[ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Adamerio » 25 lip 2023, 13:49

Grzegorz44 pisze: Kolejna sprawa to gdzie na przedłużeniu nowej ul. Senatorskiej zaprojektować most między Rzeszowem i Boguchwałą.


Przecież miejsce mostu jest znane od kilku lat - obok wiszącej kładki na Wisłoku
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Grzegorz44 » 25 lip 2023, 18:28

Najwyraźniej chyba jednak nie, skoro prezydent mówił, że to jest jeszcze kwestia do ustalenia z władzami Boguchwały i powiatu rzeszowskiego czyli samorządów, które mają partycypować w tej inwestycji.
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 297
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Nikoś » 26 lip 2023, 3:13

A czy przypadkiem gmina Lubenia nie wycofała się z projektu ? bo też miała w tym mieć udział i może stąd szukanie nowego miejsca.
Tylko że nowa miejscówka to znów wszystkie papiery itd więc lata miną niż coś ruszy w tej kwestii
Miasto teraz powinno się skupić na szybkim załatwieniu papierów na most w ciągu Trasy Południowej, gdy tylko skończą się przepychanki z trawką i żabką to ruszać z pracami (no jak bedzie kasa)
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: jasiop » 26 lip 2023, 7:33

Grzegorz44 pisze:Na ostatniej sesji RM (11 lipca) prezydent KF powiedział, że sprawa decyzji środowiskowej utknęła w sądach. Jak zadeklarował, gdyby udało się przejść sądy, to miasto pewnie podzieliłoby inwestycję na pół i zaczęło od budowy przeprawy mostowej. W tym celu opracowany ma być plan zagospodarowania na budowę mostu, który ma być uchwalony jesienią.

1 W 5 miesięcy ma powstać MPZP ? HAHAHAHA
2 A po co wogóle ten plan ? Jest tam konieczny ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1445
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Grzegorz44 » 26 lip 2023, 10:32

Ja tylko cytuję prezydenta. KF powiedział, że polecił opracować plan zagospodarowania przestrzennego na most w tym rejonie, który "lada dzień albo już jest na wyłożeniu" i myśli, że jesienią będzie można go uchwalić. Szczerze mówiąc, to nie wiem o jaki plan konkretnie prezydentowi chodzi, bo ja takiego przystąpienia nie kojarzę (a musiałaby go zatwierdzić RM i byłoby o tym głośno w mediach), a w wykazie planów na BIP-ie, nad którymi toczą się aktualnie prace nie widzę takiego, który pasowałby do tego o czym mówił prezydent. KF: "A więc da to nam tytuł, być może zacząć pomału wykupywać tereny" (...) "i samemu etapami realizować przeprawę mostową". Plan jest więc potrzebny miastu by uruchomić wykupy terenów pod cel publiczny.

Jak ktoś chce, niech sobie posłucha całej wypowiedzi prezydenta w tym temacie. Od 1:06:08:

https://www.youtube.com/watch?v=PbutBCTygy8
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 297
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: jasiop » 26 lip 2023, 17:23

1 Jak sam widzisz to K.F. mówiąc o tym MPZP to "ściemniał" ;-)
2 Moim zdaniem do kupna czy to do wywłaszczeń MPZP raczej wcale nie jest konieczny - tu w grę wchodzą inne przepisy czyli np tzw "specustawa drogowa" oraz ustawa o gospodarce nieruchomościami ...
Wywłaszcza się też nieruchomości dla których wydana została decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego czy też w oparciu o tzw ZRID
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1445
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Nikoś » 26 lip 2023, 18:53

Pewnie chodzi o nowy projekt który uwzględnia etapowanie inwestycji. Bo teraz był jeden na całośc
Więc w takim czasie jest w stanie się wyrobić, tylko co dalej jeśli obrońcy trawy i krzaków dalej będa walczyć w sądzie o nie wiadomo co
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2334
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Tukam » 27 lip 2023, 7:36

Mieszkańcy Budziwoja i okolic sami są sobie winni za napuszczenie prawników i ekologów na inwestycję.
Kilka lat temu kiedy pojechałem na Budziwój kupić coś od jednego Pana przez internet, miałem (nie)szczęście jechać tam gdzieś zaraz po 15. Na miejscu przy okazji jakieś tam kurtuazyjnej rozmowy stwierdziłem że widoczki mają ładne ale dojazd okropny i przydałaby się w końcu ta nowa obwodnica. Chłop dostał takiej piany, że mało mnie z działki za te słowa nie wygonił. Argumentem było to, że jemu nie potrzeba żeby całe województwo mu pod nosem jeździło i czy wiem ile domów chcą wyburzyć. Od tego czasu uważam że miasto ustawowo do 2030r nie powinno w tamtym rejonie nawet asfaltu zmieniać + przydałoby się żeby zrobili wszędzie w okolicy przystanki autobusowe w formie zwężek prezentowanych tutaj w innym temacie.

Aczkolwiek i tak najgłębszym źródłem problemu są pozwolenia na budowę wydane przez urzędników (którzy posiadają jednak jakieś imię i nazwisko), mimo że droga w planach jest od 92r. jak już ktoś w temacie udowadniał...
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 329
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Witek_0000 » 27 lip 2023, 8:02

Pytanie od jak dawna planowana była ta inwestycja, od jak dawna wiadomo było jaki będzie przebieg trasy? I czy ludzie tam budowali się nieświadomie, ze kiedyś będzie czy ignorowali ten fakt. Jak ktoś kupił działkę, dostał pozwolenie, włożył pracę w wybudowanie domu, urządzenie się to mogę zrozumieć irytację, jak teraz miałoby to pójść do wyburzenia...

Z drugiej strony obwodnica musi powstać i trzeba to jakoś rozwiązać.
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 210
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Tukam » 27 lip 2023, 9:19

Z tego co jeden z kolegów tutaj już udowadniał to droga pojawiła się po raz pierwszy w planach w roku 92. Jednym tematem jest podejście ludzi którzy albo nie sprawdzają planów albo sprawdzają i je ignorują. Drugim jest brak odpowiedzialności urzędników za wydanie pozytywnej decyzji na budowę w pasie planowanej inwestycji. Nie mówię tu o odpowiedzialności takiej osobistej tylko o karnej, bo ich złe decyzje przynoszą szkodę i miastu jako urzędowi i poszczególnym mieszkańcom.
Niezależnie od tego kto jednak zawinił, droga powinna powstać w trybie przyspieszonym ponieważ krytycznie blokuje rozwój tej części miasta i okolicznych gmin.

Dla przykładu jak się to robi gdzie indziej:
Ponad 150 budynków znajduje się na terenie, na którym powstanie przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80. Właśnie ruszyła ich rozbiórka.
Ruszyły przygotowania do budowy przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80. Umowę ze spółką Strabag, która zrealizuje inwestycję za kwotę ponad 96 mln zł, miasto podpisało w maju. W ubiegłym tygodniu na plac budowy wjechał ciężki sprzęt i zaczęło się wyburzanie budynków zlokalizowanych przy ul. Dzierżawnej.

Prace potrwają około czterech tygodni, gdyż do rozbiórki jest ponad 150 obiektów, zarówno mieszkalnych, jak też gospodarczych.

https://www.lublin112.pl/budynki-zamieniaja-sie-w-gruz-wyburzanie-domow-pod-droge-ruszylo-na-dobre-wideo-zdjecia/
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 329
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości