[ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Nikoś » 14 cze 2017, 22:21

Tylko że terminy goniły a jak wiemy były wieczne "protesty" więc miasto postawiło ryzyko składając dokumentacje. Może i była nie kompletna czy z drobnymi błędami ale to nie powód aby od razu odrzucać wniosek, teraz mówi się trudno i miasto musi znaleźć inne źródło finansowania tej inwestycji.
Może i przebieg nie jest do końca "happy" ale jest dobrze poprowadzony tj. z małą szkodliwością dla zabudowań a że ktoś będzie protestował to nawet i w n-tej wersji przebiegu ktoś się taki znajdzie.
A dodatkowo ktoś kto jeździ po mieście autem widzi jaka jest pilna potrzeba na wczoraj nowej przeprawy na południu miasta a pisanie o kładce na Grabskiego to dopiero żart który nic nie da a jedynie pociągnie koszty
Myśle że za rok będą wybory to do tego czasu znajdzie się nowe finansowanie tej trasy
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: JanzRzeszowa » 19 cze 2017, 7:53

Frodo907 pisze:Miasto nie dostarczyło wszystkich potrzebnych dokumentów. A w te które dostarczyli były niekompletne. Do wymogi formalne spowodowały odrzucenie wniosku. Informacje mam z pierwszej ręki od znajomego z UW.
A biorąc pod uwagę kwiatki jakie były w dokumentacji obwodnicy jaka zamieściłem na forum, pobierając ją z BiP urzędu miasta Rzeszowa to została by odrzucona pod względem merytorycznym.


O jakich kwiatkach piszesz, może o tym co mówiła Leniartowa, że brakowało projektu na zasadzenie olszyny?
Przecież ona się kompromituje już nie pierwszy raz. Nie ogarnia w ogóle wydziału, z którego pozwalniała sporo fachowców budowlanych i pozostawiła(poprzyjmowała) pisowską młodzieżówkę, która tak się zna na dokumentacji budowlanej jak student administracji czy samorządowiec na budowie mostów. I także mam wiadomości z pierwszej ręki...
Powtarzam, nie było woli ze strony pisowskiej na realizację, bo tak chciał Kaczyński. Nadarzyła się okazja, bo projekt rzeczywiście jest bardzo skomplikowany i trudny, a przy tym wymaga dobrej współpracy, i utrącili to.
Mam nadzieję, że pisiory teraz będą stali w korkach, bo na rowerach to ich nie widuję za bardzo. Bardziej w czarnych golfach.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Frodo907 » 19 cze 2017, 20:12

Jak widać nie raczyłeś przeczytać dokumentacji jaką złożyło miasto?
Oto fragment
1.1. Przedmiot STWiORB

Przedmiotem niniejszej Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych

(STWiORB) są wymagania dotyczące wykonania i odbioru robót związanych z odtworzeniem trasy

drogowej i zamarkowaniem punktów wysokościowych dla „Budowy Obwodnicy miejscowości Dobrzeń

Wielki, Mały, Borki i Czarnowąsy do połączenia z infrastrukturą komunikacyjną miasta Opole”.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: django » 19 cze 2017, 21:12

metoda ctrl+c ctrl+v wiecznie żywa. ale moim zdaniem to tylko pokazuje w jak wielkim pośpiechu dokumentacja była tworzona
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: JanzRzeszowa » 20 cze 2017, 7:16

Frodo907 pisze:Jak widać nie raczyłeś przeczytać dokumentacji jaką złożyło miasto?
Oto fragment
1.1. Przedmiot STWiORB

Przedmiotem niniejszej Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych

(STWiORB) są wymagania dotyczące wykonania i odbioru robót związanych z odtworzeniem trasy

drogowej i zamarkowaniem punktów wysokościowych dla „Budowy Obwodnicy miejscowości Dobrzeń

Wielki, Mały, Borki i Czarnowąsy do połączenia z infrastrukturą komunikacyjną miasta Opole”.


Nie wiem co to ma do rzeczy?
Powtarzam, nie było dobrej woli ze strony wojewody. Co nie oznacza, że miasto nie poszło na "bezczela"...a Ferenc zapomniał, że pisiory teraz rządzą i nie policzył dobrze sił. Przegrał w tym starciu.
A propos- jak masz wiadomości z urzędów, to wiesz jak w tej chwili urząd marszałkowski czy urząd wojewódzki "współpracuje" z urzędem miasta. Tak źle jeszcze nie było...
To miasto powoli staje się nie własnością obywateli Rzeszowa, a zawłaszczane jest przez polityków PiSu (wjedź do centrum miasta, co jest wizytówką? urząd marszałkowski z kamorem i pomnikiem smoleńskim, zaniedbany pomnik czynu, z hektarami oddanymi czarnym, a sąsiedzi to urzędnicy pisowscy Leniartowej. Ot, i cały obraz innowacyjnego miasta galicyjskiego. To, oczywiście przejaskrawienie, ale fakty łatwe do zaobserwowania w tym miejscu.
Co można zarzucać Frencowi, to można, ale nie to że siedział z założonymi rękami i czekał. On działał.
Aż strach pomyśleć, jak to miasto będzie wyglądało pod ich rządami za 10 lat. Bez obwodnic, bez remontów, bez środków dofinansowujących, bez współpracy urzędników różnego szczebla...etc., ale za to z pomnikiem smoleńskim co 500 metrów, z procesjami na ulicach, z modlitwą w urzędach i szkołach.
A kto wówczas będzie poprawnie interpretował ZRID? Kto podejmie decyzję o dalszej obwodnicy? Biskupi czy Prezentki?
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Frodo907 » 20 cze 2017, 7:50

JanzRzeszowa, ja nie piszę że Ferenc nic nie zrobił, ja pisze że dokumentacja projektu za 500 baniek na kolanie była pisana.
To co zacytowałem to fragment dokumentacji projektowej, z której jak wynika Rzeszów buduje obwodnice Opola.
Jeśli to jest pierdoła to proszę o powrót do czasów kiedy projektant mostu stawał pod nim podczas pierwszych prób wytrzymałościowych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: JanzRzeszowa » 20 cze 2017, 8:25

Frodo907 pisze:JanzRzeszowa, ja nie piszę że Ferenc nic nie zrobił, ja pisze że dokumentacja projektu za 500 baniek na kolanie była pisana.
To co zacytowałem to fragment dokumentacji projektowej, z której jak wynika Rzeszów buduje obwodnice Opola.
Jeśli to jest pierdoła to proszę o powrót do czasów kiedy projektant mostu stawał pod nim podczas pierwszych prób wytrzymałościowych.


OK. Ale czy to nie powinno czasami wyglądać tak, że dzwoni dyr departamentu UW do swojego odpowiednika w UM i rzuca: pogoń tego gówniarza co to robił, albo go wywal z roboty, bo to nas wszystkich kompromituje, a przecież chodzi o sprawę za 500 baniek, No nie? To nasz wspólny interes.

I ja o tym właśnie piszę...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: JanzRzeszowa » 04 lip 2017, 12:32

Projektant obwodnicy południowej: Wojewoda działa na szkodę Rzeszowa ... Katowicka firma Sweco, która zaprojektowała obwodnicę południową Rzeszowa, włączyła się do sporu pomiędzy ratuszem a wojewodą. Sweco twierdzi, że ratusz nie popełnił żadnych błędów ...


źródło:
http://rzeszow-news.pl/projektant-obwod ... -rzeszowa/
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Nikoś » 04 lip 2017, 16:36

Dość ciekawe odniesienie do sprawy ale pokazuje że tu troszkę "woli" by wystarczyło, ale jest jak jest. Mimo wszystko liczę że uda się te problemy natury papierkowej przebrnąc i zostanie miastu tylko znaleźć kase i rozpocząc jak najszybciej budowe tej trasy
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Witek_0000 » 21 wrz 2017, 9:40

Jest jakaś szansa na realizację tej obwodnicy, czy będzie zmieniony przebieg?

http://rzeszow-news.pl/korki-ulicy-kwia ... ic-sie-da/

Wczorajszy artykuł jak to się fajnie wydostać z Drabinianki. Sam miałem tam chęć kupić mieszkanie,
ale wizja stania w korkach codziennie pół godziny jadąc do pracy mnie zniechęciła.
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości