[ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Adamerio » 26 cze 2018, 0:58

Frodo907 pisze:Dalej bajania. Jak najszerzej, jak najdłużej. Kompleksy się odzywają. Odmulanie zalewu technologia z XIX wieku która w żaden sposób nie zapobiegnie przyczynom zamulania zalewu. I Most w najszerszym miejscu przez mini rezerwat "ptasia wyspę" niszczący walory rekreacyjne z których obecnie korzysta tysiące Rzeszowian i turystów.



Znowu zaczyna się :lol: :lol: :lol:
Czepiliście się tej "ptasiej wyspy" jak nie wiem czego...
Czujne oko zauważy że to nie pierwszy pomysł budowania przeprawy w tym miejscu - betonowe podpory wystają z wody do dziś - bez problemu do zauważenia na żywo lub w mapach Google. Ciekaw jestem jaki % mieszkańców Rzeszowa ma w ogóle pojęcie o jakim rejonie jest mowa :)

"tysiące Rzeszowian i turystów" - hahahha dobre :lol: Większej bzdury nie słyszałem. Pokaż mi gdzie w okolicy tej wyspy naliczyłeś tyle ludzi - ile razy tamtędy przejeżdżam mijam raptem kilka osób lub nikogo. Największe skupiska są natomiast w okolicy przystani wypożyczalni sprzętu wodnego, na bulwarach oraz w okolicy Mostu Karpackiego - szok i niedowierzanie :shock: :)
Kwestię wspomnianych turystów pozostawię bez komentarza.

Nowy most powstanie i nie spowoduje tego że ludzie uciekną lub nie będą chcieli spędzać tam czasu, wręcz przeciwnie - po wybudowaniu prostego połączenia pieszego oraz DDR na początku mostu z deptakiem poniżej spowoduje zwiększenie zainteresowania jak i ruchu w tym terenie.

Co do długości mostu - jednemu się coś spodoba, drugiemu nie. Jedni zachwycają się okrągłą kładką, inni natomiast są zdania że wystarczyłaby zwykła - prosta. Jeśli będzie wyglądał tak jak na pokazywanych wizualizacjach oraz w nocy zostanie ciekawie oświetlony tym bardziej zwiększy atrakcyjność w tym terenie :)
Jest to też jeden z 2 wariantów, w których droga ma w miarę normalny przebieg - bez ostrych łuków.

Mam wrażenie, że jest pewna grupa osób, której mocno zależy by ta inwestycja nigdy nie doszła do skutku - takie typowe: "nie, bo nie".
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Frodo907 » 26 cze 2018, 7:45

Podpory to resztki mostku na ptasia wyspę z lat 60 i 70. Kończył się ślepo na niej.
A co do liczby spacerujących to zapraszam na ławeczkę w Sadzie owocowym w ładna pogodna niedzielę. Proponuje zeszyt długopis. Coś do picia i pobawimy się w statystyków.
Umówmy się na pw.
Na miejscu pokażę Ci dokładny przebieg mostu.
Dlaczego nikt w ratuszu nie zdaje sobie sprawy jak cenne tereny mamy nad Wisłokiem i zalewem. Dlaczego nie zaproponowano alternatywnych przebiegów tylko uparto się na ten jeden?
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Adamerio » 26 cze 2018, 9:30

Znam dokładny przebieg mostu - jest naniesiony od dłuższego czasu na geoportalu - znajduje się dobre 200m od wspomnianego wyżej sadu owocowego i nie ograniczajmy się do "ładnej pogody w niedzielę" bo w pozostałe dni tygodnia ta okolica tak jak napisałem świeci pustkami.

Dla porównania w okolicy zapory - po obu stronach w odległości 200m są licznie oblegane ławeczki oraz leżaki - jak to możliwe że w tym miejscu chcą przebywać ludzie nie zważając na most i szum obok :roll: :lol:

Raport z wcześniejszej strony również potwierdza że proponowany przebieg jest dobry i na tym zostańmy - droga musi powstać jak najszybciej.
Czy pozostałe mosty w Rzeszowie zniechęcają i przeszkadzają wypoczywającym? Czy ludzie skarżą się na hałas z nich dochodzący?
Trochę to takie wyolbrzymianie problemu, którego nie ma.
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Nikoś » 26 cze 2018, 10:26

Co jest ważniejsze wyprowadzenie ruchu z miasta czy kawałek zieleniny ? Obecnie i tak nad tzw. zalewem nie da się dlugo posiedzieć bo śmierdzi, więc walor rekreacyjny odpada.
Dobrze że miasto walczy do końca oby tym razem się udało i tyle, bo już od 20 lat mówi się o tej drodze.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: bystry » 26 cze 2018, 11:07

To co się dzieje na południu Rzeszowa, al. powstańców warszawy, kwiatkowskiego, podkarpacka, zwięczyca, boguchwała to jest koszmar i ta obowdnica jest niezbędna bo rozładuje ruch co zmniejszy korki w centrum. Jedynie przebudowa sikorskiego aż do Tyczyna pod biedronke ułatwi trochę życie ale żeby rozładowac ruch na kwiatkowskiego i na drodze podkarpacka-boguchwała obwodnica jest niezbędna.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: montasito » 26 cze 2018, 11:15

Przyjemnych i wartych odwiedzenia terenów zielonych jest w Rzeszowie sporo, nie ograniczajmy się do tego jednego miejsca. Myślę, że w tym względzie dobrym pomysłem byłaby rozbudowa terenów nad Wisłokiem również w północną stronę, a nie tylko przy zalewie.
Na temat obwodnicy trzeba patrzeć z nieco szerszej perspektywy i priorytetyzować odpowiednio. To, że przybywa samochodów i że trzeba wprowadzać nowe rozwiązania jeśli chodzi o drogi i komunikację to najnormalniej w świecie efekt urbanizacji - tak to jest jak się żyje w mieście, co zrobić. Ta obwodnica bardzo może rozładować ruch. To oznacza też mniej samochodów i spalin w mieście. Nie ma co się rozdrabniać i rozpisywać, ale jak się nad tym głębiej zastanowić, widzę więcej pozytywów niż negatywów.
Awatar użytkownika
montasito
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 79
Na forum od: 14 cze 2018, 9:51
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Pieczarkowy » 26 cze 2018, 14:27

Bez przesady z tymi przyjemnymi i wartymi zwiedzenia miejscami zielonymi. :lol:

Adamerio pisze:Znam dokładny przebieg mostu - jest naniesiony od dłuższego czasu na geoportalu - znajduje się dobre 200m od wspomnianego wyżej sadu owocowego i nie ograniczajmy się do "ładnej pogody w niedzielę" bo w pozostałe dni tygodnia ta okolica tak jak napisałem świeci pustkami.


Zgoda. Na tygodniu ruch jest dużo mniejszy, czasem praktycznie nie ma nikogo (kilkanaście osób jak na taką trasę nie jest dla mnie jakąś dużą liczbą). Nie sugerujmy się ptasią wyspą, o której większość osób nie wie lub nie wiedziało dopóki nie pojawiły się w mediach informacje o moście. Nie żal mi mieszkańców Budziwoja, którzy protestowali i teraz będą gnić w korkach. Żal mi jednak wszystkich pozostałych mieszkańców tamtych okolic, którzy tak jak ja muszą się męczyć.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Frodo907 » 26 cze 2018, 22:10

Byłem dzisiaj po 20tej na rowerze. Jechałem od Jarowej.
Na odcinku od Jarowej do zapory naliczyłem jakieś 150 osób.
Od Jarowej do Lisiej było około 45, Od Lisiej do Zapory około 100.
To są te garstki.
Traktowanie transportu samochodowego jako priorytet któremu należy podporządkować wszystkie inne aspekty to dla mnie ślepa uliczka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Adamerio » 26 cze 2018, 22:38

Przypomnę że jesteś autorem wątku, na początku którego poruszałeś kwestię projektowanej drogi rowerowej na całej długości trasy po obu stronach jezdni^^ Nadal nie pasuje :?: :roll:

Lepiej nie budować - niech Powstańców Warszawy i okolica nadal tonie w korkach, a ludzie niech dalej proponują kolejne nic nie wnoszące alternatywne przebiegi przesuwające budowę w nieskończoność :x

W kwestii liczb zatrzymajmy się na odcinku, który znajduje się w obrębie planowanego mostu:
Frodo907 pisze:Na odcinku od Jarowej do Lisiej było około 45

^^jest to garstka osób - tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Frodo907 » 27 cze 2018, 7:54

Nie kwestionuję zasadności powstania obwodnicy. Jest ona potrzebna.
Kwestionuję jej lokalizację
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: wiaderko i 15 gości