[ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

[ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: swiety » 17 wrz 2015, 16:31

W artykule inwestycja określona jako połączenie Cegielanianej i Wierzbowej, to chyba błąd bo ulica dochodząca do Capital Towers to wciąż Podwisłocze.

W Rzeszowie powstanie połączenie ulic Cegielnianej i Wierzbowej

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie przygotował plan połączenia ulicy Cegielnianej z Wierzbową. Nowa droga ma usprawnić komunikację między osiedlami Nowe Miasto i Śródmieście.

Ulica Cegielniana jest ślepa. W tej chwili można nią dojechać od strony Mostu Zamkowego wyłącznie do bloków spółdzielni mieszkaniowej Geodeci, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, a od niedawna także do wieżowca będącego częścią kompleksu Capital Towers. Obok niego inwestor stawia już kolejny budynek mieszkalny. Duży blok powstał tu także od strony al. Kopisto. Kiedy wszystkie mieszkania zostaną tu zasiedlone, ruch na ulicy Cegielnianej zrobi się bardzo duży.

Na przekór protestom

Dlatego drogowcy już kilka lat temu zaczęli planować zmianę organizacji ruchu w tej okolicy. Aby nie doprowadzić do zakorkowania okolic mostu Zamkowego, urbaniści zaproponowali wykonanie drugiego wjazdu do stojących tu bloków. Uznali, że najlepszym rozwiązaniem będzie przedłużenie ul. Cegielnianej i połączenie jej z ul. Wierzbową na wysokości Sanepidu.

Inwestycja pozostawała w fazie planów z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że kładka między ul. Naruszewicza i Wierzbową była jednokierunkowa i ruch odbywał się na niej wahadłowo. Aby nie zakorkować tych ulic, najpierw zbudowano w jego miejscu nową przeprawę, którą można jeździć w obu kierunkach.

Drugim problemem były protesty ze strony mieszkańców i deweloperów inwestujących w rejonie ul. Cegielnianej. Ani jedni, ani drudzy nie chcieli drogi pod swoimi oknami. Urzędnicy nie mogąc dojść z obiema grupami do porozumienia podjęli decyzję, że droga powstanie jako przedłużenie istniejącej jezdni.

- Skoro ktoś kupował mieszkanie przy ulicy, był świadomy, że będą po niej jeździć samochody i teraz nie powinien protestować. Ta jezdnia przyda się przede wszystkim tym ludziom, bo to oni będą z niej korzystać najczęściej - mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.


Sygnalizacja świetlna

Nowy fragment ulicy zostanie wybudowany częściowo na nasypie, który pozwoli zminimalizować ryzyko podtapiania jezdni w czasie powodzi. Z ulica Wierzbową połączy się między Sanepidem, a mostem.

- Powstanie tu skrzyżowanie, które wyposażymy w sygnalizację świetlną. Tylko w ten sposób można zagwarantować, że ruch będzie się odbywał w sposób płynny i bezpieczny - mówi dyrektor Magdoń.

Koszt budowy połączenia drogowcy wstępnie szacują na ok. 5-6 mln zł. Wniosek o sfinansowanie inwestycji został już złożony w ratuszu. Dyrekcja MZD ma nadzieję, że władze miasta wpiszą to zadanie do projektu przyszłorocznego budżetu. Wówczas będzie można ogłosić przetarg na projekt budowlany, a następnie na wykonanie prac.

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,id,t.html
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 1882
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: maks » 11 lis 2015, 11:40

Miasto ma już koncepcję przebudowy ul. Cegielnianej

Ul. Cegielniana w Rzeszowie ma odciążyć ruch na ul. Podwisłocze, Kopisto i Moście Zamkowym. Budowa planowana jest pod koniec roku przyszłego roku.


http://rzeszow-news.pl/miasto-ma-juz-ko ... ielnianej/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1736
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: riko » 17 lis 2015, 17:11

http://supernowosci24.pl/jest-koncepcja ... ielnianej/


RZESZÓW. – Mamy gotową koncepcję, jeśli chodzi o przedłużenie ul. Podwisłocze w kierunku ul. Wierzbowej – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta.
Ulica Cegielniana miałaby zostać poszerzona. Dodatkowo nowa koncepcja zakłada zamontowanie instalacji odwodnienia i nowego oświetlenia. Obecnie z ul. Cegielnianej korzystają przeważnie mieszkańcy bloków spółdzielni mieszkaniowej Geodeci. Droga prowadząca do budynków Wyższej Szkoły Prawa i Administracji jest wąska, dziurawa i źle oświetlona. Nowa koncepcja umożliwiłaby połączenie ul. Podwisłocze z ul. Wierzbową. Jednak aby została zrealizowana, miasto musi ogłosić przetarg na dokumentację, a następnie kolejny na wykonawcę inwestycji.Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4910
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: riko » 10 sty 2016, 18:12

Koncepcja połączenia Podwisłocza i Wierzbowej. Projektant chyba śnił o autostradzie https://drive.google.com/open?id=0B8...hPSEM4dWx4cUdz

Znikła mu się ddr po północnej stronie Kopisto:

Obrazek

Znikło też się też przejście przez zjazd z mostu. Do likwidacji?

Obrazek

Podwójny prawoskręt na most. Po co? Prawoskręt na parking... Żenada. Przynajmniej wiadomo, dlaczego "nie ma miejsca na ddr".

Obrazek

Z drugiej strony raczej prawo- i lewoskręt z jednego pasa. Problem wjazdu rowerem ze ścieżki nad Wisłokiem dalej pozostaje.

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4910
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: swiety » 04 cze 2016, 15:59

Nowa droga nad Wisłokiem. Będzie dokumentacja

Ok. 200 tys. zł może kosztować opracowanie dokumentacji projektowej drogi, która połączy ul. Podwisłocze z Wierzbową. Przetarg na wybór firmy, która opracuje taki dokument ma być ogłoszony latem.


O tym połączeniu mówi się w Rzeszowie od wielu już lat. - Dzięki niemu powstanie pewna alternatywa dla obciążonej al. Rejtana - mówią przedstawiciele ratusza. - Na razie mamy koncepcję przebiegu tej drogi, jest uchwalony także miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Koncepcja przewiduje, że nowa droga będzie miała szerokość 7 m. - Przy niej będą chodniki o szerokości od 1,5 do 2 m oraz parkingi. Droga będzie włączać się do Wierzbowej przy moście Narutowicza. Wybudowana zostanie tam sygnalizacja świetlna - informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Tego zadania nie ma wpisanego do tegorocznego budżetu Rzeszowa. - Zarząd dróg wystąpił o to, by na sesji, która odbędzie się jeszcze przed wakacjami do budżetu wpisane zostały pieniądze na opracowanie dokumentacji tej inwestycji - mówi Chłodnicki. Chodzi o 200 tys. zł. Jeśli radni się na to zgodzą, zarząd dróg ogłosi przetarg na wybór formy, która projekt opracuje. - Powinien być gotowy w połowie przyszłego roku. Wtedy też będzie można zacząć przygotowania do budowy - mówi rzecznik prezydenta miasta.

Do tego czasu miasto będzie musiało też uregulować sprawę nieruchomości, które znajdują się na przebiegu przyszłej drogi. Chodzi o trzy budynki, które będą musiały zostać wyburzone. - Rozmowy w tej sprawie są prowadzone - mówią urzędnicy. Szacunkowy koszt budowy połączenia ul. Podwisłocze z Wierzbową to ok. 3 mln zł.

http://m.rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1, ... tacja.html
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 1882
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: parawan » 08 cze 2016, 18:02

Pierwszy dom przy Wierzbowej miasto nabylo w ubieglym roku.
parawan
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 176
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: pisul » 28 cze 2016, 14:01

Kolejne mosty są w Rzeszowie bardzo potrzebne - mówi prezydent Rzeszowa

- Wrocław ma 60 mostów. W Rzeszowie mamy ich sześć. Przez zaporę przejeżdża miesięcznie ponad milion samochodów. To pokazuje, że potrzebne są kolejne przeprawy - powiedział w poniedziałek Ferenc ...

- W centrum miasta potrzebna jest kolejna przeprawa na przedłużeniu ul. Długosza ... Długosza jest boczną ul. Szopena, prowadzi w kierunku Wisłoka. Jest ślepą ulicą. W 2003 r. prezydent Rzeszowa zaproponował budowę kładki - mostu łączącego Długosza z prawym brzegiem Wisłoka, by poprawić komunikację w centrum miasta. ... - Bo każdy nowy most oznacza poprawę komunikacji - twierdzi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Kiedy mógłby powstać ten most? - Teraz będą odbywać się spotkania i dyskusje dotyczące. Ich efektem powinno być zlecenie opracowania koncepcji. Aby móc to zrobić trzeba będzie zarezerwować pieniądze w tegorocznym budżecie. Na razie nie ma decyzji, kiedy miałoby to nastąpić - mówi rzecznik, który dodaje, że budowa mostu w ciągu ul. Długosza miałaby być połączona z budową przedłużenia ul. Podwisłocze. - Bo tylko wtedy ta mostowa inwestycja miałaby sens - mówi Chłodnicki.

O przedłużeniu ul. Podwisłocze i połączeniu jej z Wierzbową mówi się w Rzeszowie od lat. Miasto ma koncepcję przebiegu tej drogi, uchwalony został także miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Droga będzie włączać się do Wierzbowej przy moście Narutowicza. Będzie tam sygnalizacja świetlna. Zarząd dróg chce w tym roku zlecić opracowanie dokumentacji, która miałaby być gotowa w połowie przyszłego roku i wtedy mogłyby rozpocząć się prace. Oczywiście warunkiem ich startu jest zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie pieniędzy na budowę tej drogi. Szacunkowy koszt jej powstania to ok. 3 mln zł.


Cały tekst: http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34 ... z4CsFJQIDS

Nowy most będzie dochodził do ul. Wierzbowej (będzie obok CT) między mostem Zamkowym A mostem "Kolorowym"

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 4232
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: PzD91 » 28 cze 2016, 19:46

Sporo nowych mostów ma powstać, ciekawe co z tego będzie.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1329
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: pisul » 31 mar 2017, 13:06

Chyba w końcu coś ruszyło w temacie Wierzbowej. Na samym końcu planowanego połączenia stał budynek mieszkalny, zaznaczony na żółto. Bez wywłaszczenia i wyburzenia inwestycja nie mogła ruszyć:

Obrazek

źródło i większa rozdzielczość PDF: http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_ ... 10/231.pdf

Dokładnie chodzi o ten budynek który na gogle street jeszcze stoi:

Obrazek
Obrazek

A dziś już tylko po nim świeża ziemia została, czyli prawdopodobnie tam będzie zjazd na łącznik zaraz za "Kolorowym mostem":

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 4232
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Podwisłocze] Połączenie z Wierzbową

Postautor: hoophoop18 » 01 paź 2017, 19:09

Coś cicho zrobiło sie o tej inwestycji, a ta droga by sie przydała
hoophoop18
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 97
Na forum od: 22 mar 2017, 22:53

Następna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Martinn i 2 gości