nie zgra. Przy niefajnej pogodzie to żadna przyjemność się przesiadać. I ludzie zostaną przy autach.
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 211
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: maks » 02 paź 2023, 16:42

Dzięki determinacji marszałka i radnych sejmiku samorząd województwa przejmie drogę lotniskową. Pociągi mogą więc już od 1 października kursować na linii Rzeszów - Port Lotniczy w Jasionce.


https://nowiny24.pl/pociagi-juz-jezdza- ... 7-17938777

https://rzeszow.tvp.pl/73090547/szybka- ... w-jasionce
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3579
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

Postautor: Ole » 03 paź 2023, 7:26

Zresztą po co nam ta droga? Tam jest tylko jedna firma - mówi Lesław Kuźniar.

Gmina Trzebownisko umyła ręce. Drogę "kupił" Sejmik Województwa Podkarpackiego.
Widać że gmina lubi tylko doić swoje krówki i nie chodzi mi nawet o Mlekowitę.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2164
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Marek89 i 39 gości